*[Galeria/Samolot] P-11c MM9/2003

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

*[Galeria/Samolot] P-11c MM9/2003

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Od jakiegoś czasu budowałem ten samolot, bardzo przyjemny i świetnie spasowany. Właściwie to standard zrobiłem tylko wgłębienia na skrzydłach. Model był lakierowany a części poszycia dodatkowo podklejone brystolem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie robiłem tu relacji bo i tak jest ich dużo jak kogoś to interesuje relacja jest TU
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Cześć _KaroL_!
Model wyszedł wyszedł fajnie, ale niestety do 2 rzeczy muszę się przyczepić ;-) Po pierwsze-skleiłeś ładny model, ale antenę radiostacji zrobiłeś tak, że ni jak nie pasuje ona do całego wizerunku modelu. Na prawdę model wiele zyska jeśli poprawisz te naciągi! Sugeruję wykorzystanie nitki nylonowej z rajstop lub chociaż żyłki.
Druga sprawa-przyjrzyj się uważnie rysunkowi zestawieniowemu w instrukcji.
Lufy karabinów maszynowych nie powinny tak wystawać ze skrzydła. Jeśli jest możliwość, to popraw to w swoim modelu.
Co do imitacji blachy, to wyszła lepiej niż u mnie-gratulacje :spoko:
Jeśli tylko poprawisz te babole, to będziesz wykonawcą bardzo ładnej P11.
Pozdrawiam!
PS. Celownik też przydało by się wyprostować i pomalować na czarno.
Adamus93

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamus93 »

Noo brawo!!!!Następny piękny model w twoim wykonaniu,ale mogłes chociaż chłodnice oleju zrobic od podstaw.Ja tez pracuje nad tym modelem.
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Witam
Mały upgrade.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie doczekałem się kupna żyłki, a w rajstopach nitki są tak cienkie że pojedyncze się rwą. Wziąłem więc nitkę w odpowiednim kolorze i posmarowałem ją BCG. Antena to jeden odcinek nitki poza tym wychodzącym od kadłuba.

W międzyczasie zacząłem gazika, na początek poszły koła i tu mam pytanie, żeby nie zaczynać nowego tematu: co ja mam z tym kołem zrobić :
Obrazek
Takiego szarego nie mogę zostawić, ale żeby pomalować muszę odwzorować bieżnik co mi nie wychodzi (mogę go tylko uprościć np. na dwa wcięcia zamiast trzech). powiedzcie mi wy bo ja ni mogę się zdecydować. Ehh...
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
Awatar użytkownika
szkodnik_I
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 16 2007, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnik_I »

jedenastka całkiem całkiem choć gdzieniegdzie widać szpary( np łączenie prawego skrzydła z kadłubem)
co do koła można przetrasować bieżnik czyli wgiąć go jakimś tępym nożem w miejscach narysowanych na nim linii, wtedy po pomalowaniu będzie widoczny niestety ze sklejonym kołem zrobić się tego już nie da
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witam, co do koła to możesz je przetrzeć czarną suchą pastelą, efekt powinien być dobry.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ