*[Galeria/Okręt] Krążownik Aurora

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Dziękuję za mile słowa, cieszę się, że Wam się podobają zdjęcia. Choć nie ukrywam, że przy tych kolorowych trzeba by jeszcze sporo popracować.

Jeśli ktoś z Was próbował podobnych trików, wie zapewne, że bardzo trudno jest wyciąć ze zdjęcia sylwetkę modelu. Zwłaszcza sporo problemów sprawiają cienkie elementy typu olinowanie, relingi itp. Również i ja też miałem z tym ogromne problemy, które zniechęcały mnie do „wodowania” Aurory. Dlatego postanowiłem nieco inaczej podejść do stworzenia realistycznej fotografii. Przygotowałem sobie najpierw odpowiednie tło, na którym robiłem zdjęcia. Chwila pracy wujka Google i miałem gotowy surowiec na morze z niebem. Potem tylko połączenie wszystkiego razem i wydruk (2 kartki formatu A3 sklejone ze sobą i wzmocnione tekturką).

Obrazek
Obrazek

Przy robieniu samej fotografii, należy zadbać o prawidłowe oświetlenie (najlepiej naturalne). Ja niestety dysponowałem tylko 1 lampką i musiałem tak nią manewrować, aby nie dopuścić do pojawiania się cienia masztów na przygotowanym tle. Dlatego też na kadłubie pojawiają się nienaturalne cienie (zwłaszcza po łańcuchu kotwicznym).
Dalsza praca to obróbka cyfrowa, czyli „obcinanie dna” – teraz już proste, gdyż czerwień wyraźnie odróżnia się od ciemnej linii wodnej. Z tego samego zdjęcia, które posłużyło na wydruk tła wyciąłem morze i wstawiłem w miejsce obciętego dna Aurory. Oczywiście całość wymagała korekty barw, nasycenia, jasności itp. Dym to kopia z innych znalezionych Internecie fotografii + powielanie stemplem i rozmywanie krawędzi. Piana to po części ręczne malowanie i po części kopia z innych zdjęć.
Uff – i to w zasadzie wszystko. Dodam tylko, że na jedno zdjęcie poświęcałem minimum 1h pracy przed komputerem.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Zdjęcia miód-malina :jupi:
Przyznam się szczerze, że dałem się nabrać :cool: . Bardzo sprytnie to rozegrałeś, że pierwowzorem były fotki czarno-białe i dopiero zostały obrobione na komputerze. W tych kolorowych "widać" dokładnie ślad tej obróbki w postaci nieco zwiększonego kontrastu i pewnego braku nienaturalności. I to jest cała zaleta Twojego pomysłu - z góry akceptuje się fakt, że zdjęcie przeszło obróbkę komputerową więc ma prawo tak wyglądać. Fantastyczna robota.
W tą 1 godzinkę na zdjęcie nie bardzo wierzę - może razy 4 :D
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Kemocie!
Pięknie wykonany model, wspaniała relacja i fantastyczne zdjęcia! Gratuluję!!! :pice:
Pozdrawiam,
Zbyszek
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Przedłużam sobie L-4 i idę chorować z powodu postępującej depresji, dlaczego ja tak nie potrafię budować modeli? chlip, chlip.......
Szacunek od Krisa !!!!!
Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -BARTEK- »

Jestem pod ogromnym wrażeniem włożonej pracy w ten model, no i oczywiście efektu końcowego. Oglądając takie relacje, to aż chce się kleić i tworzyć ;-)
Janek
Posty: 77
Rejestracja: pt gru 15 2006, 13:56
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Janek »

Gratuluję pięknie wykonanego modelu - CACUSZKO.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Witajcie,
ja też chcę dołącyć do grona pochlebców-chwalców-uwielbiatorów (trochę późno ale zawsze) ;-)
Kemocie - zrobiłeś piękne pływadło, a te zdjęcia bardzo mi się podobają
Pozdrawiam
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
ODPOWIEDZ