[G] HMS Codrington, JSC 420, Operacja Dynamo, skala 1:400.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

[G] HMS Codrington, JSC 420, Operacja Dynamo, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam. Zapraszam do skromnej galerii niedawno zrobionego na szybko modelu, jak w temacie jest to HMS Codrington z zeszytu JSC o nazwie Operacja Dynamo. Model bardzo przyjemny w klejeniu nawet fajnie zdetalizowany. Reling na pokładzie dziobowym jest z wycinany laserowo, reling na pokładzie rufowym jest fototrawiony gdyż mi zabrakło tego poprzedniego, zapraszam do oglądania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [G] HMS Codrington, JSC 420, Operacja Dynamo, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:spoko:
Zgrabny modelik.
W sumie dobrze, że brakło Ci relingu, bo teraz doskonale widać różnicę między relingiem wypalanym laserem, a fototrawionym. Na korzyść tego drugiego, wg mnie :D
Reling lepiej malować poza modelem. Uniknie się zabrudzeń pokładu, które są praktycznie nie do uniknięcia przy malowaniu po przyklejeniu ;-)
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [G] HMS Codrington, JSC 420, Operacja Dynamo, skala 1:400.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Też mi się podoba. Różnica w relingu ogromna. Ale jak już pisałem, Modelik sprzedaje relingi kartonowe porównywalne delikatnością z fototrawką. Więc jak Ci bardziej pasuje kartonowy to luknij na ofertę Modelika.
ODPOWIEDZ