1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

Jak na zwykłą farbę, to efekt niezwykły, przynajmniej na zdjęciach.
Ja farby w sprayu dostępne w marketach już dawno odrzuciłem jako mało przydatne w modelarstwie. Jedynym wyjątkiem dążę podkłady z Motipa, ale używam je tylko na wstępnych etapach przygotowania powierzchni, oraz czasem różne kolory których używam do malowania podstawek pod modele. Jednak na modelach staram się sprayów nie używać. Może to po prostu efekt złych doświadczeń z tymi farbami, a może raczej farby modelarskie są do modeli a spraye do graffiti?
Jednak torpedy wyglądają świetnie :shock:
Per aspera ad astra
Awatar użytkownika
vemac
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 15 2011, 22:17
Lokalizacja: Ciechanów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vemac »

...To ja poproszę o zdjęcie puszki zwykłej farby z półki i zrobienie jej fotografii :D
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A ja się zastanawiam czy torpedy jako przedmioty jednorazowego użytku robiono ze stali nierdzewnej - która w czasie wojny pewnie była deficytowym i drogim towarem - czy ze zwykłej i zabezpieczano malowaniem, co by przed użyciem rdza ich nie zjadła ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

vemac pisze:...To ja poproszę o zdjęcie puszki zwykłej farby z półki i zrobienie jej fotografii :D
http://allegro.pl/lakier-chrom-miedzian ... 27389.html

to ta rodzina farb

Tempest pisze:A ja się zastanawiam czy torpedy jako przedmioty jednorazowego użytku robiono ze stali nierdzewnej - która w czasie wojny pewnie była deficytowym i drogim towarem - czy ze zwykłej i zabezpieczano malowaniem, co by przed użyciem rdza ich nie zjadła ?
Torpedy były drogie w tamtych czasach i były zadbane i wypolerowane
a dodatkowo smarowano je wazeliną lub smarami wtedy juz nie wygladały tak ładnie ale to raczej przed zapakowaniem do W.T
Na tą pójdzie jeszcze lakier wiec nie bedzie aż tak błyszczała

W 18 minucie filmu "Das Boot" widać torpedy i świecą sie jak psu jaja i nie jest to kolor farby ale to tylko film

Dwie fotki torpedy G7e
Obrazek

i po kabum
Obrazek
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
vemac
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 15 2011, 22:17
Lokalizacja: Ciechanów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vemac »

Dzięki za informację. Przy okazji znalazłem sporo przydatnej chemii w jednym miejscu. Zaoszczędziłeś mi kilkadziesiąt PLN za przesyłki. :D
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

Też się kiedyś skusiłem na taki chromik, i była to pokusa której bardzo żałowałem. Ten cudowny połysk zostaje na palcach przy każdej okazji, a na taśmie maskującej to bezapelacyjnie. Nie można tego zabezpieczyć werniksem, bo ściemnieje, a jak nie zabezpieczysz to się zetrze i ściemnieje, jak nie będziesz dotykał to po jakimś (dosyć długim) czasie też ściemnieje. A i w sodzie nie schodzi, niestety.
Proponuje na przyszłość chrom z Alclada lub Mr color super metalic, reszta srebrzanek to tanie i beznadziejne substytuty.
Per aspera ad astra
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Interesujący materiał do analizy. Nie odbierz tego złośliwie Balrog, torpedki są pomalowane bardzo ładnie ale wydaje mi się, że trochę niezgodnie z rzeczywistością (chyba, że mamy do czynienia z przekrojem lub egzemplarzem muzealnym a nie torpedą bojową). Jeżeli potraktujemy jako źródło film das boot to w 13 minucie jego pełnometrażowej wersji, w drodze Lt. Wernera na okręt widać załadunek torpedy na inny OP. Torpeda jest koloru zgniłozielonego z wyraźnie widoczną głowicą w kolorze brąz/mosiądz. W 35 minucie, kiedy Werner dostaje zaolejoną szmatą w pysk w przedziale torpedowym też widać, że mają kolor zgniłozielony tyle, że dodatkowo są posmarowane wazeliną. Wracając do rzeczywistości to widziałem na własne oczy kilka torped używanych w naszej Navy i żadna z nich nie była srebrna a wręcz koloru chromu. Większość poza MU-90 miała kolor zielonkawy zbliżony do koloru wody (z małym dosłownie wyjątkiem MU-90 i Mk-37). Błyszcząca torpeda odbijałaby refleksy światła powodując, że byłaby w dzień bardziej widoczna. To tyle moim zdaniem ale oczywiście to ty tu jesteś specjalistą od s-boota nie ja.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Piotrze byłbym głupcem jakbym odbierał twój post jako atak
Doskonale wiesz że wiele razy pytałem cie o różne rzeczy związane z marynarką bo masz spora wiedzę
w Filmie Das boot widac dwie torpedy na typowym wózku oraz jedna podwieszoną i w czasie obrotu widać że ma metaliczny błyszczący kolor ale za bardzo niema sie co sugerować filmem nagranym po 45r

moje torpedy maluje według tego wzorca
http://www.one35th.com/submarine/molch_topedo.htm
oczywiście dojdzie jeszcze lakier matowy i stracą ten blask
http://www.one35th.com/submarine/topedo01.jpg
mimo zdjęcia czarnobiałego widać że torpeda nie jest zielona i sie świeci

to samo tu
http://i48.tinypic.com/25fk9xg.jpg
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Najważniejsze powoływać się na źródło, z filmu nie powiedziałbym nigdy, że są srebrne zwłaszcza ta co wisi i jest obracana nad u-bootem jest zgniłozielona lub baaardzo brudno stalowa. Co do reszty zdjęć - wyraźnie widać, ze są metaliczne ale z pewnością nie tak chromowane jak te twoje - tutaj przydałoby się coś jak humbrola aluminium 56.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Piotrze zobacz co napisałem
Dojdzie jeszcze jeden kolor mosiężny i lakier matowy
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
ODPOWIEDZ