[Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam

Panowie-wiele się da poprawić...ale kupując dany model wymagamy by trzymał się obiektu rzeczywistego. Już nie mówię o każdej śrubie, ale o podstawowych detalach, które są słabo odwzorowane w pancerce kartonowej. Żaden projektant nie sięga po dobre książki, by powstał dobry model. Nie radzi się ludzi, którzy się znają. Po co ? Wiedzą lepiej, że większość oczekuje czegoś co przypomina np Panzer IV, StuG 3 etc.

Przyszła kolej na osłonę przekładni i dopasowanie koła napędowego ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Przemek
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Przemek W. pisze: czw paź 21 2021, 14:28 Żaden projektant nie sięga po dobre książki, by powstał dobry model. Nie radzi się ludzi, którzy się znają. Po co ? Wiedzą lepiej, że większość oczekuje czegoś co przypomina np Panzer IV, StuG 3 etc.
Ja bym to trochę inaczej napisał:

"Większość oczekuje modeli, które tylko w ogólnym zarysie powinny przypominać oryginał. Ważniejszy od merytoryki jest bajerancki wygląd."

Fajnie to widać na porównaniu dwóch Pz.Kpfw. II Ausf. C w kartonie, A.D. 1998 i A.D. 2019, przedstawionym na innym forum. Po 20 latach dostajemy produkt znacznie gorszy merytorycznie :roll: :lol: .
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Przemek super rendery. Tak jak teraz dajesz czyli rzut z góry, z boku i ogólny to idealny materiał. Co do projektowania modeli to chyba decyduje wypadkowa wielu czynników. Zainteresowania danym tematem, czasu na jego wykonanie, posiadane nateriały i ich koszt, cena modelu , szansa sprzedaży nakładu. Modele zaprojektowane przez Przemka np. Tygrys w tej szczegółowości i grafice, którą pokazał musiałby sporo kosztować. Niewiele osób zdecydowałoby się go kupić mimo, że bije inne pod każdym względem. CCC czyli cena czyni cuda.
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

jhradca pisze: pt paź 22 2021, 11:30 Co do projektowania modeli to chyba decyduje wypadkowa wielu czynników. Zainteresowania danym tematem, czasu na jego wykonanie, posiadane nateriały i ich koszt, cena modelu , szansa sprzedaży nakładu. Modele zaprojektowane przez Przemka np. Tygrys w tej szczegółowości i grafice, którą pokazał musiałby sporo kosztować. Niewiele osób zdecydowałoby się go kupić mimo, że bije inne pod każdym względem. CCC czyli cena czyni cuda.
To prawda co mówisz, ale obawiam się że nie do końca.

Są jeszcze czynniki (zupełnie dla mnie nie znane) sprawiające to że ludzie kupują gorsze i droższe produkty, pomimo tego że na rynku są dostępne tańsze (!) i lepsze (!!!). Wspomniany Pz.Kpfw. II Ausf. C to tylko jeden przykład - bez problemu znalazłbym inne :cry: .
Mi wychodzi że ludzie lecą na bajeranckie okładki :lol: .
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Pewnie większość modelarzy nie może/nie umie/ nie chce im się sprawdzić (choćby czytając fora modelarskie/lub po prostu analizując/mierząc) wycinankę ewentualnie nie jest to dla nich istotne lub bardziej zależy im na konkretnym malowaniu niż innych aspektach modelu. Na okładkę chyba mało kto leci, przynajmniej ja nigdy nikogo nie spotkałem aby ta kwestia była istotna. Przemek wydaj model !!! Może być bez okładki !
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Jhradca - masa komentarzy pod zapowiedzią/nowością to "fajna okładka"
Nie pojawia się żadne pytanie o zgodność merytoryczną, front, malowanie, jednostka. A nie daj boziu je zadaj - to jesteś zły, bo się czepiasz. Ja przestałem wierzyć, że coś się zmieni w pancerce kartonowej, to poniekąd wpłynęło na decyzje o braku wydania przeze mnie jakiekolwiek modelu. Ludzie dużo piszą przy zapowiedzi, po wydaniu kupiła by garstka, skleiło by parę osób. Mógłbym iść na łatwiznę i zejść na poziom wydawanych już projektów...ale po co ? Robiłbym takie projekty na siłę, bo uwielbiam detale, analizy co, gdzie, w jakiej wersji.

Wracając do projektu
Chyba w końcu to zawieszenie zamknąłem ;) Na poczet kolejnych projektów na podwoziu Panzer IV na pewno będzie.

Wracam do wnętrza, pierwsze próby w kolorze...źle nie jest :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przemek
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam!

Następny krok - Panzer Kasten nr. 24, główna skrzynka łączności radiowej stosowana w StuG 3/4 :) Rendery oczywiście w wersji HD, do modelu pójdą w trochę niższej jakości :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przemek
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

No ten model to bym raczej w 1/16 widział, szkoda by było takich detali a to jednak duża różnica z 1/25.
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Różnica duża, ale spokojnie :) są sposoby by detale nie znikały w 1/25 ;)

Przemek
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

Re: [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam :)

Doleciały ogniwa gąsienicy wykonane na specjalne zamówienie przez lidera dodatków żywicznych, firmę T-rex Studio ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ