[G] Pruski parowóz T3 Modelik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Pięknie Panie to wygląda!
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Wszystko wygląda wspaniale. "Podstawka" (w cudzysłowiu ,bo to określenie jakoś kiepsko pasuje do Twojego dzieła) to po prostu mistrzostwo. Brak słów - można tylko podziwiać. :spoko:

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Gratuluję zdjęcia tygodnia! :-)
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3218
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Również gratuluję zdjęcia tygodnia. Bardzo urokliwy model parowozika Ci wyszedł tylko trochę razi ta szczelina w boku podstawki. Ja bym to czymś jeszcze okleił dookoła bo teraz widać że to kawałek panela podłogowego.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Fakt, wszystko jest bardzo realistyczne :) Najbardziej podoba mi się to oprzyrządowanie przy torowisku :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

Helmut, zrobiony jakiś czas temu, stoi sobie w kabinie, więc nadszedł czas na Jurgena, maszynistę- szefa załogi. Wykorzystałem do tego celu dzielnego
Chasseur'a ze strony www.zioprudenzio.it . Wydrukowałem go na zwykłej kartce w wielkości 18,2 % oryginału.
[EDIT Niestety wygląda na to, że strona Zioprudenzio jako źródło figurek się skończyła :placz: ] [EDIT II Możecie spróbować TUTAJ]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po sklejeniu w całość, przedstawia się następująco

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maszyniści nosili porządniejsze ubrania, niż pomocnicy, tak też starałem się go odtworzyć, a no i obowiązkowy u maszynistów zegarek.

Obrazek

Obrazek

To na zegarek tak się będzie patrzył mój Jurgen a nie na brudne paznokcie, w drugiej ręce trzymał będzie latarkę kolejarską.
Jurgen to kolejny darmowy element podstawki po modelach Astry28 i Pawła Adamowicza, bo zwroty załomowe i słupki pędniowe to też jego sprawka.
Przy podstawce jeszcze dłubię i pochowam wszystkie, widoczne dzisiaj krawędzie podstawy i "przekrój" nasypu.
Co do podstawki, że taka piękna i w ogóle, to powiem Wam, że oczywiście ciesząc się z pochwał, mam jednocześnie świadomość niedoskonałości i braków techniki, błędów w fazie "projektu" i braków malowania. Budowa podstawki bawi mnie niezmiernie i mam cichą nadzieję, że może zacznie się taki trynd, jak mawiał klasyk, budowy bardziej skomplikowanych podstawek.
Ostatnio zmieniony sob lis 03 2018, 20:39 przez pawlo100, łącznie zmieniany 3 razy.
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

Helmut, Jurgen, aha Jurgen trzyma już w łapach co miał trzymać

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To może teraz Thomas, przywieźli go co by zamontował lampy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę bardziej przy nim pokombinowałem, spróbowałem bardziej zaznaczyć nogawki spodni i rękawy. Jeśli popracować jeszcze, to będą bardziej widoczne załamania tkaniny w zagięciach i na "butach".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z innych rzeczy to zaległe łubki no i coś dorobiłem do prusaczka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec trochę pomarudzę, kurcze z tym balansem bieli to jakaś porażka jest.
Ostatnio zmieniony sob lis 03 2018, 20:54 przez pawlo100, łącznie zmieniany 2 razy.
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

Witam.
"Nadejszła wiekopomna chwila ..." jak mawiał klasyk , tak naprawdę chwila zakończenia pracy przy modelu.
Zrobiłem w końcu podstawkę, umocowałem ciuchcię i kolejarzy, przyszło trochę słońca, więc porobiłem trochę zdjęć pora na galerię końcową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując, model sklejało mi się bezproblemowo, z malowania jestem zadowolony w jakichś 90 procentach, szyny Astry28 jak prawdziwe, infrastruktura kolejowa z Pkprepo jak żywa, z podstawki jestem też zadowolony, a całości mam już dosyć, fajnie, że to już KONIEC
Ostatnio zmieniony sob lis 03 2018, 21:02 przez pawlo100, łącznie zmieniany 2 razy.
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3218
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję wyszło świetnie.

Ja jednak jeszcze wykonałbym maleńką robótkę polegająca na wpuszczeniu po kropli jakiejś bejcy lub farby w dziurki po gwoździach czy wkrętach mocujących boki podstawki.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Witam, śliczna ta makieta i jakość wykonania urywa dupe. No i te ludziki są pozytywne w cholere :P hehe pozazdrościć, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ