*[Relacja/Okręt] "Pietropawłowsk" (Modelik 8/02)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Zająłem się nadbudówką dowodzenia. Sama nadbudówka to proste pudełko, więc wielkiej filozofii nie było. Gorzej, gdy trzeba było wyciąć ramki do okien (?):

Obrazek

Jeszcze większa jazda była z kompasem (tak mi się zdaje, że to kompas... :-? ) - jak na moje trzęsące się paluchy to było nie lada wyzwanie. Zrobiłem jeden, ten mocowany na nadbudówce dowodzenia, ale czekają mnie jeszcze cztery (albo trzy, bo miejsc do przyklejenia na pokładach nadbudówek znalazłem w sumie cztery, zaś kompas jest rozrysowany na arkuszach w 5 egzemplarzach)... :evil:
Aha, tutaj uwaga, która może się przydać klejącym ten model - błędy na rysunkach montażowych. Na rys. 7 kompas jest narysowany jako cz. 69, gdy w rzeczywistości to cz. 52. Podobnie koło sterowe - na rysunku podstawa koła oznaczona jest jako cz. 70, a samo koło - szablon A14, w rzeczywistości to odpowiednio: cz. 53 i szablon A2. Ponadto kół wykonanych wg szablonu A2 powinno być 4, a nie 3, jak opisano szablon. :-?

No dobrze, ale obiecane zdjęcia. Najpierw kompas w rozsypce, tylko trochę posklejany:

Obrazek

I rzut oka na cała nadbudówkę:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 28 2006, 14:15 przez ZbyszekS, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
ManiekB
Posty: 94
Rejestracja: pn wrz 05 2005, 23:49
Lokalizacja: Łask/Łódź
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiekB »

Witam. Moze cos pomoge z ta śrubą. Jako że interesuje sie tym okresem we Flocie Rosyjskiej to mam kilka zdjec z epoki.
Zdjęcia z suchego doku krążownika Admirał Nachimow - to co szukasz:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Śruby są raczej poprawne , wątpie aby Navarin zrobił błąd wkońcu to jego podwórko :lol: To zdjęcie Admirala Seniawina , innego okrętu rosyjskiego ale z tego samego okresu ,są zbliżone do tych z Pietro .
Obrazek
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Do końca sam nie wiem jak z tym szpicem , plany planami a dobrej fotki nie moge się doszukać , z drugiej strony to okręt z czasów gdy wszystko się intensywnie rozwijało więc można się spodziewać czegokolwiek , tak dla ciekawostki napęd "chińczyka" z XIX w , prawie jak współczesny :lol:

Obrazek
Teoretyk ostatnio...
ManiekB
Posty: 94
Rejestracja: pn wrz 05 2005, 23:49
Lokalizacja: Łask/Łódź
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiekB »

ZbyszekS pisze: Czy Admirał Nachimow to jednostka bliźniacza?
Nie nie jest jednostką blizniacza bo jest krążownikiem pancernym. Bliżniczymi okrętami są Siewastopol i Połtawa - ale tylko ze wzgledu że zostały zbudowane w tym samym okresie 1894-1895 - róznice są w uzbrojeniu i opancerzeniu (na korzysc Pietropawłowska).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Kompasy zrobione i przyklejone, przyszła pora na koła sterowe - sztuk cztery. Dzisiaj zwalczyłem pierwsze i narazie mi starczy - już jestem bliski obłędu... :devil1:
Koło wykonałem według metody odkrytej już dawno na tym forum. Zaczyna się tak :

Obrazek

A po skończeniu wygląda tak:

Obrazek

To powyższe zdjęcie jakością, niestety, nie poraża, ale chodziło mi o pokazanie rozmiarów tegoż zwierza - spoczywa na papierze milimetrowym; dodam jeszcze, że średnica koła wynosi 4 mm.
Aha, i jeszcze z jednego muszę się wytłumaczyć. Koło pomalowałem na czarno. Przypuszczam, że powinno być w kolorze drewna, jednak brązowej farby po prostu nie mam. Ponieważ jednak nie jest moim celem ortodoksyjna wierność historyczna - nie przy tym modelu - zatem w odniesieniu do takiego detalu pozwoliłem sobie na swobodę interpretacyjną :jezyk2: .

I jeszcze dwa ujęcia steru zamontowanego na nadbudówce dowodzenia:

Obrazek

Obrazek

Zbliżenia są duże i dopiero na nich zobaczyłem jakieś paprochy, nierówno przycięte druty i nierówno położoną farbę - aż się przeraziłem! :shock: Na szczęście w rzeczywistości wygląda to znacznie efektowniej.
Ostatnio zmieniony ndz maja 21 2006, 8:28 przez ZbyszekS, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
Navarin
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 06 2003, 9:33
Lokalizacja: St. Petersburg, Rosja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Navarin »

Cos dla rozrywki :)
A czy nie ma chetnych poogladac na duza ilosc zdjec gotowego "Pietropawlowska" w wersji "karton w kartonie"? Wlasnie wczoraj umiescilem zdjecia, a ich ponad 120. Milosniki starych okretow, zwrocicie uwage - z dolu tej strony jest serija ciekawych archiwalnych zdjec wysokej jakosci z kolekcji P. Garmaszewa, czas od czasu bede to uzupelniac.
Sekretny link: http://www.navarin.ru/page_info.php/pages_id/10
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Ha ! wiedziałem że wcześniej czy póżniej tu zerkniesz :) Navarin to co ma na dziobie (na zdjęciach z Port Artur ) "minnyj kuter " to wyrzutnia torped ??
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Navarin
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 06 2003, 9:33
Lokalizacja: St. Petersburg, Rosja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Navarin »

No wiesz, zagladam stale, ale rzadko dyskutuje - to istotna roznica :)
Minnyj kuter to "kuter torpedowy", bo w tych czasach byla taka terminologia, co torpeda to "mina samobiezna". I na dziobie oczywiscie wyrzutnia (z mozliwoscia latwego demontazu).
Awatar użytkownika
vwsmok
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 31 2004, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vwsmok »

ZbyszekS pisze:będą mi bardzo pomocne....
Jak jeszcze nie znasz tego sznurka to chyba też się przyda.
Trochę planów, zdjęcia a jak "posiadasz" język to i do poczytania sporo ciekawego ;-)

http://wunderwaffe.narod.ru/WeaponBook/Poltava/
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany)
ODPOWIEDZ