[Relacja + Galeria] Sd.Kfz. 250/3 Greif w skali 1:16[KONIEC]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

akoss
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 01 2010, 22:21
Lokalizacja: podkarpacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akoss »

łup ...
wszystkie koła gotowe
te powstały jako ostatnie raczej bez większych problemów ze spasowaniem części

Obrazek

Obrazek

tymczasem kleje błotniki
oto poglądowe zdjęcie na obecnym etapie klejenia

Obrazek
wychodzi mi niekiedy dosyć duże niedopasowanie - na szczęście zaszpachluje - zamaluje i widać nie będzie
akoss
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 01 2010, 22:21
Lokalizacja: podkarpacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akoss »

hop ...

Sklejone zawieszenie z przodka. Tak wygląda:

Obrazek

Obrazek

Palemka wydziobana ... troszku krzywo mi pieniek skleił się ... jego mać

Obrazek

nad jakością zdjęć wciąż pracuję ... "nie od razu rzymian zbu(t)dowano" jak to mawiają światli ludzie

Obecnie pracuję intensywnie nad gąsienicami z lasera (ale motyl raczej z nich nie będzie ... za kiepski ze mnie jeszcze sklejacz)

na tych zdjęciach widać mocne zakurzenie pojazdu, czy możecie doradzić co użyć do takiego efektu ??
mam nadzieje że można tak podlinkować ?
http://flic.kr/p/73fErX
http://www.flickr.com/photos/42733104@N ... 300267099/
na tym zestawie zdjęciowym wypatrzyłem inne ułożenie przedniej tablicy, dodatkowy wizjer w drzwiach i stopień ... zastanowię się nad dorobieniem danych elementów

p.s. model lakierowany będzie, a dokładnie już od spodka jest
akoss
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 01 2010, 22:21
Lokalizacja: podkarpacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akoss »

poszły konie po żelbetonie ...

Zimno i pada więc ruszyły prace.
Sklejone do kupy koła i gąski, tak więc najtrudniejsza do rozwiązania logistycznie praca już po za mną. Zostało już z górki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ponawiam prośbę o podpowiedź czym brudzić model by imitacja przypominała piach ?
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

przy następnej fotce postaw obok jakiś przedmiot, aby bardziej "złapać" wielkość, bo przy skali 1:16 to już kawał modelu
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
akoss
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 01 2010, 22:21
Lokalizacja: podkarpacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akoss »

Tym razem zdjęcia z groszem polskim w roli głównej, zgodnie z sugestią tomm-iego. Malowanie w moich oczach jeszcze nie jest zadowalające, ale cały czas coś poprawiam, dodaję, odejmuję. dzielę, mnożę, różniczkuję itp. Liczę, że uda mi się osiągnąć satysfakcjonujący [mnie] poziom.
Piasek będzie imitował suchy pigment, zobaczymy z jakim efektem ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Parę lat temu "popełniłem" LEOPARDA A4 w tej skali z GMP. Z jednej strony modele wyglądają okazale i są dość przyjemne w budowie, bo nawet drobne elementy są "duże", ale wadą jest brak miejsca w gablotach:).
LEO zajmuje tyle miejsca co 2-3 modele w skali 1:25.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
akoss
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 01 2010, 22:21
Lokalizacja: podkarpacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akoss »

Jak przy większości rzeczy są wady i zalety tej skali. W mej kolekcji znajduje się już panzerniak III z GPM-u w 16, więc ten niejako na doczepkę.
Ale następne jeśli już to w 1/25 będą ... powoli miejsce w hangarze się kończy dla potworów, a tyle ładnych rzeczy do klejenia.
akoss
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 01 2010, 22:21
Lokalizacja: podkarpacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akoss »

a dziś mała historyjka pod tytułem: "Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą"
Obrazek

Wszystko zaczęło się od tego że herr Pustynny Lisiak z furgonu "gryf" postanowił nieoczekiwanie, dla swej załogi założyć osadę na ziemi mało piaszczystej. Dokładnie na stoku południowym z ziemią lekko kwaśną, lessowo-buraczaną. Załoga z miną kwaśną zabrała się do pracy przy pierwszym napotkany drzewie (dziwne to drzewo ... ale na ziemi lessowo-buraczanej takie ponoć rosną!)

Obrazek

Wszystkiemu przyglądał się miejscowy autochton zwany, nie wiedzieć czemu, "panem miedziakiem". Z miną wielce kwaśną, oglądał walkę załogantów gryfa z ziemią i kołkiem.
Nastała pierwsza przerwa na papierosa oraz zmiana oprzyżądowania potrzebnego by uporać się z tą ziemią (niech im lekką będzie).

Obrazek

Dopiero dobre łopatowanie pomogło obalić kołka. "Kołek ten, będzie kołkiem węgielnym" - powiedział Lisek i zabrał się, nie wiedzieć czemu za obciosywanie. Być może myśląc, że to w tej wojnie na pal nabijano! Ale jak powszechnie wiadomo z hakenkrojcem na ramieniu nic normalnego nie chodziło!

Obrazek

Dalsze zmagania dzielnej załogi, [zapewne gdzieś w RPA] nie nastąpią. Wszelkie podobieństwo do osób, oraz zdarzeń jest wielce prawdopodobne.

Wystąpili:
Obrazek
akoss
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 01 2010, 22:21
Lokalizacja: podkarpacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akoss »

długo wody spłynęło w potokach świata, ale w końcu pokażę coś ...
jest to tak zwana próbka, całość pokażę jak już zrobię wszystko

brudzenie piachem trwało strasznie długo i wcale nie twierdzę, że się udało, ale cóż, lepiej już chyba nie potrafię

zdjęcia przedstawiają model, autora wycinanki we własnej osobie oraz skalę porównawczą
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

akoss jakiego pigmentu użyłeś do brudzenia, żeby osiągnąć efekt piasku ? Robiłeś to tylko tym pigmentem czy stosowałeś jeszcze jakąś technikę ?
ODPOWIEDZ