*[Galeria/Samolot] Ju-87 G2 - MM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Dzięki Pajda - za tło użyłem brystolu w kolorze jasnozielonym (ciemnym seledynowym) po 2 zł za tubę w papierniczym. Mam jeszcze fotki Sabre'a na czerwonym tle - pewnie je zamieszczę w starym wątku bo fajnie to wyszło.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Wprawdzie nie czytalem watku Swingera dotyczacego fotografowania ale wydaje mi sie, ze tlo powinno byc nie tyle nie kontrastowe, co neutralne. Po polskiemu: szare lub biale. Zielony model na zielonym tle nie tylko wyglada zle ale rowniez wprowadza w blad aparat. Zdjecia maja zbyt duzy kontrast, az powstaja biale placki i na dodatek sa przesycone. Byc moze takie bylo zalozenie inzynierow z firmy Olympus, zeby gawiedzi sie podobalo i zdjecia wygladaly zywo na monitorach FengShui czy podobnych pecetowych wynalazkach. Ale raczej sadze, ze to kiepski przetwornik i oprogramowanie w aparacie jest temu winne.
Wprawdzie to zadna nowina ale dzieki Inz. za potwierdzenie. Bede sie trzymal jak najdalej od produktow Olympusa.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Marcintosh - rozumiem, że dalej starasz się gryźć mnie po nogawkach - mimo że sobie wytłumaczyliśmy to i owo prywatnie. Ponieważ to mój wątek więc mogę sobie pozwolić na odpowiedź na takie zaczepki - odpowiadam.
Właśnie dlatego, że nie czytałeś wątków Swingera powinieneś się zastanowić zanim puścisz kolejną perłę z dziedziny wodolejstwa. Tam było dużo o fotografowaniu na białym tle - o tym było dużo również w innych moich wątkach. Zielony jest tu celowym wyborem - specjalnie jest to jasna zieleń. Druga sprawa - wiele na tych zdjęciach przekłamałem przy pomocy fotoszopa - chodzi o zmianę barw (np. dodaję czerwieni bo tak lubię itp.) - jak wiadomo zdjęcia nie pokazują rzeczywistości, tylko pewną wizję. I trzecia sprawa - napisałem przecież, że aparat miałem w rękach ledwie kilka godzin - nie miałem czasu na wybranie odpowiedniego światła, naświetlenia sztucznego czy poznania jego zalet, stąd i zdjęcia są jakie są.
Odpuść już te złośliwości i zacznij konkretniej rozmawiać.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Marcintosh pisze: ...Zdjecia maja zbyt duzy kontrast, az powstaja biale placki i na dodatek sa przesycone...
Z tymi "białymi plackami" to chyba chodzi o otarcia na powierzchni (to jest obtarta powierzchnia, czy biała farba?) - jak się domyślam zabieg celowy.
Jeśli się nie mylę, to nie musisz się więc trzymać z dala od Olympusów...
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Hasio - masz rację - to jest moja nieudolna symulacja zdartej farby. Nie miałem pojęcia, że ktoś to może uznać za winę aparatu.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

tad pisze:Odpuść już te złośliwości i zacznij konkretniej rozmawiać.
No coz, wytknalem kilka konkretnych niedorobek, jak jeszcze bardziej mam byc konkretny? Ale zdaje mi sie, ze jestes jadna z tych osob, ktore nie toleruja krytyki pod zadna postacia. W takim razie wycofuje z moich niepotrzebym i nieprofesjonalnych uwag.
Zdjecia sa git!
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

I tak trzymaj Marcintosh...:-)
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Hasio Maszkietnik pisze:Z tymi "białymi plackami" to chyba chodzi o otarcia na powierzchni
Dzieki, ze mi wyjasniles o co mi chodzilo. Mam propozycje, zostan moim adwokatem.
Hasio Maszkietnik pisze:Jeśli się nie mylę, to nie musisz się więc trzymać z dala od Olympusów...
Mylisz sie...
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Marcintosh pisze: Mam propozycje, zostan moim adwokatem.
A ile płacisz?

PS: Od razu przypomniał mi się jeden z ulubionych filmów - "Adwokat diabła" (za co z góry przepraszam Marcintoshku ;-) )
Się skleja (z moja pomocą): Dassault Super Etendard
May the glue be with you.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Marcintosh! Nie daj się nabrać. Hasio Muszkietnik nie może być jeszcze adwokatem (chyba że :twisted: diabła), bo jego wiek wskazuje, że nie mógł skończyć jeszcze studiów, o aplikacji adwokackiej nie wspominając, która też parę latek trwa. Także oferta pracy jest nieco na wyrost (tzn. za jakies cirka 7 lat). Ale zadatki ma, nie powiem :lol: od razu pyta o zasadniczą kwestię.

A pisząc odnośnie głównego tematu, to mnie osobiście zdjęcia się podobają (model także) i dobrze byłoby, aby inni mogli lub chcieli robić tak ostre zdjęcia.
ODPOWIEDZ