[R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

[R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Zapraszam chętnych do oglądania mojej następnej relacji z budowy modelu okrętu, wybór padł na USS Intrepid z JSC nr9, skala tradycyjnie 1:400, autorem modelu jest nieżyjący już Andrzej Samek. Model lotniskowca klasy Essex, jak na razie mam trzy zespoły szkieletu kadłuba a jest cztery jeszcze dziobowy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Na zakończenie tygodnia szkielet kadłuba, długość 66,5 cm.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2777
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Ciekawy model :spoko:

Wręga 13 jest za mała, albo kąty jej skrzydełek nie siadły jak powinny, bo wciągnęło linię burty do środka :roll: . Jak przykleisz poszycie do takiego "szkieletu" to będzie nieładne zapadnięcie. Oczywiście można nie kleić do dolnej krawędzi :chytry: Albo jeszcze teraz poprawić.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Grzegorzu jest to w trakcie poprawy. Dochodzą powoli hangary bardzo proste gdyby człowiek miał tak kilka rysunków to by coś wymyślił, muszę się jednak zadowolić kilkoma samolotami w środku, może będzie jakiś skromny efekt.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Michał, Konstruktywna pochwała (bo nie ma co krytykować :D) Coraz częściej zerkam na Twoje poczynania w 1:400 i odnajduję urok w tych opracowaniach. Ale gdzie ta konstruktywna pochwała? Ano, że miło ogląda się znaczący progres umiejętności, jakości zdjęć i determinacji, ale przede wszystkim co imponuje mi najbardziej to kończenie rozpoczętych modeli, czego życzę przede wszystkim sobie i tym najbardziej napędzasz mnie swoimi relacjami na forum.
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Zaczynam oklejać kadłub (retusz będzie), zaczynam od dziobu aby zgrać się ze wszystkimi hangarami, pierwszy hangar będzie zakryty i chyba zakryję do połowy okrętu, jak dla mnie dziób jest trochę za płaski więc dodam kilka rzeczy od siebie. Chciał bym podziękować koledze Svenowi za pomoc w budowie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Dzięki michal84, takie wpisy jak twój albo innych kolegów modelarzy tutaj bardzo mnie motywują aby się poprawiać w modelach a głównie robią to wasze relacje.

Pozdrawia Michał.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2777
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:spoko:

czterysetki to słodziaki :mrgreen:

Szkoda, że nie dociąłeś dzióbka na styk ;-)

Kiedyś na pewnej wystawie zobaczyłem kolekcję jsc - kilkadziesiąt modeli na raz. Zrobiło to na mnie poważne wrażenie, mimo, że nie były na jakimś mistrzowskim poziomie.

Tak. Czterysetki to fajna rzecz.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Taką zakładkę przewidział projekt ? Brzeg tej zakładki wygląda przy powiększeniu jakby nie był przyklejony albo niedokładnie przyklejony. W takiej sytuacji można by spróbować dokleić aplikując klej jakimś cieniutkim drucikiem. Dobry by był jakiś bcg bo nie zostawiłby plam ale nie wiem czym kleiłeś a po innych klejach to bcg pewnie nie da rady. Mimo skali model nie jest mały a ten dziób jest dość wyeksponowanym elementem i szkoda, żeby tak został.
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Może Grzegorz moją kolekcję widziałeś czasami gdzieś zabieram moje modele, tylko nie wiem gdzie widziałeś, dzióbek poprawiony ale teraz nie wiem czy nie zrobiłem gorzej, model kleję butaprenem Pattex i Magikiem.
Zaczynam składanie kadłuba w całość.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2777
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

Re: [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Nie Michał, na pewno nie twoją kolekcję. Nie ruszam się na wystawy dalej niż w promieniu 70 km od Krosna :haha: I nie ma to związku z zasięgiem mojego pojazdu :haha: :haha:

No ale co z tym dzióbkiem, bo go przytomnie nie pokazałeś ;-)
Coś się postrzępiło? Czyżby stępione ostrze ? To się da ładnie ciachnąć. Jakbym nie był pewny to bym nie pisał. Czubkiem nowego ostrza kilka/kilkanaście lekkich "przejechań" po prostej i nadmiar odpada.
Nie chciałbym być "przyczyną" zepsucia :zeby: .
Ale na zakładkę był dziwny.
Ja klejąc burty w 400 to sklejam sobie bcg lewą i prawą na dziobie i dopiero doklejam do "szkieletu". Wtedy jest pewność, że dzióbek będzie ładny. Jak cała burta to jeden element to trzA sE dopasować na rufie ;-)
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ