Moj pierwszy kartonowy czolg - Challenger 2

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Gutek
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 21 2005, 12:42
Lokalizacja: Andrychów / Liverpool

Moj pierwszy kartonowy czolg - Challenger 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutek »

Witam!
Chce przedstawic model ktory sklejam od listopada 2010, do zakonczenia pozostalo jeszcze tylko kilka drobnych detali, tak jak napisalem w temacie jest to pierwszy czolg z jakim mialem do czynienia, mysle ze wyszedl OK jak na amatora,tylko lufa troche krzywa jest=( ,klejony byl w standardzie klejami butapren i wikol, w modelu wykorzystalem wszystkie dostepne akcesoria do tego modelu tzn gaski laserowe, blaszki, wregi i kola drewniane ktorych nie polecam. Opis i rysunki montazowe bardzo slabe wedlug mnie, gdyby nie relacja Dextera z budowy tego modelu to mysle ze bym go nie skleil. Pytania i komentarze mile widziane, pozdrawiam
PS. fotki nie najlepsze, wiem hehe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Jakie to wydawnictwo?

Fajna maszyna :D
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Gutek
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 21 2005, 12:42
Lokalizacja: Andrychów / Liverpool

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutek »

wydawnictwo GPM =)
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Modelik spoko ;) Bardzo mi się podoba :)
dexterteam
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 12 2007, 8:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dexterteam »

Bardzo dziękuję że moja relacja się do czegoś przydała.
Modelik bardzo fajnie wyszedł, rzeczywiście lufa troszkę skręca :) Ja zrobiłem patent z patyczkiem w środku i lufa musiała wyjść prosto.
------
Wszystkie moje modele możesz zobaczyć na http://www.papermodels.eu
skubat18
Posty: 43
Rejestracja: pt gru 03 2010, 17:26
Lokalizacja: Tarnow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubat18 »

Ładnie wyszedł ten model ale bez czeęści laserowych było by ciężko chyba? :pice: :pice: :pice: :pice: :pice: :pice:
Coś się klei pomału...
Gutek
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 21 2005, 12:42
Lokalizacja: Andrychów / Liverpool

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutek »

hehe Dexter Twoja relacja posluzyla mi jako ilustrowana instrukcja, zagladalem do niej codziennie bo tak jak juz napisalem opis budowy i rysunki montazowe byly ciezkie do zrozumienia dla mnie, lufa wyszla jak wyszla niestety ale nie przejmuje sie za bardzo bo to moj pierwszy czolg i w ogole pierwszy model na takim poziomie, rozpoczalem jego budowe raczej jako eksperyment i jestem zadowolony ze w ogole mi sie go udalo skonczyc.
Co do Twojego pytania Skubat to nie bardzo rozumiem co masz na mysli,wiadomo laserowo wycinane wregi i gasiennice bardzo przyspieszyly budowe ale jakbys mial tradycyjnie podklejac i wycinac szkielet to wcale nie byloby trudniej tylko dluzej :-) blaszki fototrawione sa w tym modelu przydatne ale mysle ze bez nich model tez by wygladal super

PS Dex nie obraz sie jak Ci cos powiem, podczas budowy mojego modelu zauwazylem w Twoim mala pomylke, przykleiles w bocznych pancerzach jedna czesc odwrotnie:-) hehe pozdro
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Modelik fajny, gratulacje. Kiedyś myślałem o sklejeniu ambramsa, ale to raczej odlegle przyszłościowo czasy. Troszkę mało zdjęć, ale najbardziej mnie rażą te paprochy na podstawce.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
ODPOWIEDZ