[R/G] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 757

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Akurat dużo roboty wpadło na jeden strzał, ale jak się przerobi, to znów będzie więcej czasu na zabawę :mrgreen:
Na razie jeszcze biednie, ale z okazji niedzieli pogrzebałem w skrzydłach.
Pozostaje zrobić klapy i można kleić do kadłuba:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I teraz. Zagadka. Jakiego koloru jest niedźwiedź :haha:

Wnętrze klap w wycinance jest koloru zielonego, ale kilka elementów jest koloru "aotake".
Hmmm:

Obrazek
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 757

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Dni przemijają, a robota nie może nadal nabrać tĘpa :mrgreen:
Niemniej - do przodu.
Klapy się lepią:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2118
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 138

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Ładne klapy, oj ładne…
To, co mi zawsze imponuje; absolutnie czysto, bez (widocznych) resztek kleju!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1061
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Wszystkim imponuje. I dlatego, filmik z wykonywania modelu przez Grzegorza byłby hitem.
Awatar użytkownika
970
Posty: 70
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 3

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

taaaa i wyszłoby wielkie oszustwo gk'a - te litry wypitej polococty, jak zmniejsza się i pracuje w kingsajzie ;-)
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 757

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

970 pisze: pn lut 12 2024, 11:53 taaaa i wyszłoby wielkie oszustwo gk'a - te litry wypitej polococty, jak zmniejsza się i pracuje w kingsajzie ;-)
Przejrzałeś mnie. Tylko te litry to inny płyn :haha:.
To są duże elementy.
jhradca pisze: pn lut 12 2024, 11:02 filmik z wykonywania
Byłby nudny. Nałożenie wikolu na krawędź żeberka. Przyłożenie detalu. Ściągnięcie nadmiaru kleju moczonym w wodzie pędzelkiem. Normalnie Oskar :haha:

Heniu. Brak widocznego kleju to sprawa do której przykładam wagę. Dobór odpowiedniego kleju do rodzaju detalu jest istotny. Kleje "wodne" rzONdzą. ;-) Łatwo usunąć niechciany nadmiar.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1061
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Oskar nie tyle za zdjęcia co za reżyserię i scenariusz. Nudny ? Kwestia gustu. Niejednemu popcorn by z otwartej ze zdziwienia gęby wylatywał. Jest taki czarno-biały i teoretycznie nudny film bo akcja dzieje się cały czas w jednym pokoju, zero akcji, strzelania, wybuchów, seksu itp itd, tylko gadanie : "Dwunastu gniewnych ludzi". Wrażenia gwarantowane. Także ja się na takie nudy piszę 😂.
Ale ale, jak to wikol 🤔🙄 A co z przyczepnością do elementu wcześniej pryśniętego lakierem jak to masz w zwyczaju ?
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2793
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 757

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

jhradca pisze: czw lut 15 2024, 11:42 Ale ale, jak to wikol A co z przyczepnością do elementu wcześniej pryśniętego lakierem jak to masz w zwyczaju ?
Ale czemu nie? Wikol to świetny klej. Czyste łączenia. Spoina nie jest może super mocna, ale dla takich elementów zupełnie wystarczająca. Trzeba solidnie szarpnąć żeberko pensetą żeby je oderwać. Potem będzie jeszcze raz lakier co dodatkowo wszystko wzmocni. Nie widzę problemu. :mrgreen:

Tymczasem samolocik nabrał rumieńców ;-)
Skrzydła doklejone do kadłuba. Też wikolem. Końce oprofilowania pozostawiłem jeszcze nie doklejone. Będę je męczył razem z oprofilowaniem skrzydło/kadłub bo nie jestem pewien jak to na spływie będzie się układać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O dziwo, skrzydła prawie pasują do zaznaczonych miejsc na kadłubie. I w sumie, poza krawędziami natarcia, znośnie przylegają mi do kadłuba. Przy krawędziach natarcia zostały drobne szczeliny, ale bez jakiejś tragedii:

Obrazek

Poniewczasie, z uwagi na zaćmienie umysłu, pojąłem, że autor upraszczając klapy pominął wałek ich napędu :haha:
Już za późno by takowy wałek wkleić, bez dewastacji, więc odpuszczę. Niemniej nie ma do czego przykleić elementów łączących klapę z wałkiem, którego brak :haha: Wychylę je ze 20 stopni to nie będzie widać ;-)
Nie dodam już, że ilość żeberek jest za mała (wg znalezionych w sieci materiałów referencyjnych) :roll:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3201
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

jhradca pisze:Ale ale, jak to wikol 🤔🙄 A co z przyczepnością do elementu wcześniej pryśniętego lakierem jak to masz w zwyczaju ?
Z tego co pamiętam to na tubce Wikolu nadrukowane było, że klei także tworzywa sztuczne. Ale czytałem to dziesiąt lat temu więc może ten współczesny został "unowocześniony" :D
jhradca pisze:"Dwunastu gniewnych ludzi" ... bo akcja dzieje się cały czas w jednym pokoju
Chyba były tam też krótkie wstawki z akcją poza tym pokojem ale ten film oglądałem też dziesiąt lat temu więc może się mylę. A film jest genialny. Polecam obejrzeć choć nie wiem czy da się go gdzieś w "necie" znaleźć. Pewnie tak ale nie mam teraz czasu szukać.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2118
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 138

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

To wyznanie o wikolu muszę sobie wziąć do serca – mam już dosyć plam po klejeniu!!! A że palców (i OUN) nie mogę wymienić, pozostaje mi tylko ta opcja...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ