*[Galeria/Pojazd] Staghound Mk I

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

*[Galeria/Pojazd] Staghound Mk I

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam Kolegów
Myślę, że nadszedł czas na wyjście z cienia i zaprezentowanie swojego pierwszego ukończonego kartonowego modelu po wielu latach rozbratu z tym szlachetnym hobby. Jak zaznaczyłem jest to pierwszy ukończony przeze mnie model, gdyż pierwszy, jaki wybrałem był na powrót do kartonowego modelarstwa, czyli Challanger Mk I wydawnictwa „Modelik” obnażył wszystkie moje słabości i pokonał mnie z kretesem. Moja pycha została ukarana, a wycinanka wylądowała w końcu w śmietniku. :cry:
Ja postanowiłem za drugim razem wybrać nieco rozważniej i wybór mój padł na kołowca wydawnictwa Model Card czyli samochód pancerny Staghound Mk I. Wycinanka ta przedstawia model zdecydowanie uproszczony, co zwiększało w mojej ocenie szanse na jego ukończenie. W miarę jednak jak model powstawał jego uproszczenia stawały się jednak dla mnie coraz bardziej irytujące i zacząłem swój model uszczegóławiać i waloryzować na podstawie materiałów do których udało mi się dotrzeć. I tak oto powstało to, co teraz jest efektem końcowym moich z tą materią zmagań i co prezentują niżej dołączone zdjęcia. :oops:
Cóż, sporo się przy pracy nad tym modelem nauczyłem, sporo rzeczy w efekcie końcowym wyszło nie tak jak sobie to zaplanowałem wcześniej i doskonale wiem ile jeszcze brakuje mi do modeli mistrzów, ale z grubsza rzecz biorąc jestem ze zbudowanej przez siebie miniatury zadowolony, więc pozwalam sobie na tę jak by nie patrzyć publiczną prezentację. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Mi się podoba, gratulacje. Podpowiem, że na Konradusie znajdziesz programik Linker, który tak przerabia linki, że zdjęcia otwierają się bez reklam.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 19 2013, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krocionorzec »

Bardzo fajnie wygląda, szczególnie jak na model po dużej przerwie. Mała uwaga w dziedzinie brudzenia kół - dobrze byłoby zetrzeć nadmiar piachu z bieżnika i okolic, tak żeby został tylko w zagłębieniach.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki bardzo...
tommy-79 dzięki za podpowiedź. Wydawało mi się, że zgłębiłem wątek związany ze wstawianiem zdjęć i gdy robiłem testy mi zdjęcia otwierały się bez reklam. No stronie, ale bez żadnych reklam.
Zajrzę jak sugerujesz i spróbuję zapoznać się z Linkerem. Dzięki
w dziedzinie brudzenia kół - dobrze byłoby zetrzeć nadmiar piachu z bieżnika i okolic, tak żeby został tylko w zagłębieniach.
Krocionorzec - w tym przypadku zaczynałem swoje próby z piaskiem, błotem i temu podobnymi, ale na warsztat teraz trafi SdKfz 233 z GPM (już jest kupiony), a tam kół po cztery z każdej strony więc pole do popisu i doskonalenia rzemiosła bez porównania większe.
Dzięki i pozdrawiam :lol:
Hiob
Posty: 90
Rejestracja: sob kwie 28 2007, 12:33
Lokalizacja: Norwich/Anglia
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hiob »

Gratulacje ładny powrót do modelarstwa. Model bardzo mi się podoba i chętnie będę śledził Twoje poczynania przy SdKfz 233. Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Całkiem przyzwoity model.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki Panowie :jupi:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ