Parowóz wąskotorowy px29 pomoc

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Maniek2406
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 25 2011, 18:56
Lokalizacja: Grabów nad Prosną

Parowóz wąskotorowy px29 pomoc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maniek2406 »

witasz wszystkich serdecznie jestem nowy na forum przez przypadek dostałem parowóz wąskotorowy px29 od woja to mój pierwszy model w instrukcji pisze ze jest potrzebny pręt 2,5 mm drut 1mm i 0,5 mm ale jakie sa te druty miedziane?? czy jakie proszę o pomoc trzeba model malować każdą część doradzcie jakieś sposoby z góry dziękuje
Maniek
Maniek2406
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 25 2011, 18:56
Lokalizacja: Grabów nad Prosną

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maniek2406 »

jakiego kleju najlepiej używać
Maniek
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Pytań to kolega ma dużo, może choć na część odpowiem:
- ja używam różnych drutów, zależy do czego, czy element jest mocno gięty, czy raczej sztywny, kolor nie ma znaczenia, ponieważ będziesz musiał go pomalować;
- co do malowania: jeśli nie planujesz malować całego modelu to wtedy w każdej części przed jej sklejeniem retuszujesz krawędzie farbką o odpowiednim kolorze; jeśli planujesz model pomalować cały to sklejasz bez retuszu krawędzi, a malujesz całość;
- ja używam butaprenu, i to tylko jeden producent mi podchodzi, używam też typu kropelka, musisz popróbować co ci pasuje i do czego; jest jeszcze multum klejów;

Z rad okólnych to:
- poczytaj i przejrzyj forum pod kątem poboru kleju, jest też parę wątków o technice i podstaw modelarstwa;
- przejrzyj net, może już ktoś sklejał ten model to będziesz mógł podpatrzeć; jest tutaj kilku speców od kolei;
- zaopatrz się w materiały: tektury, farbki, nożyczki, nożyki i inne;
- może jest do kupienia zestaw wycinany laserowo (szkielet, koła) na tekturze o odpowiedniej grubości, odpadnie ci sporo pracy,
- a najlepiej to chyba zrobisz jak ściągniesz z netu jakiś darmowy model i na nim potrenujesz;
BO PIERWSZA ZASADA MODELARSTWA TO SIĘ NIE ŚPIESZYĆ, SKLEIĆ ŁATWO, POPRAWIĆ GORZEJ,

powodzenia
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

tommy-79 pisze: - może jest do kupienia zestaw wycinany laserowo (szkielet, koła) na tekturze o odpowiedniej grubości, odpadnie ci sporo pracy,
Owszem, ale na pewno nie przy kołach, a szczególnie parowozu ;-)

Polecam druty miedziane - są łatwiejsze w obróbce. Do klejenia używam Super Glue (do kupienia w kiosku) oraz wikol z Pattexu.
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Maniek2406
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 25 2011, 18:56
Lokalizacja: Grabów nad Prosną

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maniek2406 »

dziekuje wszystkim za miłe słowa wezme sie za model zobacze co z tego bedzie wychodzilo bede robil powoli a dokladnie tylko zeby w instrukcji bylo jeszcze napisane co na jaki kolor sie maluje bo ogolnie to ciuchcia:D ma juz swoje kolory farbka zielona malujemy wykonane wedlug wzorow orurowanie czerwona porecze i uchwyty wszystkie elementy ukladu wiazaowego powinny miec barwe naturalnego metalu potrzebuje jeszcze brystol 0,2 mm karton 0,5 i karton 1mm moge kupic tylko brystol o odpowiedniej grubosci czy to i to jest w tym jakas roznica potrzebuje jeszcze pret 2,5 drut 1mm drut 0,5 porecze na kotle z drutu osie z pręta os wala hamulca z preta suwak narzadu z drutu lozysko zpreta os stawidla z preta ciagno hamulcowe z drutu
Maniek
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

To nie jest miłe, ale: jeżeli model chcesz robić tak samo, jak piszesz posty - to raczej daj sobie spokój. Może szydełko i włóczka ?
Maniek2406
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 25 2011, 18:56
Lokalizacja: Grabów nad Prosną

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maniek2406 »

a to przepraszam bardzo poprawię się z pisownią za błędy jeszcze raz sorki czy coś innego źle zrobiłem
Maniek
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Kropki i przecinki - to by bardzo ułatwiło nam czytanie :-)
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Maniek2406
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 25 2011, 18:56
Lokalizacja: Grabów nad Prosną

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maniek2406 »

aha rozumiem,a jakimi farbami sie maluje model wiem ,że mogą być z humbrola ale sa chyba jakieś odmiany?
Maniek
ODPOWIEDZ