*[Relacja/Czołg] T34/76 od AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 213
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Cześć

Pora na kolejną porcje fotek z klejenia.

Zaczynamy

Na początek elementy zawieszenia.

Wew. osłony osi zawieszenia.

Obrazek

Zawieszenie kół napędowych

Obrazek

Zawieszenie kół napinających. Trochę napsuło mi nerwów.

Obrazek

Odbijacze

Obrazek

Dystanse

Obrazek

Osłony wnęk zawieszenia

Obrazek

Przedni właz

Obrazek
Obrazek

I wszystko razem poprzyklejane

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawieszenie skończone. Brakuję kół :lol:

Uzupełniam wnętrze.

Rozrusznik

Obrazek

I to na czym ma stać. Czyli skrzynia biegów. Zeszło przy niej 2 dni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No to do następnego razu. :cool:
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

Skrzynia pierwsza klasa. Wiem, że to nie Twój błąd, ale w rzeczywistości skrzynia nie posiadała dwóch podpórek jak w modelu. Opierała się ona na przedniej listwie, której w opracowaniu w ogóle nie ma i na łożyskach sprzęgieł bocznych, sprzężonych z przekładniami bocznymi.
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

PiterATS pisze:Wiem, że to nie Twój błąd, ale w rzeczywistości skrzynia nie posiadała dwóch podpórek jak w modelu. Opierała się ona na przedniej listwie, której w opracowaniu w ogóle nie ma i na łożyskach sprzęgieł bocznych, sprzężonych z przekładniami bocznymi.

jeju człowieku kiedy dasz sobie spokój? za każdym nowym postem kriztozza wypisujesz ile to ten model ma błędów. spoko znamy już Twój stosunek do tej wycinanki i biegłą znajomość tematu, ale raz wystarczy. niedługo będziesz mówił, że odcień koloru na włazie nie taki, bo w 1943 widziałeś ten czołg podczas walki i był zupełnie inny.

przepraszam autora za OT, ale chętnie zaglądam na tę relację i za każdym razem odnowa czytam te same wywody Pitera

pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

rowin pisze:niedługo będziesz mówił, że odcień koloru na włazie nie taki, bo w 1943 widziałeś ten czołg podczas walki i był zupełnie inny.
To Ty to powiedziałeś. Mi by nigdy nawet go głowy takie coś nie przyszło. Poza tym to pierwszy mój post w tej relacji gdzie konkretnie powiedziałem co jest nie tak w modelu. Czytaj uważnie, a dopiero potem zabieraj głos. I skończmy tą dyskusję.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

PiterATS mnie osobiście tez już razi te Twoje wytykanie błędów niezgodności z oryginałem w rożnych relacjach. Daj na wstrzymanie, widać tutaj piękny standard i to nam wystarczy.
Przecież w swojej relacji pokazujesz wszystkie niezgodności i odchylenia od normy, opisujesz jak powinno być jak to skorygować i w dodatku popierasz wszystko zdjęciami... odwalasz tam kawał dobrej roboty, tylko powiedz mi po co to powielasz gdzie tylko możesz?
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Bartosz B. pisze:[...]Przecież w swojej relacji pokazujesz wszystkie niezgodności i odchylenia od normy, opisujesz jak powinno być jak to skorygować i w dodatku popierasz wszystko zdjęciami... odwalasz tam kawał dobrej roboty[...]
Piter zgadzam się z Bartoszem i chciałem się o twoją relację również przypomnieć bo dawno nic nowego nie było.
Porównanie właśnie takiego eleganckiego standardu w wykonaniu Kriztozz'a i twoja relacja jak dwa oddzielne wątki to jest ciekawe, nie ma zaś sensu tego mieszać.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

Piterski pisze:chciałem się o twoją relację również przypomnieć bo dawno nic nowego nie było.
I jak na razie prędko nie będzie. Ponieważ wiele rzeczy trzeba zrobić na nowo, postanowiłem najpierw wszystko wyrysować, a dopiero potem wziąć się za sklejanie.
Konradzki
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 12 2007, 3:40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konradzki »

Panowie, prosze, tu ma byc relacja a nie pole do klotni, nie psujcie Krisowi postu.
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 213
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Cześć

Postęp prac niewielki. Wystąpiły małe komplikacje :-?, przy składaniu wszystkiego w całość. Musiałem oderwać podpórki (te wirtualne ;-) ) i przykleić najpierw do kadłuba. Wcześniej były krzywo przyklejone, wykryłem przy wkładaniu całego podzespołu na miejsce. Dodatkowo podpórka skrzyni jest deczko za krótka, tymczasowo pospawana klejem potem retusz.

Powstały

Hamulce.

Obrazek

Przekładnie.

Obrazek

Są nie sklejone ponieważ inaczej nie da się wkleić całości do kadłuba. Przeszkadzają tylne zbiorniki.

To tyle. Na koniec wszystko razem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siemka.
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 213
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Cześć

Dzisiejszy odcinek przedstawia model w modelu.

Osiowo stabilizowany wirowy generator ruchu cząsteczek powietrza, potocznie zwany: wentylatorem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę liczb:

658 nitów
39 części

No to do następnego odcinka
ODPOWIEDZ