[Koniec] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
plewus
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 24 2012, 17:28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: plewus »

Pod słowem 'radar' kryło się owe 'jajo' - MR -104.
Czy jest szansa jakaś, by otrzymać, zakupić owe plany? Jak widać po próbce... są one bardziej wartościowe (dla modelarzy) niż plany stoczniowe.. Może rozważysz przygotowanie 912-tki jako modelu kartonowego w 1:100?
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Wiem, że może zabrzmi to nieprzyjemnie ale zbiory, które posiadam nie są moją własnością i do większości z nich nie posiadam praw autorskich stąd nie mogę nimi publicznie dysponować. Przykro mi z tego powodu i przepraszam, że nie mogę Tobie pomóc.
A co do projektowania to wydaje mi się, że na tym forum najlepiej by to zrobił chyba strk. Ja nie potrafię projektować modeli komercyjnych. Staram się je jedynie budować ze zdjęć w najprostszy możliwy sposób, bo to dla mnie najwyższa poprzeczka i największa satysfakcja.

Pozdr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 03 2013, 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rumcajs »

Plewus;
Jeżeli zależy ci na ścigaczach 912M to możesz zakupić naprawdę dobre plany wersji WOP (912), dostępne u Jurgena Eichardta
http://www.ship-model-today.de/obluze-klasse.htm
a następnie w oparciu o zdjęcia dostępne na necie wprowadzić odpowiednie zmiany.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Jeżeli chodzi o te plany to przede wszystkim trzeba zadać pytanie co za okręt one przedstawiają? :idea:
Wg mnie te plany (i wykonany z nich model) historycznie nawiązują do projektu 912M, o czym świadczy numer burtowy 353 (ORP Zręczny?) i radar kierowania ogniem MR-104 ale nimi nie są - stanowią wariację nt. projektów 912 i 912M tj. mix nadbudówki, radarów i masztu obu projektów. Okręty projektu 912 nigdy nie otrzymały radaru MR-104, natomiast projekt 912M to przekonstruowana nadbudówka i wiele, wiele innych zmian. Plany te i owszem stanowią lepszą bazę wyjściową niż żadną, są dobre jeżeli chodzi o linie teoretyczne kadłuba, ale reszta co na pokladzie to pole minowe i bez dobrej dokumentacji zdjęciowej wyjdzie coś mniej więcej "Obluze class" ;)
Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony czw lis 12 2020, 19:44 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Plastik i drut po pryśnięciu podkładem w końcu zaczął wyglądać jak maszt i jest gotowy do wyposażania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze tylko brakuje radaru nawigacyjnego, anten urządzenia Nichrom-RR, anten UKF, anteny GPS, świateł szczytówek, świateł pozycyjnych (są w drodze z Niemiec razem ze śrubami), rozgłośni, okablowania i... Hmmm chyba tyle z masztu ;) Ale nie wszystko już teraz zamontuje, część dopiero po docelowym pomalowaniu.
Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony czw lis 12 2020, 19:43 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Okropieństwo :D
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 178
Rejestracja: pt lip 10 2009, 14:26
Lokalizacja: Szczecin SPM Group
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradoo »

Widzę "TATKO" że idziesz jak burza i to z jakim efektem, mam nadzieję że jesienią odwiedzisz "śledziogród" :D i będzie okazja zobaczyć go na żywo :) Powodzenia PIOTREK
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Grzegorz75 pisze:Okropieństwo :D
Okropieństwo? :) Okropieństwo to dopiero kurzący się SIURek! :D :D
Obrazek
Po ostatnim zagranicznym zakupie z Modellbau-Kaufhaus i proteście finansowym towarzyszki małżonki, muszę trochę poczekać na farbki do Siurka :/ Ale jak tylko otworzy się kolejna bramka finansowo-przestrzenna, i nie zdewastuje jej mój przyszły potomek, to zrealizuję pre/post/wash/rust/szajdingową itepe i tede listę i wtedy dopiero będzie zabawa ;)
Wiem, że niektórym zwolennikom nazistowskiej techniki może się to nie spodobać ale zamiarem moim jest sprofanować nieco Seehunda (BTW pochodzącego ze zbiorów Grzegorza75 za co GREJT TENKS :) )!
Już jako Siura, zamierzam go pokryć docelowym malowaniem Groźnego stąd prefiks ORP i numer 3510, gdzie "0" jak to w naszej flocie się przyjęło, oznacza "doświadczalny" :D :D Trenowanie docelowego malowania z założenia powinno pozwolić mi ograniczyć czas na eksperymentowanie i skupić się tylko na Groźnym. Co z tego wyjdzie, zobaczymy za jakiś czas.
konradoo pisze:Widzę "TATKO" że idziesz jak burza i to z jakim efektem, mam nadzieję że jesienią odwiedzisz "śledziogród" Very Happy i będzie okazja zobaczyć go na żywo :Smile:
Z tym TATKO to na dniach/godzinach bo młodzieży z brzucha na tą jesień zimą jakoś się nie śpieszy ;) A co do jesiennego rajdu na Zachód to czemu nie - z przyjemnością Kondzio :)
Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony czw lis 12 2020, 19:46 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Marmik
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 07 2012, 15:05

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marmik »

Wracam sobie z piwnicy gdzie zawzięcie szlifuję kadłub Groźnego, włączam net i... mam ochotę zejść do piwnicy by wyrzucić mój kadłub na śmieci :evil: .
Potem jednak dochodzę do wniosku, że każdy robi tak jak mu dano talentu i jednak będę dalej szlifował moją marną imitację modelu i dalej katował się oglądając pięknie detale w Twoim wykonaniu.

Na marginesie pewnie nie każdy na tym forum widział to :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Pozwoliłem sobie na podmianę powyżej grafiki na lepszą jakość.
Autorem tej grafiki jak i wielu innych równie pięknych jest p. Grzegorz Nawrocki.
ODPOWIEDZ