HMS Enterprize Shipyard Moja pierwsza relacja

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Marcin30
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 07 2011, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

HMS Enterprize Shipyard Moja pierwsza relacja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin30 »

Witam wszystkich
Mam na imię Marcin. Mieszkam w Warszawie. Już od pewnego czasu śledziłem Forum kartonwork, ale dopiero dziś postanowiłem zarejestrować się i sam spróbować. Żona widząc że dość długo śledzę Państwa relacje sprezentowała mi HMS Enterprize Shipyardu.

Po zebraniu potrzebnych narzędzi i materiałów biorę się dziś za model. Zakupiłem w sklepie plastycznym tekturę od 1 do 3 mm. I po tym stwierdziłem że szkielet będę sklejał podklejając 1,5 mm tekturą a nie jak autor podaje 1 mm.
Będę wdzięczny za podpowiedzi i wszelkie uwagi.
Marcin30
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 07 2011, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin30 »

Obrazek

Okładka


Obrazek

Zacząłem sklejać szkielet


Jeśli chodzi o modele kartonowe to kiedyś wiele lat temu jeszcze w liceum sklejałem Małe Modelarze. Ale tylko samoloty. Me 110 i i PZL P11c Teraz pragnę powrócić do tego hobby.

P.S. Adminie postanawiam poprawę :)
Ostatnio zmieniony sob maja 07 2011, 22:59 przez Marcin30, łącznie zmieniany 4 razy.
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

zapytam przewrotnie, i co w związku z powyższym ? :roll:
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Rozumiem, że to nie pierwszy model kartonowy. Bo SHIPYARD to w żaglowcach bardzo wymagający i wszelkie odstępstwa od projektu mogą się zemścić.
Ale powodzenia
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Po pierwsze dobrym obyczajem jest rozpoczęcie relacji w momencie kiedy mamy już co pokazać.
Po drugie jeśli mamy ochotę dopisać coś do już wysłanego postu wystarczy go edytować - nie piszemy po kilku minutach kolejnego.
Po trzecie jeśli mamy już co pokazać to robimy to w postaci miniaturek zdjęć będących odnośnikami do dużych fotek bądź od razu fotek w pełnym rozmiarze.
Jeśli więc do północy nie pojawią się żadne fotki z budowy relacja poleci do kosza i trzeba będzie założyć kolejną - już według ogólnie przyjętych zasad.
Pozdrawiam i sukcesów życzę.
Marcin30
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 07 2011, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin30 »

Witam
Prace powoli idą do przodu. Nie myślałem że tyle schodzi się z wycinaniem tych wręg, ale daje to kupę frajdy :)
Poniżej ja i moje miejsce pracy. Udało mi się wynegocjować u żony wstawienie takiego rozkładanego stołu. Jak będe coś sklejał to sobie rozkładam i mam sporą powierzchnię. Marzy mi się taka podkładka OLFY jak wielu z Was ma. Na razie korzystam z kilku warstw grubej tektury jako podkładki.
Trzymajcie za mnie kciuki. Fajnie jest wrócić do modelarstwa :)
Obrazek
Marcin30
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 07 2011, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin30 »

Witam
Robotnicy w stoczni budują dniami i nocami nową Fregatę dla Miłościwie Nam panującego Króla Anglii :)

W tym tygodniu prace były prowadzone nad kadłubem. Przydały się bardzo klipy biurowe. Mocno ściskają a są lekkie.
Za ich pomocą skleiłem pionowe części kadłuba, a teraz służą mi jako podstawka dla Enterpriza. Jeśli ktoś nie używał Polecam :)

Obrazek
Taka stonoga chodziła sobie po stole.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kadłub podkleiłem jednak tekturą 1 mm, i okazuje się że to w zupełności wystarcza. Wszystko razem trzyma się bardzo mocno. Autor wie co robił.
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Elementy modelu i sam model ogląda się lepiej gdy jest pokazywany na jednolitym tle.
Powodzenia przy budowie.
Marcin30
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 07 2011, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin30 »

Dzięki stary za podpowiedz. Przy kolejnej sesji zdjęciowej pomyśle o jednolitym tle. Przy modelarstwie można wiele nowych umiejętności poznać :)
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

O ile prawa burta układa się w miarę dobrze to lewa w okolicy 8 wręgi licząc od rufy - nie bardzo (przedostatnie zdjęcie). Tam jest jakaś nieciągłość kształtu. Trzeba byłoby to poprawić bo później będzie się mścić.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ