T-34(O_O)

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Zetor
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 21 2007, 13:16
Lokalizacja: Ciechanów (Las Vegas Północnego Mazowsza)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zetor »

Heh Piotr ale w ujarzmianiu blach na prawdę nie ma nic trudnego - to wyjątkowo wdzięczny i wybaczający wiele błędów i brak umiejętności materiał :D Postuka się, poklepie, przyszlifuje czy pilniczkiem czy nieocenionym jak dla mnie Dremelkiem i błotnik sam się praktycznie robi. Potem lutownica albo palniczek i wsio pasuje :)

Chociaż relingów to Ci współczuję z całego serca - ja dwa dni wycinałem i lutowałem te kratki w przedziale nad silnikowym :-? ale nie poddawaj się bo Twój Piorun to na prawdę piękny model i szkoda by było gdyby nie miał metalowych trzymaczek :razz:

Hellios cieszy mnie niezmiernie że Ci podoba się taka forma pancerki :D Zawsze to fajniej jak model nie tylko stoi na półce ale jeździ, strzela etc. Jak się go jeszcze trochę podreguluje to myślę, że będzie z nim kupa fajnej zabawy :)
Zetor
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 21 2007, 13:16
Lokalizacja: Ciechanów (Las Vegas Północnego Mazowsza)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zetor »

Hellios pisze: Jakbyś jeszcze rozwinął temat wspomnianego "strzelaka" zamontowanego w modelu byłbym wdzięczny
Mówisz,masz :zeby:
Obrazek

Jest to strzelak bębenkowy. Sam bęben składa się z dwóch części: tej z zamontowanymi w niej tłoczkami odpalającymi kapiszony oraz części do której ładujemy kapiszony (takie od pistoletu startowego). Jest ona połączona bezpośrednio z lufą. Do niej jest tez przymocowana zębatka umożliwiająca obrót bębna.
Po umieszczeniu kapiszonów składamy bęben do kupy, naciągamy tłoczki blokując je o tylną ścianę. Następnie wsuwamy całość na oś i blokujemy od tyłu zbijakiem.
Gdy bęben zacznie się obracać, nieruchomy zbijak w momencie spotkania się z naciągniętym tłoczkiem powoduje jego zwolnienie.
Zwolniony w ten sposób tłok, uderza o tył kapiszona powodując jego wybuch. I tak do wykonania pełnego obrotu przez bęben :razz:
Sam obrót dzięki odpowiednim zębatkom jest odpowiednio spowolniony. Strzelak nie musi być opróżniony od razu. Jest skonstruowany tak że w każdej chwili można go zatrzymać i odpalić ponownie, aż do wyczerpania zapasów :twisted:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

No ładne cacko
A myślałeś o tym żeby strzelak jeszcze coś z siebie wypluwał np. kulki do air softa ?
Zetor
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 21 2007, 13:16
Lokalizacja: Ciechanów (Las Vegas Północnego Mazowsza)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zetor »

Przyznam się szczerze że nie myślałem o airsofcie ale jakby co to można przecież w każdej chwili zamienić ten strzelak na odpowiednio zmodernizowany Heng Longa :twisted:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Zetor, musisz uważać z pokazywaniem takich mechanizmów ogniowych bo jeżeli Balrogowi coś odbije i wprowadzi twoje rozwiązanie w swoim strzelającym torpedami schnellbocie, to NA PEWNO już nie puszczam z nim swojego Piorunka ;)
A tak na poważnie to szacun za rozwiązanie - twój własny pomysł?
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
ODPOWIEDZ