GAZ 69M 1:16 MM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

TomC2
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 02 2013, 9:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomC2 »

Good work. :)
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Witam,

Po fajerwerkach z drukarką 3D i odlewami przyszedł czas na zwykłą harówkę przy macie i skalpelu. W tym odcinku kilka mało widowiskowych elementów, które jednak dały mi trochę w kość.

Skrzynia rozdzielcza (rozdzielająca napęd z silnika na mosty):
Obrazek

Obrazek

Kształt korpusu jest dużo bardziej skomplikowany ale ozdobiona pokrywami uszczelniaczy i śrubkami jest jak dla mnie ok. Jest tu jeden błąd - dwie pokrywy są u mnie mocowane na dwie śrubki, powinny być na trzy - trudno, ja już tak zostawię.

Wyjątkowo niewdzięczne pierdołki - przeguby Kardana:
Obrazek

Obrazek

Końce piast kół - już z kartonu:
Obrazek

Na koniec rodzinne zdjęcie wykonanych do tej pory elementów:
Obrazek

Pozdrawiam,
mkraskow
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Mała autoreklama: na prośbę publicysty - shiplovera Jacka Krzewińskiego oraz przy jego pomocy napisałem artykulik do Modelarstwa Okrętowego nr 48 (5/2013) o formowaniu fal na dioramach morskich w zależności od prędkości statku. Temat mało kartonowy ale może akurat kogoś dotyczy, poza tym to moja pierwsza i pewnie ostatnia publikacja modelarska więc nie mogłem się powstrzymać.

Jako okoliczność łagodzącą zaśmiecanie własnego wątku wklejam dwa zdjęcia postępów w Gaziku - resory oraz mój patent na chłodnicę. Tej w wycinance nie było więc zrobiłem według zdjęć, upraszczając sporo bo przez przednią kratkę, żaluzję i chłodnicę oleju praktycznie nie będzie widać jej przedniej części.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
mkraskow
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Mimo pewnego chaosu w pracach nad Gazem zdecydowałem się odświeżyć relację. Nie było mnie długo głównie ze względu na czasochłonność silnika. Wycinanka zawiera całkiem sporo szczegółów - dla wersji z maską zamkniętą makieta silnika jest bardziej niż wystarczająca. Ja zdecydowałem się na model z maską otwartą więc trzeba było silnik waloryzować, jednak również w tym przypadku materiał z wycinanki był bardzo pomocny. Przy okazji ciekawostka - właśnie teraz wycinanka obchodzi 30 rocznicę swojego powstania.

Oto co do tej pory zdziałałem w kwestii silnika:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej parę gadżetów czekających na swoją kolejkę - prądnica, filtr powietrza, koła pasowe i pasek, wiatrak:
Obrazek

Maska:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbiorniki paliwa - w gaziku są dwa (malowanie tylko do pomocy w drugim szlifowaniu).

Obrazek

Obrazek

I kompletne wałki napędowe:
Obrazek

Pozdrawiam,
mkraskow
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Cześć,

cudnie to wychodzi. Silnik wygląda wspaniale.
Podglądam dalej...

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ