HMS Rodney - czyli zdrada mocno waloryzowana

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Wacek pisze:A jak robiłeś podstawę („wodę”) ?
Hehe
Woda to WIELKA prowizorka
Ale nie miałem żadnego pomysłu więc improwizowałem (teraz już wiem, jak to się robi i przy następnym modelu postaram się bardziej)
Wodę stanowi ... fragment kabiny prysznicowej. Czyli płytka przeźroczystego tworzywa z naniesionym wzorkiem, który w zamierzeniu miał zniekształcać obraz osoby w kabinie (a który całkiem nieźle imituje spokojną wodę). Ale jak się przyjrzeć z bliska to widać, że to-nie-to.
Płytkę pomalowałem aerografem na niebiesko i lekko pocieniowałem.
A "piana" to zestarzała szpachlówka Wamodu. Zauważyłem, że zasycha w takie... strzępki i przyszło mi do głowy, że może nieźle imitować pianę przy burtach.
Przyznaję bez bicia, że nie przyłożyłem się do "wody". Byłem po prostu zmuszony do wykonania gabloty, bo model kurzył się niemożliwie, a biała/przejrzysta podstawa nie wydawała się specjalnie atrakcyjna.
I tyle.
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Podobnie jak Koledze, śledziłem z uwagą całą relację z budowy pancernika. Efekt końcowy jest piorunujący.
Trochę wprowadzać mogą w błąd (co do wielkości modelu) zbliżenia Rodneya, przydało by sie jedno zdjęcie porównawcze, np z dłonią wykonawcy. Patrząc na te dopracowane detale pomyśleć można, że okręt ma grubo ponad metr długości...
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Dokładnie super robota, budowę śledziłem odkąd zarejestrowałem sie na forum :)
P.S.2
A wszystkich chętnych zapraszam do swojego następnego projektu – tym razem ZNACZNIE mniejszego (11 cm) choć wciąż w 1:350.
http://www.mikromodele.fora.pl/ lub http://modelwork.pl
może i tutaj nam zaprezentujesz?
Awatar użytkownika
colt101
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 07 2006, 10:19
Lokalizacja: Gostyń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: colt101 »

Gratulacje ;) O qrcze 3 letnia robota ;) No nieźle
Spaprałem : Kubelwagen Italieri
ODPOWIEDZ