Pak 40 1:16

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1033
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 19

Pak 40 1:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jakiś czas temu dla odmiany zacząłem bawić się z bardzo atrakcyjnie wyglądającą armatą i oczywiście w jak największej skali. Miałem nadzieję, ża tak duży model nie będzie miał wielu uproszczeń o błędach nie wspominając. Niestety już po sklejeniu kilku detali okazuje się, że wiele elementów odbiega od tego co widać na wielu zdjęciach. Tym niemniej części wykonane przed sklejeniem są moim zdaniem dobrze spasowane i nawet w standardzie model jest bardzo efektowny.

Tak się zaczęło:


ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 688

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Jarek ... :spoko:

widzę że też masz kilka poważnych projektów rozgrzebanych...

pzdr grzegorz
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1033
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jak pisałem model ma błędy, których istnienie trochę trudno uzasadnić, jest duży, jest dużo zdjęć i rysynków. Najbardziej widocznym jest zbyt szeroki rozstaw rowków na oponie. Niestety zobaczyłem to na zdjęciach dopiero po wykonaniu kół. Następnie zabrałem się do ogonów i znowu zaskok. Generalnie wygląda wszystko jak w realu tyle tylko, że wykonanie zgodne z wycinanką oznacza problemy ze złożeniem ogonów do pozycji marszowej i podczepienia armaty do ewentualnego ciągnika. Np. wycięcie w lemieszach jest zbyt małe i utrudnia przejście elementu którym zaczepiało się armatę o hak ciągnika a sam element jest zbyt cienki. No i niestety w tej sytuacji zamiast szybkiej roboty trzeba trochę przerabiać.

Obrazek
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Dużo przerabiania-ale jak Skończysz to będzie to model jedyny i nie powtarzalny na caluśkim świecie :!:
ODPOWIEDZ