Opel z Bronco.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Witam

Fajnie się prezentuje :)

Mam jedno "ale" - tak kilkukrotnie wchodziłem tutaj i oglądałem proces twórczy i coś mi nie pasowało pod koniec... Tylko nie miałem pojęcia co konkretnie :-)
Dopiero do mnie doszło co.
Wszędzie błoto, uwalona budka, samochód, koleiny na drodze, a figurki stoją na drodze jak na asfalcie. Nie ma śladów butów (powinno być rozdeptane przy budce), nie są nawet minimalnie zagłębione, no i figurki są tylko przycieniowane. Nawet nie przykurzone. To ostatnie to myslałem że jeszcze się zmieni, ale jak koniec to chyba nie ;-)

Nie pomyśl że się czepiam, bo dioramka bardzo mi się podoba. Ale te elementy wg mnie odstają od reszty.
sojomail
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 22:43
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sojomail »

mistrzostwo !
:cool:
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

Łosiu pisze:Witam

Fajnie się prezentuje :)

Mam jedno "ale" - tak kilkukrotnie wchodziłem tutaj i oglądałem proces twórczy i coś mi nie pasowało pod koniec... Tylko nie miałem pojęcia co konkretnie :-)
Dopiero do mnie doszło co.
Wszędzie błoto, uwalona budka, samochód, koleiny na drodze, a figurki stoją na drodze jak na asfalcie. Nie ma śladów butów (powinno być rozdeptane przy budce), nie są nawet minimalnie zagłębione, no i figurki są tylko przycieniowane. Nawet nie przykurzone. To ostatnie to myslałem że jeszcze się zmieni, ale jak koniec to chyba nie ;-)

Nie pomyśl że się czepiam, bo dioramka bardzo mi się podoba. Ale te elementy wg mnie odstają od reszty.
Losiu- sa zaglebienia w glebie- i to spore. Dopiero zobaczysz na fotkach w galerii. Figurki tez sa zaglebione w ziemi az obcasow nie widac. :)
Co do kurzenia, to sie zgodze- bo podczas ich przyklejania i wciskania w grunt, troszke sie ten pigment starl, ale nie ma klopotu, do sesji fotograficznej sie to zmieni.
Mowiac koniec mialem na mysli, ze juz wszystkie elementy dioramki sa na swoim miejscu i pomalowane, a dalem sobie pare dni przy roznym swietle wlasnie, aby wszystkie niedociagniecia wychwycic. Z tego powodu tez zamiescilem to zdjecie, aby te babole wychwycic- za co dziekuje.
;-)

Sojomail- ciesze sie, ze trafilem w Twoje gusta.
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

Dioramka skonczona:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciekaw jestem Waszych opinii.
Awatar użytkownika
zygamun
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 02 2010, 16:15
Lokalizacja: Zwierzyniec
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zygamun »

Jak dla mnie,to bomba !!! :shock: .Chociaż,ten gołąb troszkę psuje efekt...ale...pełen szacun... :D .Chyba że,należy do wyposażenia :shock: wartownika jako gołąb pocztowy ;-) .Super !!!
W budowie: C4P
metal 1:17
Archiwum:wz.34
metal 1:17
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Dioramka przepyszna, zdjęcia w terenie powalają, czarno-białe w ogóle nie oddają jej atmosfery. Gołąb dodaje wrażenia ulotności uchwyconej chwili.

Dbałość o szczegóły widać w każdym detalu. Sucha szosa dodaje realizmu zakurzonej szybie samochodu. Naprawdę dałeś siary :D

Jedyne co mi nie pasuje to brak wyraźniejszych kolein samochodowych - na przejeździe na drodze czy ziemnej czy żwirowej po prostu powinno być chociaż lekkie "rozjechanie" nawierzchni - dwa równoległe łagodne wgłębienia pozostawione przez wiele różnych pojazdów - inaczej mówiąc brak mi "garba" :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3226
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Piękna praca i piękne zdjęcia. Gratuluję.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Od momentu gdy Opel był zdjęciem tygodnia upłynęło sporo czasu i wydawać się wtedy mogło, że to jakiś koniec bo model prezentował się wspaniale. Po tym czasie i po Twoich zabiegach "upiększających" (w cudzysłowiu - bo to raczej zabiegi brudząco-niszczące były :)) efekt jest powalający. :spoko:
To właśnie te drobne detale jak m.in. gołąb, naprawiana budka z niepomalowaną deską przybitą "odwrotnie" niż kiedyś, liście no i przede wszystkim bardzo realistyczne zabrudzenia oraz oczywiście rower, nadają tej pracy ogromnej autentyczności. DO tego świetne zdjęcia.
Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem.

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

wk82 pisze:Od momentu gdy Opel był zdjęciem tygodnia...
O tym fakcie nawet nie wiedzialem. :)
Dziekuje kolegom za mile komentarze.
Milo mi, ze praca sie podoba.
Awatar użytkownika
stary
Posty: 330
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Taka sobie zwykła scenka bez żadnych fajerwerków ale w tym właśnie tkwi siła tej dioramki. Nic nie wygląda sztucznie. Jako laik w tej dziedzinie domyślam się że najtrudniej pokazać postacie ludzi, ich ruch który chcąc nie chcąc trzeba zamrozić. Tutaj to wygląda świetnie bo postacie zastygły w pozach w których miały prawo zastygnąć na moment.
Gratuluję ukończenia modelu.
Z przyjemnością tu zaglądałem :)
ODPOWIEDZ