[R] "Vliestroom"- za oknem impreza :-) -scratch

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Jako orędownik niebieskich brystoli , przeciwnik dywanów , kanap , stołów ,skarpet , sufitów , biurek, obrusów i innych klamotów w tle na zdjęciach modelu , proszę o wybaczenie mi i tym razem scenerii towarzyszącej mojemu kadłuboju :) Przebywa on w warsztacie , a nie w zaciszu domowym , stąd brak brystolu :) , ale fakt , że prawie skończyłem malowanie wyżej wymienionego tak mnie cieszy , że musiałem na prędce się tym podzielić z Wami :) współmodelarzami .


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Ryśku!!
To skandal i HAŃBA!!! Dlaczego na zdjęciu nie ma motÓra i tego pana Mietka od robót wszelakich??!! Swą ręką wprawioną do robót wszystkich mógłby przytrzymać stateczkowy kadłub i uwiecznić ją dla potomności !!! :haha:

PS. Siedzę w pierwszych trzech rzędach jednocześnie i ochuję :haha:
ładnie Ci idzie i tak dalej :haha:
ZŁO SQUAD
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Rysiek !!! Wracaj !!! Wynurzasz się raz na kilka miesiąców !

Razu pewnego dawno ze 2,5 roku temu , żoncia .... rozdeptała mi kabinkę dźwigu . Zabrałem się za nią , ale próby rekonstrukcji spełzły na niczym . Szybki rysunek ołówkiem na 1mm polistyrenie , cięcie nożykiem , klejenie :

Obrazek


Tak wygląda w podkładzie , trzeba tylko prysnąć , wkleić szybki, wnetrzności wraz innymi trzewiami i zamontować na dźwigu .... Który też muszę zrobić od nowa . :unsure:


Obrazek

Obrazek

Niedawno żonci ..... wybaczyłem ....

P.S. Oczywiście zaprojektowałem wszystko :lol:
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Kajutka operatora prawie gotowa . Oczywiście obowiązkowo musi być przymiareczka :-) . Dźwig jeszcze jest przed remontem, który nastąpi wkrótce , albo wkrudce . Zdjęcia robiłem przy lichym świetle , więc jakieś rózne rzeczy na nich w gratisie wychodzą . Z tyłu budki nie malowałem ramek na czarno , bo nie jestem w stanie tego zrobić . Troszkę widoczne są od wewnątrz ślady spoiwa , którym łączyłem szybki , niestety konstrukcja jest zbyt ażurowa . Gdybym zrobił cyjanoakrylem , zaś szybki byłyby z białym nalotem . Amen .

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

O Matko Boska :O Grzegorz, ja tam żadnych niedociągnięć nie widzę, no może jak założę okulary +10,0...
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Grzesio to morderca !!!!!!!
Zabija wszystkich swoja relacją :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Elegancko :D, czekam na dalsze smakowe fotki
pozdrawiam
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Heloł wszystkim oglądaczom i oglądarkom .

W wolnych chwilach dłubie się nie tylko w nosie , ale i przy modelu . Ostatnimi czasy próbowałem i cudowałem własnym sprzętem toczącym wykonać kominki wentylacyjne na pokładzie . Nie udało się niestety dostępnymi mi środkami( toczącymi :lol: ) dokonać tego czynu , więc zwróciłem się o pomoc do naszego forumowego Pitera "master-modela" o pomoc i zamówiłem kominki zainspirowany słupkami relingu , jakie wykonał Jarkowi do jego Wichra .

Takoż wyglądały odlewy :

Obrazek

Tak wyglądają kominki wyprodukowane z mosiadzu , które uzupełniłem skrawkami polistyrenu :

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 03 2010, 15:40 przez Grzegorz75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Te odlewane też super :)
Ogólnie ładne, ja pobawie sie z polistyrenu coś wyturlać bo też musze coś takiego zrobic ;/
pozdrawiam
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Dzień dobry wszystkim . Kilka fotek po ulokowaniu kominków wentylacyjnych na pokładzie mojego dziwoląga . Po wierceniu dziurek , wszędzie latają mi naelektryzowane farfocle polistyrenowe , obsiadają wszystko . Czeka mnie jeszcze jeszcze raz zabawa z żurawiem , widać jak na uchwycie siłownika farba odpadła :( .Popełniłem kilka błędów podstawowych przy jego budowie - nie zmatowiłem polistyrenu przed malowaniem . Zemściło się w kilku miejscach .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mogę sobie normalnie kłaść aparat na pokładzie i pstrykać zdjęcia .

Jakiś czas temu nie wiedzieć czemu po wklejeniu drzwi do sterówki lewych nie zmieścił mi się wentylator między relingiem a wspomnianymi drzwiami ( prowadzącymi do imprezy za okno ) . Próby skrócenia zakonczyły się oczywiście tak jak musiały . Znalazłem jednak w mojej rupieciarni blaszkę lekko węższą i wystrugałem pokrywę wentylatora :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już do mety blisko ....
Próbuje zagadać Chucka , ale nic nie mówi , to jego jedyna reakcja :

Obrazek
ODPOWIEDZ