*[Relacja/Czołg] PZInż.140/4TP SM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki wk82, te ogniwa pokazane na zdjęciu to taki stan "pół surowy", sklejone główne elementy do nich dojdą jeszcze zęby, jakieś takie wzmocnienia od spodu, i poprzeczny płaskownik w sumie 5 elementów na ogniwo. Elementy proste do wycięcia, ale ze względu na rozmiary sporo dłubaniny z drobnicą, gąski są dość filigranowe w porównaniu z tym co można spotkać w czołgach średnich z tego okresu. Ale powoli się zrobi :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Wiosna, także gąski wyszły na zieloną łączkę :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

W końcu, złożyłem pierwszą gąsienice, teraz jeszcze detale i malowanie. Szkoda, że w wycinance nie ma zapasu ogniwek, nie ma miejsca na pomyłkę :), miałem nadzieję że jakieś ekstra sztuki zostaną i będzie można zrobić zapasowe na pancerz. Dzięki uprzejmości autora miałem też okazję przetestować laserową siatkę na osłonę tłumika. Wykorzystałem o oczkach 0.17mm myślę że pasuje idealnie. No to zdjęcia:

Przyczajony tygrys, ukryty smok:
Obrazek
oraz siatka:
Obrazek
i łopata coby chłopaki ze śniegu się odkopali :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Prace przy pełzaczu powoli idą do przodu, wszystkie ogniwa złożone i złączone ośkami, teraz trza powklejać żeberka wzmacniające i zębiska. Zdjęcie tylko jedno bo postęp prac co prawda efektywny ale mało efektowny.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Trochę deszczu popadało i od razu karaluch urósł :). Przydałoby się nity w końcu uzupełnić, ale wszystko w swoim czasie :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Trwało to oj trwało. Jak już wiosenno-letni marazm mnie dopadł tak utknąłem na dobre. Jeszcze potem doszła budowa domu w skali 1:1 więc czas na modelarstwo stał się abstrakcją. Ale powoli odzyskuje rezon, i kończę zaczęte modele. Poniżej (w końcu) galeria końcowa 4TP. Idealnie nie jest delikatnie mówiąc, ale cieszę się, że skończyłem pierwsze gąsienice i to bez laserów! Mały apel do Autora na przyszłość, żeby może robić zapas części, bo wszystko do gąsek było wyliczone na styk, nie można się pomylić nawet raz. Więc tym bardziej jestem zadowolony z ukończenia tej saperskiej roboty, chociaż zawsze może być lepiej. Ogólnie czołg to sama przyjemność, wszystko spasowane bardzo dobrze, i efekt wcale ładny na półce. Niestety już po zrobieniu zdjęć, zauważyłem bubel w jednym kole (lekko się przegięło, już poprawione) i pewną zdradziecką nakrętkę, która postanowiła się odkleić w trakcie robienia zdjęć :/. Zdjęcia takie sobie, bo niestety nie dysponuję obecnie żadnym przyzwoitym aparatem i na razie nie zanosi się na poprawę tego stanu rzeczy. Niemniej zapraszam do oglądania galerii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Gratulacje skończonego modelu. Uznanie za cierpliwość przy gąskach. Po obejrzeniu tych z wycinanki zakupiłem lasery.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Fajowski! Lubię te nasze przedwojenne tanki :) :spoko:

Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki Panowie! Gąski dały w kość ale warto było. No i jaki miły widok od rana mimo poniedziałku i to 13 :), model na zdjęciu tygodnia, dzięki!
Obrazek
ODPOWIEDZ