*[Relacja/Samolot] Ił-2m3 WAK

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

*[Relacja/Samolot] Ił-2m3 WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Od pewnego już czasu, obok klejenia Zera, majstruje również przy Ile-2m3. O samym modelu powiedziano już wiele, więc w relacji skupie się tylko na opisie poszczególnych etapów budowy.
Obecnie mam wykonaną kabinę pilota oraz rury wydechowe. Na tym etapie budowy nie miałem większych problemów z pasowanie części, czy też podobnymi problemami. Trochę gimnastyki wymaga sklejenie fotel pilota - podobne utrudnienia wystąpiły przy klejeniu i montażu rur wydechowych. Staram się na razie kleić model bez większego waloryzowania - na razie z lakieru wykonałem szybki zegarów i wskaźników na tablicy przyrządów oraz nowe pasy przy fotelu pilota.
Oto kilka zdjęć z tego etapu budowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

No to we mnie masz kibica.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej :)
To prawdopodobnie pierwsza relacje z budowy tego modelu w sieci i cieszy mnie to, bo sam ostatnio prezentuje "dziewicze" relacje z budowy (I-180 i Bf-109).
W twoim Ile podobają mi się najbardziej rury wydechowe, fajne skomplikowane, dużo drobnych części.
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

no to zapowiada się ciekawy model, messer powodzenia!
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Każda zapowiedź nowego modelu lub jego pojawienie się na rynku wywołuje z reguły burzliwe emocje - to wydawnictwo jest tego szczególnym przykładem. Zdumiewające, jak wielu dyskutuje i ocenia, a jakoś mało kto chce takie modele kleić, kiedy się ukażą (wyjątkiem są tu chyba tylko nowe MM-y). Dlatego ogromnie się cieszę, że pojawiła się wreszcie relacja z budowy modelu, który w ostatnim czasie został mocno skrytykowany, zanim ktoś go spróbował zbudować.

Będę tu zaglądał, bo uważam ten model za jeden z najciekawszych, jakie się pojawiły w ostatnich miesiącach, zaś osoba autora relacji gwarantuje pokaz wysokich lotów. :paker: Powodzenia!
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Pytanko z innej beczki... Jak pilot mógł wysiedzieć na tak dziwnie uformowanym fotelu (siedlisko wygląda jak miska na wodę)? Chyba ze brała ze soba ze 2 sztuki "jaśków" i kładł pod d...
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Kemot pisze:Pytanko z innej beczki... Jak pilot mógł wysiedzieć na tak dziwnie uformowanym fotelu (siedlisko wygląda jak miska na wodę)? Chyba ze brała ze soba ze 2 sztuki "jaśków" i kładł pod d...
Jakby to powiedzieć...miał spadochron pod miejscem, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę i siedział poprostu na spadochronie.
cinek1964

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cinek1964 »

Witaj Messer!
Też trzymam kciuki!!!
Gdzie w Warszawie kupiłeś ten model?
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

cinek1964 pisze: Gdzie w Warszawie kupiłeś ten model?
Zasadniczo to nigdzie w Warszawie, bo zamówiłem go bezpośrednio u wydawcy - przyszła paczka.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Od ostatniej prezentacji troche majstrowałem przy Ile - doszła kabina strzelca pokładowego oraz okleiłem pokryciem przednią cześć kadłuba. Niestety, pokrycie kadłuba w obrębie silnika nie wyszło mi najlepiej. Kadłub został już prawie polakierowany - jeszcze tylko jedna warstwa matu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ