[R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Piotr solidaryzuję się z Twoimi emocjami. Mimo wszystko bardzo szkoda Twojej fantastycznej pracy bo wolę oglądać spalony ruski sprzęt i ich obsługę w realu jak ta kolumna ciągników z holowanymi armatami czy trafione śmigłowce. Swoją drogą to gdyby wszyscy modelarze chcieli tak zrobić to niewiele modeli sprzętu wojskowego by się ostało. Można się zastanowić co my modelarze w ramach pokazania solidarności z Ukrainą możemy zrobić. Nie kleić rosyjskiego sprzętu wojskowego, zaprzestać kupowania rosyjskich modeli i modeli putlerowego sprzętu niezależnie od narodowości wydawcy, odciąć od forów rosyjskich modelarzy na wzór decyzcji PZPN w sprawie baraży. Takie działania raczej niczego nie zmienią a mogą uderzyć w naszych wydawców lub rosjan, którzy nie popierają byndyctwa swojego państwa. Ale czy w tej sytuacji mamy nic nie robić? Udawać, że wszystko jest w porządku ? Co zatem ma sens ? Macie pomysł ? Gesty poparcia i okazanie solidarności z mordowanymi przez siepaczy putlera Ukraińcami moim zdaniem są konieczne i potrzebne Ukrainie i podtrzymuje ich morale. Dlatego Twój gest Piotrze wzbudza mój najwyższy szacunek. Zrobiłbym to samo gdybym posiadał jakiś zrobiony ruski model.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 737

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Szacun Piotruś. :spoko:

A model był zrobiony znakomicie.

:snajper:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Podstawki szkoda
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Wykonanie wyborne, projekt bardzo dobry, tylko sam temat ostatnio kojarzy się jak najgorzej.
Szacun za wykonanie i personalne sankcje.
Русский военный корабль, иди нахуй!

PS.
ale palił się z gracją :)
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jestem nieco zdziwiony, że gest Piotra jest w zasadzie jedynym znaczącym, spektakularnym i wymagającym silnej woli rodzajem protestu przeciw temu co się dzieje z Ukrainą. Nasze forum nie jest ani oznaczone flagą Ukrainy, ani w jakikolwiek sposób wskazujący na solidarność z mordowanymi Ukraińcami. Ktoś powie, że tu nie ma miejsca na politykę i co my tam możemy zrobić. Możemy. Dać wyraz brakowi obojętności. Np. na zwifcie (rodzaj gry, symulatora kolarsko-biegowego) organizowane są rajdy solidarności z Ukrainą, w których uczestniczy po1000-2000 ludzi z całego świata. Jak nie znoszę piłki nożnej tak zaskoczyli pozytywnie odmową gry w barażach zanim fifa zdecydowała się sowietów wykluczyć. Rośnie serce jak inni sportowcy odmawiają gry z ruskimi kacapami. Amerykańscy barmani wylewają ruską wódkę. A u nas po za gestem Piotra cisza i spokój, nic się nie dzieje. Nie wiem co mam o tym sądzić. Boimy się? Mamy to gdzieś ? Bo mordowanie cywili to polityka a my chcemy stronić od polityki ?
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czy mamy powyciągać z witryn modele radzieckiego i rosyjskiego sprzętu i porozwalać je młotkami ?

Co to da, co to zmieni ?

Pomagajmy uchodźcom w jakikolwiek sposób.

Ja nie kupię na przykład nowego modelu Su-25 wypuszczonego przez Zvezdę choć ten samolot bardzo ale to bardzo mi się podoba. Inna sprawa to czy w ogóle pojawi się w sprzedaży bo była dopiero zapowiedź. A jeszcze inna to to czy za jakiś czas bez względu na to jak ta wojna się zakończy większość nie zajmie się swoimi sprawami i nie będzie już patrzyła na rosyjski sprzęt jak na narzędzie zbrodni w rękach zbrodniarzy tylko jako na wytwór techniki.

Nowy nabytek czyli Su-27UB z GWH jeśli go kiedykolwiek skleję to w malowaniu ukraińskim bo takie producent też dostarczył choć przyznam się szczerze że jeszcze klika dni temu planowałem wersję radziecką z jednostki stacjonującej w Polsce. Do Ukrainy miałem do tej pory stosunek obojętno-niezbyt-chętny z powodu ich działań związanych z Cmentarzem Orląt Lwowskich oraz ich gloryfikacją - pewnie nie przez wszystkich - UPA i Bandery choć syn, który studiuje z kilkoma Ukraińcami wyjaśnił mi, że oni są dość młodym narodem i muszą mieć jakichś swoich bohaterów a innych tak znanych nie mają, choć pewnie duża część (szczególnie młodzi) nie ma pojęcia o tym co działo się kilkadziesiąt lat temu na Wołyniu. Ale przeszłość powinna już pozostać tylko przeszłością. Podziwiam ich i chciałbym aby jak najszybciej wygrali i wyparli wojska rosyjskie ze swojego kraju.

A dziś możemy pomagać uchodźcom, a za jakiś miejmy nadzieję niedługi czas pomagać finansowo w odbudowie ze zgliszcz wojennych wolnej Ukrainy tak jakimiś datkami jak i kupowaniem modeli ukraińskich producentów.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Tempest to nawet nie chodzi o niszczenie modeli tylko o jakiś gest. Tak jak napisałem, można zamieścić jakieś oznaczenie, hasło na portalu wskazujące na solidarność z Ukrainą. Indywidualnie można tak jak Piotr lub wręcz odwrotnie tak jak Ty klejąc spalony ruski model lub w oznakowaniu Ukrainy albo innych krajów walczących lub które walczyły z kacapami np. gruzińskim. Ruscy żyją w informacyjnej bańce kłamst dlatego pisanie i okazywanie pogardy kacapom i solidarności z Ukrainą na każdym kroku nie jest bez sensu. Co ja robię ? Modelarsko nie mam dużo możliwości bo nie mam modeli współczesnego sprzętu sowieckiego po za BTR-em kacapowych inżynierów. Wywalenie go z dysku nie jest zbyt spektakularne ale chyba lepiej zrobić go z literką Z, oczywiście spalonego z kacapami w środku i figurką obrońcy z rpg lub nlaw-em w ręce. Innych modeli sowieckich kanalii nie mam więc nie mam co niszczyć. Od innej strony będę pomagał tak jak mogę : np. zniżki na moje usługi dla Ukraińców , biorę udział w rajdach solidarnościowych na zwift, wpłaty na organizacje pomagające Ukrainie.
Awatar użytkownika
970
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 3

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

kuuuuurde, trudno...
a może lepszy byłby efekt z takim właśnie dużym napisem " Русский военный корабль, иди нахуй!" z dopiskiem "Wyspa Węży 28.02.2022"
:D
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Panowie,
sklejanie sklejaniem ale nie spodziewałem się, że potrafię tak realistycznie odtworzyć fajczącą się ruską łajbę!
https://youtu.be/c-zqgC8_pSE
😁
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 737

Re: [R] Korweta rakietowa Sierpuchow 603 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:haha:
Tak.
Całkiem realistycznie, choć dym zbyt rzadki wyszedł.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ