Aziz czyli za oknem impreza II- scratch

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Zanim poslubię tą , trza się rozwieść z poprzednią :lol: Ale to już niedługo :haha:

Zabrałem się za wykonanie boków-rolek bębnów windy . Mniej więcej przeanalizowałem kilka marnych fotek oryginału i chcąc zbliżyć się do tego kształtu choć odrobinę , zmajstrowałem boczki całkowicie z polistyrenu . Wycięcie zyliarda krążków i pierścieni ( nie wszystkie są na zdjeciu rzecz oczywista ) cyrklem tnącym poskutkowało obolałymi nogami , odciskami i morelowymi piętami u odnóży . Odlew został przetoczony , ale w żaden sposób nie spełnił moich oczekiwań . Wyglądają tak , cztery sztuki :

Obrazek

Pierwszą parę boczków wydłubałem z polistyrenu i z nosa . Szczebelki zrobiłem z pocietego, wyciętego wczesniej paska polistyrenu 0,75mm , nakleiłem na krążki i owinąłem paskami polistyrenu 0,25mm , dwiema warstwami . W środek wlepiłem rurkę i na koniec wszystko szlifowałem mocując całość na wiertarce . Drugie są analogiczne , tyle że nie owinięte paskami , bo konstrukcja ich jest inna . Wkrótce bębny będą gotowe .

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jak po skończeniu tej windy nie dokończysz Vliestroma co zresztą obiecałeś to Ci ten wątek do kosza wrzucę :twisted:
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Grzegorz-na początek spróbuj zjeść jogurt,jak Tomasz dalej tu będzie to lepiej dokończ Vliestroma :D ;-)
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Heloł wszystkim .
Herbaciany :cool: , to już jest zastraszanie , na to jest paragraf .

Zrobiłem pierwszą przymiarkę z bębnami . Na sucho . Trudno już to wszystko składać do kupy bez kleju , trzeba dwunastoma patyczkami w dziurki trafiać , żeby postawić windę na nogach . Bębny zrobiłem z kawałka plastikowej rurki urżniętej na pile i zaślepiłem dwoma krążkami z obu końców. Jednym słowem przerosłem mojego mentora projektowania Wojtka , bo on kiedyś zaprojektował na naszym forum walec z rurką , a ja po prostu zrobiłem z rurki walec . :roll: Nie wiem jak to się stało , ale się stało .

Teraz czeka mnie najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna część zabawy. Muszę wymodzić osłony boków bębna ( takie błotniki na nie) i hamulce.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

:O No... Winda nabiera kształtów. BTW Grzegorz jeżeli można to byłbym zainteresowany transferem technologii ;) dotyczącej wykonywania tych zajebistych nakrętek. Powiesz coś na ich temat? No chyba, że są z zestawu to pytania nie było :)
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Dzięki Grzegorz! Jeszcze tylko muszę, przeżuć tę informację, kupić gilotynkę, o której tyle mi marudził Balrog ;) i spróbować zaimplikować ;)
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Grzesiu coś ostatnio się nie wykazuje. Pewnie dużo czasu spędził na przygotowywaniu się do kolejnego dmuchania...., świeczek na urodzinowym torcie, ma się rozumieć... :D

GRZESIU, STO LAT Z OKAZJI URODZIN :D :D :D :D :D :D :D
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Mundziu mój Ty jedyny , dziękuję :lol: . Jestem bardzo aktywny :cool: , ale pokażę już gotową windę , spędzam czas na próbach wykonania osłon bębnów , co jest sprawą dość trudną . Nie podoba mi się i do kibla . I tych prób już wykonałem kilkanaście. Jak w weekend po sobocie przelecę się w mrozie z otwartą szybą w kasku i będę bardziej rześki , będę miał je gotowe. Jeszcze raz dziękuję , a za to , że wypatrzyłeś moje dwudzieste trzecie urodziny :lol: , odstąpię od zasad wierności i wyślę Ci na kilka dni moją nową narzeczoną , przyszłą małżonkę . Oj , rozgrzeje Ciebie ona Mundziu , rozgrzeje ....
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

W mikrofali się zakochałeś, czy cóś... :D :D :D
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Heloooł współmodelarze i współmodelarki . Ulepiłem troche pierdół , wbrew pozorom niewiele przybyło , ale wymagało to sporo wysiłku . To ostatnia sucha przymiarka przed malowaniem i zlepieniem tego w całość . Kilka detali będę musiał przykleić już po pomalowaniu . Wyszło mniej więcej tak , że co ma się kręcić , się kręci , a co ma stojać w miejscu , będzie stojało .

Najwięcej trudności sprawiły mi pierdolniki do hamulców na obudowie . Z efektów jestem zadowolony średnio , ale jak to się mówi , zdjecie jest w makro i w rzeczywistości nic nie widać :haha: . W kawałeczkach polistyrenowej rurki o średnicy 3mm i szerokości 3mm , musiałem wywiercić na wylot otworki o średnicy 2mm , żeby wprowadzić kawałki krowiej igły do dawania zastrzyków uspokajających konią i koniom i innym prosiaczkom . Gdybym dysponował bardziej profesjonalnym sprzętem do wiercenia i trzymania elementu wierconego , efekt byłby lepszy .

Z wcześniej przygotowanego paseczka polistyrenu 0,5 mm wyszatkowałem takie cóś a następnie zlepiłem z innymi klamotami i wyszło cóś takiego :

Obrazek Obrazek

Zrobiłem nowe kółka z "przedziałkami " od strony hamulca i osłony nitowane , te ostatnie z polistyrenu 0,25mm . Zaznaczam , że wszystko jest na taśmie klejącej. Przewody oczywiście wymienię , bo te już są wymiętolone i zostawiłem je tylko do fotek . Po pomalowaniu , będę mógł dopiero dorobić przedłużenia osłon bebnów . Zrobiłem też pokrętło z srutututu majtki z drutu . Tak wygląda całość w chwili obecnej :paker: :paker: :paker: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ