[R] Kraz 255B 1:25 Renova Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

niki68 pisze: Może wiecie dlaczego zdjęcia z photobucket nie chcą z miniaturki otwierać się w pełnym oknie?
Też chciałbym to wiedzieć... Przypuszczam, że to w związku z nową wersją. Do tej pory było tak, że można było wrócić do starej wersji, teraz tej opcji nie odkryłem. Co na to nasi fachowcy od komputerów?

A Twoja praca w dalszym ciągu wspaniała!!! :food:
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
WALDAS
Posty: 101
Rejestracja: ndz lip 27 2008, 23:14
Lokalizacja: CZŁUCHÓW
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WALDAS »

BOŻE ,wiele relacji oglądałem, wiele śledziłem i śledzę nadal ale ta dech mi zaparła. Jeśli chodzi o pojazdy to ta na razie jest namber łan jak ze statków Regullus jednego z kolegów. Nic tylko nadal podziwiać i brać przykład. Posiadam kilka modeli na koncie ale w żaden sposób nie mogę się równać. Wspaniałe po prostu.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Cześć Niki widzę że z drzwiami zrobiłeś ten sam błąd co ja... teraz trzeba będzie tam wcisnąć szybki :) Wyglądają jak moje.. a w moim Krazie magicznie zniknęły takowe elementy ;P
Oj jak ja bym sobie pokleił :D Niestety młody zaczął chodzić, tak więc jeszcze mniej czasu niż miałem do tej pory, a miałem go zero, Co prawda powoli projektuję nową ostoje do mojej Pt.. ale to nie ten wątek :D podpatruję dalej jak to coś robisz .
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie
b_milek ... mógłbyś doprecyzować o jakim błędzie mówisz.
Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
meserszmidt
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 15 2010, 23:02
Lokalizacja: Wrocław
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: meserszmidt »

Hej.
Mi przez głowę przeleciał pomysł żeby w moim moskwiczu zainstalować szyby po zmontowaniu i pomalowaniu tylko nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić. Pochwal się swoim patentem.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

dokładniej chodzi o "miejsce umieszczenia szybek, z mojego doświadczenia wiem, że po sklejeniu, miałem problem z wkładaniem, tego co imitowało szybkę, trochę się namęczyłem, łatwiej jest pozostawić jedną stronę nie sklejoną. Po włożeniu "szybki" po prostu skleić ten kawałek, który pozostał nie sklejony. Szybko i łatwo
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie
b_milek ... a skąd wiesz, jak ja rozwiązałem kwestię wstawiania szybek?
Niżej cytat z mojej relacji.
"... W drzwiach nie ma jeszcze szybek. Są zrobione tak, aby można było je wsunąć później"
Przy okazji odpowiem ... meserschmitd
Drzwi zrobione są z czterech warstw kartonu jedna warstwa wewnętrzna zmniejszona jest o 1 mm tworząc kieszeń dla szyby. Drzwi w jednym miejscu zostały zabezpieczone przed sklejeniem, aby można było swobodnie wsunąć szybę. W moim samochodzie, który będzie stał w warsztacie szyby będą lekko opuszczone (jeszcze zobaczymy).
Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie
Prace nad modelem trwają (powoli, ale trwają). Przerobiłem trochę skrzynkę i kosz koła zapasowego. Kosz jest podzielony na dwie części (jak w oryginale). Dorobiłem też mechanizm zapadkowy, który pomagał kierowcy opuścić i podnieść kosz. Ten wirtuozerski prymitywizm techniczny radzieckich konstruktorów może wywoływać uśmiech, ale dla mnie jest godzien podziwu. Zamocowałem też silnik. Musiałem podpiłować trochę skrzynię biegów (zaczepiała o spód kabiny).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Jak dla mnie idealnie sklejone,idealnie wybrudzone i zużyte.Jest ideał normalnie.
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Czuję się znokautowany poziomem wykonawstwa.
Jak Endrju z Saletą ;-)
ODPOWIEDZ