*[Relacja/Okręt] Boh Cara Chrani, czyli jankesi z nitownicami WARIAG

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No to po kolei:

Tempest: a Twój zacny przodek to do onej niewoli trafił z marynarki czy z sił lądowych? Zostałeś karnie przeniesiony do 3 rzędu przez Pułkownika Mitrofanowa, za szerzenie defetyzmu i anarchistyczne odchylenia :haha:

Edmundzie: Ciebie też przeniesiono o 2 rzędy do tyłu, Ochrana nie lubi ludzi co mieszają jakieś dziwne łatwopalne specyfiki w zasięgu rzutu od miejsca gdzie pojawia się JAŚNIEOŚWIECONY, niejasne są równierz Twoje insynuacje na temat agenta SMOKINA, który pochodzi z wioski Komodowo w guberni Twerskiej :haha:

Konan: Jak masz ochotę na trochę mułu, to proponowałbym zaczerpnąć dłonią podczas następnej wyprawy na ryby nad to Twoje ORINOKO :haha:

Łosiu:Owszem mam normalną wycinankę oraz kompletny model wycięty laserem, co do zastosowania istnieje już ogólna koncepcja, ale bez większego zagłębiania się w szczegóły ( krótko mówiąc się zobaczy :haha: )

Ceva: Owszem przeglądałem to kiedyś, ale jako że nie władam faszystowskim językiem zbyt dobrze więc nie wiem czy on sobie tak ten pokład położył, czy rzeczywiście coś z nim jest nie halo. Nie takie rzeczy się robiło, więc nie powiem żebym się jakoś specjalnie tym przejmował :haha:

Co mogę powiedzieć na pewno to to że nie zrobię takiego fajansu, jaki został zaprojektowany i nie zrobię zakładki burty na dno.

To juz wszystkie komunikaty jakie nadesłano do Stolicy od Pułkownika Mitrofanowa.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Ale się nagalił... :D
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Druga strona relacji, a modelu ani widu, ani słychu... Może chociaż scyzoryk zdążyłeś naostrzyć...? :haha:
No ale nic to, usiądę sobie gdzieś między Tempestem a Edmundem, też się pogapię... ;-)
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

"...i nie zrobię zakładki burty na dno."

No, mam nadzieję, że 20-TONOWY BETONOWY BORSUK będzie strzegł wejścia do suchego doku (może da się postawić na postumencie przy wejściu) i nie pozwoli na skaszanienie kadłuba przez towarzyszy stoczniowców.

Jako że jesteś ortodoks, to pomyśl nad wykorzystaniem części laserowych w charakterze podposzycia i oklejania kadłuba w kolejności: pokład, burty, dno.
To ostatnie od środkowego elementu w kierunku dziobu i rufy - najłatwiej zachować prawidłową symetrię 1 elementu, bo jest prostokątny, będzie łatwo go ustawić względem lini burt i ewentualne przesunięcia będą się propagować tylko przez pół kadłuba, a nie cały. Paru gościom się to spodobało, więc i Tobie może też ;-)

Może uwaga trochę na wyrost, bo potrafisz siekierką celulozę ciachać, ale zwrócić uwagę w odpowiednim kierunku można. W końcu piękny kadłub to połowa sukcesu przy kajakach.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

QŃ-u komu jak komu, ale mnie tego mówić nie musisz..., ale i tak dzięki, dobra rada zawsze jest dobra :haha:

I co to za protesty mi tu zgłaszają mało domyślne ludzie jakieś... A jak niby ja mam za rok czy ile to tam potrwa pamiętać kiedy dokładnie zacząłem go kleić aaa??

A propos narzędzi to właśnie nabyłem drogą kupna piękne igły do kłucia w d... qń-ów ( bez żadnych podtekstów personalnych :haha: ), o słusznym kalibrze 17 :haha:

No i niech coś mają ci niecierpliwi... fotki mojej podłogi :haha: :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Podłogę można by rzeczywiście podziwiać, gdyby nie ten wielki paproch, co mi widok na nią zasłania... :haha: No dobra - gapię się dalej. :shock:
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Czy można się przyłączyć do "podglądaczy przez dziurkę od klucza"? Nie wiem jakiej jakości jest ten fornir z nadrukiem pokładu, jeżeli kiepska powierzchnia, szorpata, to nawet szlifnąć tego nie będzie można bo nadruk się zetrze. :roll:
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No to za przesunięcie mnie o dwa rzędy nazad, będę szczery do bólu. Widzisz SZYDERCZA GAŁO, moje gały od czasu do czasu też bywają szydercze, powiem więcej, dużo więcej szydercze niż szydercze. I Dlatego Ci powiem, bez owijania w bawełnę - lipę mocium panie, żeście odwalili. Dlaczego? Ano dlatego, żeście nawet nie potrafili, na moje gały, nawet dwóch jednakowych wręg wyciąć !!! No prosto lipa...

P.S.: :haha:
Krystian S
Posty: 35
Rejestracja: wt wrz 04 2007, 15:28
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krystian S »

A ja jestem ciekawy, czy w kadłubie będzie wszystko pasować... burty są chyba krótsze od pokładów [a na pewno krótsze od szkieletu- u mnie nie chcą jeszcze pasować po skróceniu szkieletu o 3mm między 11, a 12 wręgą (na rufie się jeszcze nie domykają cz.39BL i 39BP), łączenie burta-dno wychodzi ok.1mm nad podłużnicą, czyli w powietrzu (ja na szczęście mam podposzycie :D ) , dno czerwone jak przymierzyć do zielonego jest po 3mm [albo po 2mm] krótsze z dwóch stron [te ramiona które łączą się z burtą- nie wiem jak to nazwać], w dnie czerwonym szpara burta-dno z tego powodu wychodzi ok.1mm, w dnie zielone zapewne wyjdzie o ok.1-2mm za długie i będzie trzeba docinać. Pokład [przynajmniej ten wycinance] pasuje dobrze tak te 2 warstwy [cz.37 i chyba 38, albo 36-zapomniałem już] jak i do szkieletu [jedynie trzeba wywalić wręgę W9B [pokład dziobowy jest wtedy za krótki o 1,5mm i burty lepiej pasują bez niej]. Chyba tyle jak na razie.
Ciekawie jak to wyjdzie u Ciebie...


Powodzenia
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No i dzisiaj dalej bez zdjęć i bez bzdur. Losy tego modelu się jeszcze ważą. Jak do tej pory słowa jakie mnie się cisną na palce są niecenzuralne, więc zastąpię je innymi, których nie trzeba będzie wybiipić :haha: : KUPA PORAŻKA ŻENADA KIŁA MOGIŁA SYF I KŁUSOWNICTWO.
Klasyczny GPM-owki no name, w sumie też bym się nie przyznał że "zaprojektowałem" taki syf :haha: Laszlo miałeś rację :haha:

Sprawa jest taka, jeżeli uda mi się uratować ten kadłub, to relacja będzie miała dalszy ciąg, jeżeli nie... będzie ralacja z całopalenia :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
ODPOWIEDZ