Jak to się nazywa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Switala18
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 27 2011, 16:43

Jak to się nazywa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Switala18 »

Witam
Mam problem przy budowie statku. Nie wiem jak to sie nazywa

http://photo.me.ru/MikeIskra/vant002
http://photo.me.ru/MikeIskra/12_13_C

Chodzi mi o te elementy z dwoma oczkami.
1 jak to się nazywa
2 podpowiedzcie jak to wykonać
Mateuszy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 22 2011, 15:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateuszy »

O ile pamietam to sa to naciagi wanty tj sruba rzymska zakotwiczona z dolu z wanta u gory tzw odciag wanty do kontrolowania naciagu.
Awatar użytkownika
Switala18
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 27 2011, 16:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Switala18 »

no to jak już wiadomo co to jest to może mała podpowiedz jak to zrobić

Mateuszy - jak tam twoja Iskra klei się ??
Mateuszy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 22 2011, 15:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateuszy »

Moja iskierka niestety ulegla zniszczeniu w suchym doku. Coreczka kolezanki sie na "zaopiekowala" ale coz to tylko dziecko. Aktualnie kroje HMS Warspite w 1:200 ale nei bede wrzucac relacji na forum. Jakos nie specjalnie mam ochote uslyszec ponownie ze fotki moglem zrobic malowane "weglem na scianie" kleje dla siebie a jak bede miaj jakis problem z modelem to napisze pernie jednorazowo na forum. A odciagi takie mozesz wykonac z kretlikow wedkarskich. Wystepuja w wielu rozmiarach. Popytaj w sklepach wedkarskich
Ostatnio zmieniony śr mar 07 2012, 12:35 przez Mateuszy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Switala18
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 27 2011, 16:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Switala18 »

Z tą relacją to doskonale Ciebie rozumiem. U mnie było podobnie zaczęli krytykować aż nadto znawcy jakich mało a to zniechęca człowieka i teraz też tak robię jak ty - jak coś potrzebuję to piszę.
Powiedz mi tylko z kleiłeś model iskierki z MM czy z planów
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

A Panowie się krytyki boją?
Dziwne ale mnie nikt nie skrytykował zarówno przy mojej pierwszej jak i drugiej relacji którą aktualnie prowadzę.
Ciekawe dlaczego?
Mateuszy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 22 2011, 15:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateuszy »

Stary wybacz ale nie bede specjlnie kupowac cyfrowki bo komus nie pasuje jakosc zdjec jakie robi moj aparat w komie. Nie stac mnie na to poprostu wiec wole sobie odpuscic niz puzniej czytac takie komentarze jakimi juz mnie uraczono na tym forum. Wolo sobie odpuscic i kleic w swoich "czterech scianach"
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Może bym Ci i uwierzył gdybym nie widział już na różnych forach zdjęć robionych komórkami. I to nawet nie wypasionymi ale zwykłymi, starymi rupieciami.
Odrobina inwencji, dobre światło, tło odpowiednie, jakaś podstawka aby komórka się nie ruszała, parę prób, trochę eksperymentowania i przede wszystkim chęć.
Skoro tutaj piszesz to z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładam że masz komputer i internet.
Fotę więc możesz dodatkowo obrobić, wykadrować, wyostrzyć w darmowym programie jakich pełno w sieci.
W ostateczności można kolegę poprosić z aparatem jakimś na piwko do domu a przy okazji kolega cyknie parę fot co jakiś czas.
Możliwości jest mnóstwo. Jak się oczywiście chce.
Wstawianie fot takich jak Ty wstawiłeś mija się z celem całkowicie.
Relacja na forum musi posiadać zdjęcia na których coś widać.
Niestety nie zadałeś sobie jakiegokolwiek trudu a masz pretensje.

Żeby nie być gołosłownym wstawię dwie przykładowe foty które sam zrobiłem.
Fotki robione starym jak świat SE k510i z matrycą 1,3 Mpx czyli bardzo małą jak na dzisiejsze standardy.

Obrazek

A tu nawet pseudo makro robione przez lupkę

Obrazek

Czy widzisz różnicę między swoimi fotami a choćby tymi wstawionymi przeze mnie?
Jeżeli nie to daremna moja gadka i sorki za zmarnowany Twój czas.
Mateuszy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 22 2011, 15:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateuszy »

Switalo widze ze pewien stary wyga postanowił nam udzielić lekcje fotografowania w twojej relacji ale cóż. Przemilczę to. A jeżeli chodzi o odciągi to sugeruje wycieczkę do wędkarskiego z zapytaniem o krętliki czy jakoś tak sie to nazywa. W tej skali na pewno spełnią swoje zadanie ewentualnie wykonywać z drutu ale zamiast nitki (o ile dobrze widzę użyłeś drutu i nitki) użyć paseczka cienkiego kartonu coby sie ładnie zwijało i na finiszu krople super gluta w środek. Powinno wyjść ładnie i spełniać swoje zadanie. Tutaj masz link o jakie krętliki mi mniej więcej chodzi są one podzielone rozmiarami (to nie jest reklama sklepu bron boże) http://www.maxfisch.pl/?p=productsMore& ... -AJ-KA104C
Awatar użytkownika
brat_be
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 06 2006, 15:45
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brat_be »

Najpierw napisałeś:
Mateuszy pisze:...nie bede specjlnie kupowac cyfrowki bo komus nie pasuje jakosc zdjec jakie robi moj aparat w komie.
A jak Ci Stary odpowiedział rzeczowo, to piszesz:
Mateuszy pisze:Switalo widze ze pewien stary wyga postanowił nam udzielić lekcje fotografowania w twojej relacji ale cóż. Przemilczę to.
Nie dość, że udzielił Ci porady (jego dobra wola) podpartej rzeczowymi argumentami, to Ty jeszcze z tego kpisz. :!: Doceń Go, bo powinieneś sam przeczytać dział fotograficzny, z którego byś się wszystkiego dowiedział - aż śmierdzi lenistwem od Ciebie. Poza tym dajesz "dobry" przykład ignoranctwa dla dobrych porad udzielanych przez Kolegów.

A potem napiszesz jeszcze, że Cię zniechęcają do modelarstwa i pokazywania Swojej pracy... :!:
ODPOWIEDZ