*[Galeria/Samochód] KRAZ 255B, wydawnictwo RENOVA MODEL 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

*[Galeria/Samochód] KRAZ 255B, wydawnictwo RENOVA MODEL 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Kraza po raz pierwszy zobaczyłem na żywo na zlocie militariów w Bielsku Białej w 2010. Zrobił na mnie wrażenie jego rozmiar. Na jesień tego roku znalazłem info, że wydawnictwo RENOVA ma ten model w swojej ofercie, więc czym prędzej go zakupiłem wraz z kołami wyciętymi laserem w GPM. Model zacząłem w 2011 od kół, jako odskocznia od remontu mieszkania, aby choć na chwilę nie czytać i myśleć o elektryce, hydraulice, itd. Kto przeżył remont we własnym zakresie ten wie:). Na dobre model zacząłem kleić rok później już we własnym mieszkaniu.
Kleiło się go bardzo dobrze, choć miałem problem z wyprofilowaniem układu wydechowego, ciągle coś nie pasowało. Dach zrobiony jak w zakładzie blacharskim u pana Czesia czyli duużo szpachli i szlifowanie. Powodowało to też opóźnienie, ponieważ szpachlowania, schnięcie, szlifowanie pochłaniało masę czasu. No i malowanie aerografem, czego uczyłem się na tym modelu. Plandekę wykonałem z chusteczki higienicznej, choć przy następnym modelu rozważę papier japoński. Kolejnym trudnym punktem były reflektory. Długo nie miałem pomysłu na nie, ale przekopanie kilku forum przyniosło rozwiązanie. Odbłyśniki z foremek aluminiowych, żarówka to kulka z naboju do pióra, a klosz to opakowanie po witaminie B. Kabina uproszczona, bez otwieranych drzwi.
A teraz zapraszam do galerii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Świetne wykonanie, robi wrażenie.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 510
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Pełen szacun, bardzo solidna robota, jest co podziwiać.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Piękny, naprawdę piękny!!!
Mam tylko małą uwagę jeśli chodzi o plandekę. Wiem, że w wycinance kształt plandeki przy linkach mocujących jest "falisty" (udający naciągnięcie plandeki), ale myślę, że naturalniej wyglądałoby gdybyś wyciął tą chusteczkę prosto, a przynajmniej takie jest moje zdanie. :)

Jeszcze raz gratuluję pięknego wykonania.

Pozdrawiam Serdecznie.
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2755
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 723

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

tommy-79
Krazy są imponujące. Ładny model. Gratuluję.

Plandeka, jak sam zauważyłeś, odstaje od reszty – nie układa się i jest za bardzo „zmięta”.
Ładne opony.

Malowałeś emalią olejną?
Wg mnie za słabo rozcieńczyłeś farbę i psikałeś za dużym ciśnieniem i/lub z za dużej odległości od modelu. W efekcie farba wysychała zanim pokryła model – stąd chropowata faktura. Ponadto zbyt matowa – szkoda że nie psiknąłeś delikatnie sidoluxem na koniec.

Pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

gk
Malowałem Humbrolem. Będę pamiętał, aby przy kolejnym modelu poeksperymentować z farbę i ciśnieniem.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
ODPOWIEDZ