USS Indianapolis - problemy i walorka

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Ale mi się podoba ta relacja :-)

Może mała porada odnośnie żyłki. Spróbuj pomalować ją Pactrą, - lekko rozrzedzoną. Wystarczy 1 pociągnięcie pędzlem - farba świetnie kryje. Jeszcze jedno. Ja malowałem zwykłą przezroczystą żyłkę na czarno i nawet jak gdzieniegdzie nie domalowała się na jakiejś małej powierzchni to prześwitywała czerń z 2-giej strony żyłki. Tylko przy odpowiednio ustawionym oświetleniu można było zauważyć małe niedociągnięcia w malowaniu.

Jak masz jeszcze jakieś reflektory do zrobienia to spróbuj odblaski wykonać jako zwykłe stożki. Wg mnie prezentują się lepiej. Wycinasz kółeczko z folii, nacinasz je po promieniu i w środek nagniatasz np. wykałaczką (na opuszku palca). Sreberko powinno idealnie ułożyć się w stożek. Można poczynić próbę, i zamiast nacinania promienia wyciąć fragment z koła, aby brzegi stożka schodziły się na styk. W środek takiej konstrukcji wystarczy kapnąć jakąś kropeleczkę przeźroczystego kleju, będzie imitował szkło żarówki.
Oczywiście nie chcę, żebyś pomyślał, że Twoje reflektory mi się nie podobają - nic z tych rzeczy. Zauważyłem jednak podczas prac nad Aurorą, że stożkowe odblaski znacznie lepiej prezentują się w takich elementach.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1084
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Darfu! Do wygniatania odbłyśników lepiej użyć nieco grubszej folii, możesz wówczas zrobić znacznie głębszy odbłyśnik. Wadą jest konieczność przepolerowania odbłyśnika bo grubsza folia nie jest z reguły lustrzna.
Awatar użytkownika
darfu
Posty: 89
Rejestracja: czw lis 01 2007, 19:40
Lokalizacja: KRAKÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darfu »

Witam w części relacji pod tytułem "powtórka z rozrywki czyli radar SK i inne"

Kemocie i jhradco dzięki za rady, na pewno wykorzystam w nowym projekcie.

Drugie podejście do anteny zaowocowało czymś takim:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

nie powiem tego na głos ale jestem zadowolony z tych drucików :-). Przy tak zrobionej antenie SK radar TDY zaczął wyglądac trochę nie teges i musiałem go zrobic jeszcze raz:

Obrazek Obrazek Obrazek

Przykleiłem do kadłuba te wszystkie drobiazgi które wcześniej zrobiłem, radary, katapulte i dźwig no i USS Indianapolis zaczął w końcu przypominac ten piękny okręt:
Tylko tylko dwa zdjęcia aby nie zepsuc galerii końcowej :-)

Obrazek Obrazek

Dalsze sklejanie wyposażenia nadbudówek zostało wstrzymane bo muszę pierwsze zidentyfikowac co autor miał na myśli robiąc coś takiego:

Obrazek Obrazek

Na jednym zdjęciu fragment instrukcji sklejania i elementy 102, 103 i 106 które mogę tylko się domyślac co przedstawiają czyli 102 - zestaw obserwacyjny D-73, 103 - nie wiem, 106 - MK-51 czyli urządzenie kierowania ogniem Boforsów. Na drugim zdjęciu fragment okrętu sklejonego przez Billa Waldorfa i moja próba przyporządkowania tych elementów. Jeżeli macie inne zdanie to proszę o info bo nie chciałbym popełnic tak dużego błędu.

Kolejne problemy to szalupy ratunkowe. Mam dwa egzemplarze modelu to wyciąłem jedną szalupkę, sprawdzam jak tam z pasowaniem i... tak jak reszta czyli trzeba coś wymyślec:

Obrazek Obrazek

Jest to pewnie ostatni mój wpis przed świętami więc chciałbym wszystkim życzyc zdrowia, cierpliwości, ostrego skalpela, niebrudzących farb do retuszu no i oczywiście zrozumienia u współdomowników.

Pozdrawiam

darfu
Sklejam więc jestem

W planach : USS Missouri
W stoczni : USS Indianapolis
Zwodowane : USS Lexington

Obrazek
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

"nie powiem tego na głos ale jestem zadowolony z tych drucików :-)"

Wcale Ci się nie dziwię. Ja też byłbym zadowolony :)
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Część 103 wygląda mi na pelorus. Przyrząd pozwalający na określenie namiaru zauważonego obiektu względem okrętu. Kulista, ruchoma część na górze miała coś w rodzaju celownika a w postawie była podziałka kątowa.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Sven.
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 25 2006, 17:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sven. »

Darfu w Missouri radarek będzie ciut trudniejszy bo parasolowaty SK2. Ja przyznam się że Twój radar SK1 wprawił mnie w osłupienie. Chyba się przerzucę na budowle :D

QŃ, Sleepwalker, szkoda by tak nieliczne siły szkutnicze, a z US Navy jeszcze mniej liczne marnowały się po różnych zakątkach cyber-przestrzeni. Może dołączycie do projektu?
Obrazek
Awatar użytkownika
darfu
Posty: 89
Rejestracja: czw lis 01 2007, 19:40
Lokalizacja: KRAKÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darfu »

dzięki za miłe słowo i oczywiście przyłączam się do prośby Svena :-)

Sleepwalker - zdjęcie archiwalne pokazujące ten element 103 oraz zdjęcie pelorusa, może były różne wersje?

Obrazek Obrazek


... może zrobię tak jak Bill ?

Pozdrawiam

darfu
Sklejam więc jestem

W planach : USS Missouri
W stoczni : USS Indianapolis
Zwodowane : USS Lexington

Obrazek
Awatar użytkownika
stary
Posty: 330
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Ten pelorus wygląda na dosyć precyzyjne urządzenie. Być może na zdjęciu jest pokazany z jakąś osłoną zdejmowaną w czasie używania.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Podłączę się, ale już chyba z galerią Leutze. Za dużo czasu zajęłoby mi przerzucenie ponad 200 zdjęć, opisów itd. Ale z następnym okręcikiem podłączę się od początku ;-)
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Osłona jak najbardziej jest na miejscu. Z innych elementów wyposażenia nic innego nie przychodzi mi do głowy.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
ODPOWIEDZ