Modelarstwo R/C

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Czy warto utworzyć nowy dział R/C

Czas głosowania minął ndz maja 13 2007, 14:44

Tak
62
84%
Nie
12
16%
 
Liczba głosów: 74

Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Modelarstwo R/C

Post autor: Sicore »

Z pewną dozą nieśmiałości rzucam taki temat.
Szukałem i nie znalazłem polskiego forum poświęconego modelarstwu R/C, które by naprawdę coś z sobą reprezentowało.
Wiem, że jest to drogi sport, ale jeśli by się okazało, że jest nas paru, to moglibyśmy pomyśleć o wywalczeniu jakiegoś działu poświęconego temu zagadnieniu. Gdzie mogli byśmy wymieniać się doświadczeniami, poradami, czy ciekawostkami.
I proszę o wpisy tylko osób tym zajmujących sie. Bo wiem, że jest tu masa osób spod znaku "gdyby model był tańszy o 5zł to bym kupił".
Podsumowanie: chodzi mi o to, czy jest sens zakładać dział o modelarstwie R/C (latające, jeżdzące, pływające) na tym forum. I nie mówię o próbach włożenia aparatury za 50zł w model kartonowy, tylko o dziale dla osób, co wydają po kilka tys. na model, a potem następne setki na akcesoria. Pełen profes, bez tandety.
Ja jakiś czas temu zacząłem zabawę z 4x4 truckami i myślę o jakimś heli, chciałbym mieć miejsce, gdzie mógłbym porozmawiać o tym z innymi zpaleńcami, a nie małolatami, co głównie piszą "zajefajny model, jakbym miał kasę, to bym se kupił"
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

Oczywiście Sicore że jest sens założenia takiego działu na naszym forum, jest nas tu kilku zainteresowanych tym tematem, jednak byłoby więcej gdyby nie ograniczenia które narzuciłeś od razu na ten dział. Każdy się kiedyś uczy i ograniczenia nałożone na tą tematykę które proponujesz mogą wiele osób zniechęcić do pisania i demonstracji swoich dokonań.
Oczywiście też nie przepadam za pisaniem bzdur na forach i również tak jak ty nie tolerowałbym w tym dziale wpisów w stylu "gdyby model był tańszy o 5zł to bym kupił".
Z mojej strony masz jednak pełne poparcie dla tego projektu - pilotażowo założony już został jak widać odpowiedni dział.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Post autor: Sicore »

Nie chciałem, by to tak poważnie zabrzmiało.
Nie ma to być dział dla ludzi z kasą. A dla tych, co bawią się w R/C, jakie by nie było.
Nie chciałbym tu zabawek, czy wpisów o tym, co by sobie ktoś kupił, jakby miał parę PLNów.
Miałby to być dział o modelach (nie mówię replikach) R/C, akcesoriach, poradach, doświadczeniach itp.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
sys
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 25 2004, 22:25
Lokalizacja: Trzcianka/Piła/Wlkp.

Post autor: sys »

..jest sens! ...pozwoliłoby mi jako laikowi poczytać, dowiedzieć się o temacie, a następnie w praktyce spróbować sił w modelarstwie RC...bo narazie to nie wiem za bardzo jak się za to zabrać...
...jak dla mnie inicjatywa godna poparcia, skoro chcecie się panowie chociażby dla mnie malutkiego pomęczyć...proszę bardzo!... nie rozumiem głosów na "nie" ...
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
Bardzo dobrze, że ma powstać taki dział! Podobnie jak sys nie rozumiem, skąd głosy na nie. Sam posiadam samochód oraz slowflyera Rc i z chęcią poczytam wypowiedzi ludzi, którzy się znają na rzeczy, bo sam jeszcze nie mam wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie.
Proponuję podział:
-powietrze
-ziemia
-woda
-osprzęt
Oczywiście to nazwy robocze działów, ale to chyba będzie najlepszy podział w kategorii RC.
Pozdrawiam!
PS. Wpisów typu "5 złotych" i tak się nie uniknie ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

VIPER GTS-R pisze:PS. Wpisów typu "5 złotych" i tak się nie uniknie ;-)
będziemy ciąć ;-)
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

Post autor: Bartosz B. »

Tomku z tym cieciem to tez nie wolno przesadzać. Nie chce aby tu panowała taka atmosfera jak na sąsiednim forum, gdzie prawie każdy post przechodzi cenzurę.

Temat bardzo ciekawy, mimo ze nie kleje modeli RC to zawsze mogę podglądać jak robią to inni.
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Witek »

A ja chętnie bym zrobił jakiś model, okręt R/C. W MO jest co prawda dział ale to nie forum na którym można by bylo się dowiedzieć i zapytać o konkretne problemy.
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

Bartoszu, każdy z działów tego forum jest moderowany i cięty jeśli jest taka potrzeba, czy w związku z tym cięciem zauważasz ostatnio jakieś niezdrowe sytuacje na forum ? wątpię. Forma moderacji nie będzie się różniła w nowym dziale od tej która jest dotychczas.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Post autor: Sicore »

Dzielenie na pod działy raczej nie będzie potrzebne, nie spodziewam się tu jakiejś wielkiej aktywności.
Ewentualnie jeden z techniką, a drugi z poradami, doświadczeniami i innymi rzeczami, jak gdzie się bawić, fotki itp.
I nie chodzi tu tylko o modele R/C do sklejania.
Sam dział będzie pewnie dość lamerski dla zawodowców, ale o to w sumie chodzi. Byśmy wzajemnie wymieniali się doświadczeniami.
BTW znalazłem dość konkretne forum rcauto, ale bardziej dla zawodników, i jedno forum śmigłowców R/C.
Może ktoś z tych for by zaglądał pomóc nam, początkującym.
Po prostu fajnie by mieć na Kartonworku, gdzie siedzimy od dawna coś o R/C.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Zablokowany