*[Relacja/Samolot] Albatros D.III Oef MM 9/96

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

*[Relacja/Samolot] Albatros D.III Oef MM 9/96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
Jest to moja pierwsza relacja na forum.
W tej chwili mam sklejony cały kadłub. Zdjęcia robię niestety komórką. Czasem mam okazję dorwać aparat cyfrowy i wtedy będę dawał lepsze zdjęcia.

Zaczynamy!

1.KOKPIT
-tablica przyrządów
Sposób wykonania zegarów wzięty z forum. Moim patentem są tylko śruby mocujące zegary wycięte z folii aluminiowej za pomocą igły o średnicy 0,8 mm.
Obrazek

-drążek
Wykonany jest ze struny gitarowej. Orczyk wykonany standardowo.
Obrazek
Obrazek

-fotel
Nad fotelem napracowałem się najwięcej. Zrobiłem go tak , jak zaleca autor, ale troszkę wzbogaciłem. Jeśli będzie ktoś zainteresowany, to oczywiście opiszę metodę wykonania.
Obrazek
Obrazek


2.KADŁUB
Bez niespodzianek. Było trochę kombinowania ze spasowaniem, ale nic strasznego-wystarczyło zeszlifować wręgi. Elementy, które zmodyfikowałem, to nos i kołnierz otworu kokpitu.
Obrazek
Obrazek


Na dzisiaj to tyle. Zachęcam do krytyki (byle konstruktywnej :) ) i POZDRAWIAM! :papa:

PS.Może jutro uda mi się już wkleić stery, więc może już jutro wstawię nowe fotki.
Ostatnio zmieniony pn mar 12 2007, 21:13 przez VIPER GTS-R, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Nooo :) zegary super :)

Dwa ostatnie zdjęcia do wymiany, a co do tego fotela to pisz od razu, a nie jak ktoś bedzie zainteresowany - bo chyba każdy jest ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witaj Toff!
1.Zdjęcia całego kokpitu zostały zrobione aparatem cyfrowym kolegi. Dwa ostatnie natomiast już komórką-stąd taka różnica. Jeśli tylko uda mi się załatwić jakąś cyfrówkę to zrobię lepsze zdjęcia.
2.Opis wykonania fotela:
-wycinam siedzenie, oparcie i na ich podstawie wykonuję "poduszki" z tektury
gr. 1mm
-trasuję długopisem ślady ugięcia materiału. Długopis ma pozostawić rowki w "poduszce".
-zalewam super glutem i po wyschnięciu szlifuję drobnym papierem ściernym
-wklejam guziki wykonane z maku lub igłą z folii aluminiowej
-całość maluję odpowiednim kolorem
-pasy wykonuję z pasków folii aluminiowej (metoda z forum)

Sam fotel powstał na podstawie tego zdjęcia.
Obrazek

Pozdrawiam! :papa:
Ostatnio zmieniony pn mar 12 2007, 21:17 przez VIPER GTS-R, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam po przerwie!
Ach te wakacje! :okularnik: Człowiek by tylko odpoczywał, ale po powrocie wziąłem się ostro do roboty i zrobiłem...tylko płozę ogonową. :oops: Mam nadzieję jeszcze dziś coś dokleić, a na razie fotka gotowej płozy.

Obrazek

Ponieważ mam teraz dostęp do aparatu cyfrowego, więc zrobiłem nowe zdjęcia kadłuba i kołnierza wokół wejścia do kokpitu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Na tych zdjęciach widać teraz całkiem sporo baboli :oops: , ale człowiek uczy się całe życie.
Pozdrawiam! :papa:
Ostatnio zmieniony pn mar 12 2007, 21:28 przez VIPER GTS-R, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam ponownie!
Jak zwykle wyjazd i znowu nici z klejenia przez tydzień. Ale wczoraj wieczorem i dziś rano nie dałem odpocząć Albatrosowi :twisted:
Dorobił się osłony silnika i steru kierunku. :D

Osłona silnika:
Niestety posiada z przodu element półokrągły sklejany z "listków". Nie mam sposobu na takie elementy. Zawsze mi wychodzą do bani :( :oops:
Rury wydechowe zrobiłem z izolacji.
Efekty mych zmagań:

Obrazek
Obrazek

Ster kierunku:
Trochę uplastyczniony-zrobiony jest jako ruchomy. Trochę zabawy było z przetykaniem aluminiowych pasków (szerokości milimetra), aby ster był ruchomy, ale jakoś to wyszło.

Obrazek
Obrazek

Na tym etapie cały model wygląda następująco.

Obrazek

Pozdrawiam! :papa:
Ostatnio zmieniony pn mar 12 2007, 21:39 przez VIPER GTS-R, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
Samolot cały czas rośnie. :D Dziś skończyłem ogon-kolejny etap to skrzydła.
Fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cały kadłub prezentuje się tak:

Obrazek

Trochę problemów było ze spasowaniem steru wysokości. Ale po kombinacjach alpejskich :D udało się wszystko dograć.

Pozdrawiam! :papa:
Ostatnio zmieniony pn mar 12 2007, 21:50 przez VIPER GTS-R, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam ponownie!
Do mojego Albatrosa dołączyłem dziś płaty dolne. Niestety trochę mi nie wyszło łączenie ich z dołem kadłuba. Pierwszy raz robiłem też zapadnięcia płótna. Efekty pracy macie na fotkach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zbliżenie na przetłoczenia:

Obrazek


Pozdrawiam! :papa:
Ostatnio zmieniony pn mar 12 2007, 22:00 przez VIPER GTS-R, łącznie zmieniany 1 raz.
kajtek85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajtek85 »

hej bardzo ucieszyla mnie relacja, bo wlasnie tez kleje ten modelik :D
niestety pomimo niewielu czesci calosc idzie jak krew z nosa, bo elementy (glownie kadlub) sa bardzo niedopasowane i wymagaja licznych poprawek, a i tak nie idzie idealnie dopasowac - tak, aby elementy podzialowe kadluba schodzily sie idealnie w jedna linie :-?
czekam na dalsze relacje i powodzenia!
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam Kajtek85!
Jeśli masz jakieś fotki to możesz je tu pokazać. Co do kadłuba, to ten w Albatrosie nie jest jeszcze taki zły. Są o wiele gorzej spasowane modele w MM. Przypomniałeś mi też o jednym istotnym problemie w kadłubie. Segment
nr.6 (z kokpitem) jest dość ciężko dopasować. Ja na przykład musiałem podnieść wręgę K o 1,5 mm i wyrównać część R1, aby można było dalej kleić. Nie wiem jak jest z tą częścią u Ciebie.
Pozdrawiam i powodzenia! :D
Awatar użytkownika
Sztybciu
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 17 2005, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztybciu »

Ach, ten Albatros... :D
To był mój drugi model. Pamiętam te czasy. Jako dziesięciolatek nie miałem prawie pojęcia a klejeniu modeli. Ten akurat był klejony zwykłym klejem papierniczym i szybko wylądował w koszu. ;-)

A co do tego to bardzo mi się ta technika z fotelem spodobała. Zamierzam za jakiś czas stworzyć sobie małą kolekcję takich latadełek, więc na pewno skorzystam z twojej metody.

BTW, czym wyciąłeś te małe otworki w ogonie :?:
A kto umarł, ten nie żyje... a czy mogą być wyjątki?
ODPOWIEDZ