*[Relacja/Samolot] Halifax Fly Model

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

WItam witam.

Bardzo ladny samolot ci wyszedl. Moze jedyne co mi sie nie podoba to taka soczysta kolorystyka... Wyglada to strasznie, że tak to ujme "dziecinnie". Oczywiscie nie masz na to wplywu. Wiec zapomnijmy o tym:P

Wspomniales pare postow wczesniej ze kleiles shorta Sunderlanda. Powiedz mi prosze gdzie go wydano? i czy mozesz pokazac fotki, jesli jeszcze masz?

Pozdrawiam seredecznie. Juz nie duzo zostalo ;-)


EDIT ok juz wiem ze byl z FLMu znalazlem tez fotki na konradusie. Ale jak maszochote to nadal chetnie zobacze twoje wykonanie:)
Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

Halifax cd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Witam

Najpierw podam może wymiary modelu;

rozpiętość 913 mm
długość 662 mm
wysokość 192 mm
(dane producenta)

Niestety Shorta Shunderlanda zdjęć nie posiadam, robiłem szybko go na zamówienie - może nie uwieżycie ale zrobiłem go w 2,5 tygodnia z retuszem i podklejaniem - ale fakt wtedy nic innego nie miałem na glowie :)

a teraz coś lepszego:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodam że modelik mam już prawie tyciu tyciu do końca ale widzę kilka dużych felerów. Pierwszy to to że na początku skrzydła włożone na bagnety były ok ale po czasie po odwracaniu modelu podczas budowy zaczeły się luzy i trochę końcówki opadły próbowałem pokombinować z bagnetami aby zmienić konty ale porażka i mało co była by lipa z modelu wiec daje sobie z tym spokój chociaż bardzo denerwuje mnie ta przerwa i nie wiem czy nieprzykleić skrzydeł na stałe - tylko później problem z transportem modelu.
Wieżyczki myślałem że bedą się obracać - niestety są tak wpasowane w kadłub że ich konstrukcja nie pozwala na zbyt duży kąt obrotu.
Więcej błędów nie bedę wymieniał ale można je zobaczyć na fotkach

Pozdrawiam
Gulumik
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1076
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 140

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Bardzo ładnie sklejony potworek. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o zwaloryzowanie wnętrza kabin, komór bombowych i wnęk podwozia. Wyglądają trochę ubogo, mają niwłaściwe kolory - ale to wina opracowania, nie twoja.
pan światełko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pan światełko »

No gratulacje.Model zrobiony dokładnie.Aż miło popatrzeć.Bravo
Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

Halifax -cd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Witam

Dzięki wszystkim za uznanie ale sam jestem bardzo krytyczny wobec swojej pracy.
No i już mam za soba budowę- szczerze mówiac po obejrzeniu zdjęć jestem znieszmaczony efektem mojej dłubaniny. Nie wiem ale nawet nie chcialo mi sie na niego patrzeć po zakończeniu pracy a zazwyczaj mogę tak dumać nad modelem nawet kilka godzin :(.
Krzywo wyszła wieżyczka przednia bije się w pierś ale już poźniej jak zobaczyłem ten błąd było zapoźno. Białe miejsce nad wieżyczką tylną już zaretuszowałem po zrobieniu sesji zdjęciowej. Jeżeli zaś chodzi o waloryzację to nieprzewidywałem jej od początku, model ten chciałem zrobić dla przyjemności jako standard - oczywiście z retuszem.
Wiem że całości brakuje wiele do oryginału ale przecież i taki wygląda efektownie.

No dosyć gadaniny i wreszcie przechodzę do konkretów:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Gulumik
Ostatnio zmieniony czw sie 17 2006, 8:30 przez Gulumik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

E tam - jesteś wobec siebie zbyt krytyczny. Widać faktycznie łączenia segmentó kadłuba, ale to chyba jedyny mankament tego modelu, który zupełnie ginie w efekcie końcowym. Świetna maszyna - przydałyby się jakieś fotki w plenerze na trawiastym lotnisku ;) Gratulacje z okazji ukończenia modelu !!
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
Ja również uważam, że jest bardzo dobrze i nie ma się czym przejmować-model wyszedł bardzo ładny! Gratulacje!
Pozdrawiam! :D
Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

halifaksio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Witam

Dzięki za uznanie - miło słyszeć że model się podoba, a ja może z biegiem czasu się do niego przekonam :)
Zmieniłem zdjęcia na miniaturki w moim ostatnim poscie bo chyba było trochę tego za dużo.

Pozdrawiam
Gulumik
Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

Gratuluje ukończenia modelu (i to z niezłym efektem)!
Teraz już tylko należałoby przenieś relację do Archiwum, żeby nie zniknęła w mętnych czeluściach forum, ale cieszyła przyszłe pokolenia modelarzy ;-)
ODPOWIEDZ