Moje dioramki cz. 1. Zundapp - Italeri 1/35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

Moje dioramki cz. 1. Zundapp - Italeri 1/35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Obrazek

Witam. :lol: Tak się ostatnio zastanawiałem nad tym co jeszcze moge o modelarstwie napisać i co przekazać innym. Wszystkie stosowane przeze mnie techniki malowania, starzenia modeli, wykonania podstawek, podłoża już opisałem. Na chwilę obecną nie jestem nic nowego wymyślić. Ale wpadłem na inny pomysł. Przecież ja też od czegoś zaczynałem i stawiałem niepewne kroki w modelarstwie. Miałem również wątpliwości jak ocenią moje prace inni i co o nich powiedzą. Dlatego postanowiłem się cofnąć pamięcią parę lat wstecz i przedstawić początki.


Jeżeli będzie Waszym życzeniem, to co pewien czas przedstawię trochę swojej historii. A może w trakcie tego pojawią się pytania z Waszej strony co do wykonania konkretnej dioramki i modelu. A same modele również mam pochowane w pudełkach.


Oto pierwsza. Trudno mi obecnie powiedzieć kiedy powstała, ale chyba w 1999r. Przedstawia model motoru Zundapp z Italeri. Uzupełnieniem są figurki żandarmów Niemieckich zestawu Dragona 6061D. Podstawką jest okrągła płytka pilśniwa. Ziemia to chyba szpachla do drewna. Całość pomalowałem Humbrolami kierując się instrukcją i ilustracją na pudełkach. Dodatkowo dodałem jeszcze kawałeczki potłuczonej czerwonej i białej cegły, kamyczki oraz kawałeczek korzenia. Trawę imitują zabarwione trociny których teraz już nie używam - mało realistyczne.


Miłego oglądania.

Obrazek

Obrazek

http://img.photobucket.com/albums/v456/ ... otor/5.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v456/ ... otor/4.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v456/ ... otor/3.jpg


Pozdrawiam. ;-)
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ładnie zaczynałeś, gdyby nie te oczy ...

gulus
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

gulus pisze:Ładnie zaczynałeś, gdyby nie te oczy ...
wlasnie te oczy psuja caly urok tej dioramki, ale sam pomysl jest fajny, a w jaki sposob namalowales te oczy ja przy swoich dioramkach nigdy nie malowalem oczu, zreszta byłem mlodym i nie doswiadczonym modelarzem szkoda zejuz zadna z moich dioramek sie nie pozostała, a teraz kiedy kleje karton to juz nie robie dioramek, chociaz chce sklejic jeepa wellysa tylko nie wiem jak wykaonac samemu figurki w skali 1/25, moze załoze jakis watek na ten temat czy moze juz było to gdzies pisane

Pozdrawiam RObert :cool:
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Zandarmi czesto stoja przy drogach a tam strasznie sie kurzy :lol: Twarze maja po prostu brudne ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Bardzo mi się Twój pomysł podoba Robercie :spoko:
Z miłą chęcią pooglądam Twoje wcześniejsze dioramy i na pewno dowiem się czegoś przydatnego.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Co do tych oczu. Wiem, jakie to jest trudne, chyba dla tego nigdy w życiu nie skleję większych figurek, nie dam rady tak pomalować oczu, żeby to był człowiek, a nie jakiś ufoludek, albo inna strzyga.

gulus na żywo z oczami, modelarsko bezoczowiec
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Co do tych oczu, to pod poniższym linkiem:
http://www.old.modelarstwo.org.pl/figur ... index.html
jest opisane malowanie twarzy figurek w skali 1/35, a na końcu jest pokazane, jak namalować oczy.
Sam za niedługo będę musiał pierwszy raz zrobić oczy i mam nadzieję, że ufoludki mi nie wyjdą :boje:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam. :) Wiedziałem że zwrócicie uwagę na oczy.
Tomku znam ten artykulik. Robercie, Okonku to moje pierwsze figurki, oczy też pierwszy raz malowałem. :lol:
Chyba wielu początkujących modelarzy ma z tym problem. Na tych figurkach oczy pomalowałem Humbrolami. Na początku biały i na to czarna kropka. Efekt jest taki jak widać na zdjęciach. :evil:
Gulus to nie jest trudne. Obecnie używam do malowania oczu artystycznych farb olejnych. Na początek kolor ciemny. Gdy już dobrze wyschnie nakładam kolor biały, ale w taki sposób aby wokół białego pozostała ciemna obwódka. Gdy to wyschnie, na biel mała ciemna kropeczka. Staram się tę kropeczkę umieścić w miarę na środku białego pola. Trzeba tylko pamiętać aby każda warstewka farby olejnej dobrze wyschła – czyli dwa dni.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Co do oczu, to pierwsze koty za płoty. Ale kurna, ten luzem leżący na przyczepce handgranate mnie deczko drzaźni. Poza tym pomysłowe, jak to u Roberta.

Uśmiech dla doszłego mistrza,

Edmund
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Dziękuję Edziu. :spoko:


Pozdrawiam ;-)
ODPOWIEDZ