PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

Moja propozycja:
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr paź 14 2015, 10:34 przez Marcin_Matejko, łącznie zmieniany 1 raz.
Per aspera ad astra
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Mimo że Witek S. zasugerował że kto nie wstawi zajebistego loga to nich się lepiej nie odzywa to jednak zaryzykuję ;-)
Przede wszystkim chyba nie ma aż takiego pośpiechu. Forum tyle czasu istniało ze starym logo że jeszcze jakiś czas podziała a co nagle to po diable.
Logo Hastura wydaje się być jak na ten moment najodpowiedniejsze a jego tło jest znakomitym w/g mnie pomysłem.
Może gdyby jeszcze sam napis był odrobinę bardziej wyrazisty. Może inny kolor lub obrys?
Osobiście podoba mi się napis KARTONWORK w tych kolorowych kwadratach jak obecnie. Było by nieźle dla ciągłości i tradycji gdyby na nowym logo było coś w tym stylu ale sam nic nie sklecę bo grafik ze mnie żaden.
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

stary pisze:Może gdyby jeszcze sam napis był odrobinę bardziej wyrazisty. Może inny kolor lub obrys?
No wlasnie. Z tej przyczyny poprosilem wyzej o odrobine wiecej kontrastu pomiedzy tlem i napisem.

Witek S. pisze:mnie ten trójkąt pasuje.
A co on ma symbolizowac?
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Jarek, a czy musi coś symbolizować? W/g mnie ładnie spina karton z workiem :) jest takim jakby łącznikiem.
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Widzę, że koledzy już zrobili kawał dobrej roboty. Ale i tak coś dorzucę od siebie :) W moim logo brakuje jeszcze kilku detali, ale to już do dogadania :)
Obrazek
ObrazekObrazek
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Witek S. pisze:Jarek, a czy musi coś symbolizować? W/g mnie ładnie spina karton z workiem :) jest takim jakby łącznikiem.
Nic nie musi. Ale wedlug mnie jego zadanie jest trudne do odgadniecia, wiec pytam. Optycznie raczej dzieli i przez to irytuje, a nie spina.

Niezaleznie od powyzszego nasuwa sie pytanie, czy Kartonwork jako nazwa wlasna mialby w Logo nadal pozostac jednym slowem, czy tez moglaby byc podzielona na Karton i Work.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Tyglys, Twoja propozycja już za bardzo przypomina logo kanału telewizyjnego Carton Netwok. To już mogłoby być odbierane jao plagiat.
A jeżeli trójkąt w logu Hastura jest kontrowersyjny, co rozumiem poniekąd, to możeby go zastąpić równoległobokiem w kształcie ostrza Olfy, oczywiście bez napisu OLFA ustawionym pod kątem jakichś 50 stopni od poziomu, oddzielającym KARTON od worka, czyli po prostu tam, gdzie jest ten trójkąt...?
A, i fajnym akcentem moim zdaniem byłoby ".PL" na końcu w biało czerwonej kolorystyce. Taki narodowy akcent.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Ja bym nic nie dawal, tylko po prostu polaczyl Karton z Workiem w jedno slowo i obie linijki tekstu tak ustawil, by po prawej stronie ze soba licowaly. No i troche (naprawde niewiele, zeby nie przesadzic w druga strone) wiecej kontrastu pomiedzy napisem i tlem tez by sie przydalo.

Z "PL" w logo bym zrezygnowal - to jest i tak widoczne w adresie. A jezeli juz ten trojkat koniecznie musi byc jako Symbol czegos tam, to zlikwidowalbym te trzy kreski przy wierzcholkach i sprobowal ten trojkat mocniej uwydatnic, na przyklad na ciemnoniebiesko, czerwono, czy jakos tak, moze nawet wystarczy inny odcien szarosci... To by troche ozywilo calosc. A jak wyjdzie za mocno, moznaby trojkat odrobinke pomniejszyc. Ale to tylko luzne rozwazania. Czy to zafunkcjonuje, trzebaby sprawdzic przerabiajac obrazek.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Tak projekt Hastura to jest to czego to forum potrzebuje :). Druga wersja ta z niebieskim powinna pasować idealnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Poprosiłem Hastura o pliki. Jak tylko je dostane, podmienię na próbę i ocenimy.
ODPOWIEDZ