*[Relacja/Pojazd] WSK M06B3 Gil z Modelika

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Witam, czasu na klejenie ciut było to i przybyło co nieco :). Gorzej z robieniem zdjęć i wrzucaniem :( . Ślimak poprawiony, koło tylne, na zdjęciach jeszcze założone tymczasowo, obecnie jest już na stałe i nieco inaczej, ale ze względu na wyjazdy nie mam najaktualniejszych zdjęć. Obecnie robi się łańcuch, który ku mojemu zaskoczeniu wycina się łatwiej niż by się na pierwszy rzut oka zdawało. A może to po prostu złudzenie po wycinaniu bieżnika :). Tego chyba nic nie przebije w najbliższym czasie :haha: , ale patrząc na efekt warto było. Przyznam, że już trochę jestem tym modelem znużony, ze względu na wszystkie życiowe wydarzenia które hamowały klejenie. I gdyby nie to, że się tak świetnie prezentuje to bym go porzucił chyba :). I przyznam, że myślami jestem już przy innym projekcie, ale z zasady nie sklejam dwóch modeli naraz (to jakoś bardziej mobilizuje do skończenia zaczętego :) ). W planach po WSK była SHL ale to chyba przejdzie na późniejszy termin, muszę odpocząć od motóra, chociaż strasznie korci, sylwetka SHL jest super, ekstra, i w ogóle bajerancka :haha: , stare motocykle mają to cóś w sobie. No to dość ględzenia, teraz zdjęcia, a w weekend przy odrobinie szczęścia może łańcuch się sklei, zależy jak krasnoludki będą się sprawować :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mariusz30003
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 08 2012, 8:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariusz30003 »

Super.
Na pierwszym zdjęciu widać, że nie ma jednej szprychy. Musiała Ci wypaść.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Miałem nie wrzucać, już zdjęć z postępów w budowie ale co tam :). Garść fotek przed finałem (wreszcie!), doszły już prawie wszystkie elementy. Po powrocie do domu w okolicach jutra ;), dokleję ostatki czyli, tylną lampę, brakującą szprychę :) i linki, no i pomaluje tu i tam. Zdaję sobię sprawę, że rura wydechowa, nie wygląda w 100% tak jak w oryginale, ale to taki kompromis pomiędzy tym co w szablonie i tym co pasowało w rzeczywistości, bo szablon jest za niski, tak jakby jego rysunek był wzięty bezpośrednio z rzutu bocznego motoru, a więc kąt widzenia nie jest prostopadły. Zdjęcia robione na na łapu capu, przed wyjazdem, więc przepraszam za marną jakość.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

O kurcze!! Toż to jest piękne. Wygląda jak żywy. Wielki szacun.
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Z niezmiennym szacunkiem dla Twojej działalności pozwolę sobie na dwie uwagi:
- wentyli nie ma czy ich nie widać na zdjęciach?
- jak dla mnie model trochę traci na plastyczności przez połyskujące opony - gdybyś w przyszłości wracał do tematu to warto pociągnąć matem.

Tak w ogóle model inspirujący, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki za opinie!
mkraskow - Nie robiłem wentyli, i w sumie tak jakoś mi to umknęło, ale że jeszcze dokładam detale, to być może się pojawią :), no a na te opony to sam mam trochę agresję, że się błyszczą, niestety póki co, nie mam zbytnio wprawy w postarzaniu, matowieniu itd. Zastanawiałem się nad matowym lakierem bezbarwnym np takim: http://www.sklep.orlik-models.pl/index. ... 92f411c6c7 , pomoże? Chce aby motor generalnie wyglądał na nowy/mało użytkowany, więc odpadają brudzingi. Mam parę dupereli do zamówienia, więc bym kupił ten lakier przy okazji, jeśli się tu sprawdzi to automatycznie zastosuję do kolejnych modeli.
Obrazek
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Jeśli chodzi o matowienie lakierem bezbarwnym - zrobiłem próbę z lakierem Vallejo na długopisie:

Obrazek

Pactry akurat nie próbowałem.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No nastał ten dzień! Wreszcie koniec klejenia WSK-i! Nie wszystko wyszło tak jak sobie zakładałem, albo wyszło, ale niestety w międzyczasie się uszkodziło. To skłoniło mnie też do zrobienia podstawki, coby można było model spokojnie oglądać bez łapania za jakiekolwiek elementy, w oczekiwaniu na lakier mat, powstał jeszcze łorzeszek, w klasycznym kolorze z kolekcji "Lato 1982" :haha: . Dziękuję też koledze arklasowi za wykonanie tablicy rejestracyjnej która wygląda jak żywa, i jest zgodna w 100% z tym co zakładano na prawdziwe motory. No, a teraz dość ględzenia, czas na ostatnie zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolins
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 07 2013, 20:05
Lokalizacja: Bierkowo k/Słupska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kolins »

Pięknie ci wyszedł ten Wiejski Sprzęt Kaskaderski :razz: Przy niej brakuje tylko figurki dziadka w gumowanym zomowskim płaszczu :)
Strona klubowa na fejsie :)
Słupski Klub Modelarski -> SKM
https://www.facebook.com/SlupskiKlubModelarski?ref=hl
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No na takim to można porumakować. Pod Ge-eSem branie jak nic! Tak na serio, bardzo fajny motorek. Gratulacje!
ODPOWIEDZ