*[Relacja/Okręt] ORP Garland - MM 9-1986

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Wiem Piterski na "Czarnym" już zwrócono mi na to uwagę :oops:
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Dla relaksu zrobiłem reling na dziobie... właściwie na prawej burcie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz lecę kleić reling na lewej burcie.
Pozdrowiam.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Relingi powinno się robić na samym końcu ponieważ jest prawie 100% szans że w czasie dalszej budowy zostaną uszkodzone.
zimer78

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zimer78 »

Niby fajne, ale jak tak patrzę na te stare wydania MM to zastanawiam się po co robić takie modele one wszystkie mają w sobie jakieś ogólne "pfe i pfuj" przy dzisiejszych np Halińskich, ogólnie dziwi mnie to, przy takim wyborze doskonale opracowanych modeli na rynku wybierać coś takiego?
No, ale to jest tylko takie moje zdanie pozdrawiam i prosze tej wypowiedzi nie brać do siebie, tak tylko napisałem, co myśle.
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Witam,
widzę, że "Garland" jednak rośnie dalej. To cieszy, bo wychodzi Ci całkiem nieźle. Retuszujesz krawędzie - to dobrze, miedziane oprawy bulajów - też świetnie, papier niestety już nie ten, ale co zrobić ze starym MM ;-).
Bartosz z relingami ma rację, lepiej byłoby je założyć na końcu, teraz będziesz musiał bardzo uważać.
Lufy artylerii głównej - powiedziano wszystko...
Tak na marginesie- ja wiem, czemu żywię sentymentalne uczucia do MM - wychowałem się na nim. Kiedyś nie było nic innego, a także później niektóre tematy były tylko w MM. Nie wiem, czy jest "Garland" 1:200 w innym wydawnictwie, zresztą nieważne. Podobały mi się te długie opisy budowy, zamiast: "Model składamy zgodnie z numeracją części". Może i w tym sensu nie ma, ale coś jest...
Ciekawe, czemy Ty Chrisss wybrałeś właśnie ten model?
Pozdrawiam serdecznie
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Nie wiem czy jeszcze nie wytrzeźwiałem po nocnych baletach, czy masz troszkę kiepską ostrość zdjęć...? Jeżeli to Twoja wina to popraw się. Nie chcesz chyba, żeby koledzy wpadali niesłusznie w kompleksy alkoholowe?
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

:arrow: Bartosz zgadzam się, ale ja jestem pewny, że gdy po postawieniu masztu, budowałbym relingi, zniszczyłbym maszt. Dziób jest już niemal skończony, zosatały do przyklejenia tylko wieże i drabinki, więc postanowiłem, wykonać reling już teraz w tej części okrętu.
:arrow: Zimer nie ma sprawy o gustach się nie dyskutuje ;-) tyle, że jestem początkujący i nie zamierzam narazie budować "Jamatów" i innych "Bismarków", ponieważ model nie wyszedłby chyba zbyt dobrze, a pieniądze zostałyby wyrzucone w błoto. Wolę więc podszkolić sie na MM-ach. ;-)
:arrow: Glutation, rośnie,rośnie bo zawsze kończe model który zacząłem więc nie zamierzam robić wyjątku. Model wybrałem bo wtedy zbyt dużego wyboru nie miałem (Roma, Garland z Questu, U-booty, Bismarck z MM-a). Oprócz Tego Garlanda został jeszcze wydany świetnie opracowany model w skali 1:200 z wydawnictwa Quest link do relacji ---> http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 88&t=64288 i do modelu u wydawcy -- http://www.modele.kielce.com/021.htm .
:arrow: MB, sorrki za te fotki, ale tez byłem wtedy po sylwestrze ;-) , hehe fakt musze zainwestowac w statyw ;-)

Pozdrawiam Chrisss
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

KONIEC !

I tak oto mój drugi w życiu model, a pierwszy którego budowę relacjonowałem został ukończony. W ostatnim tygodniu tempo pracy zostało ostro podkręcone dzięki feriom które się rozpoczęły. Olinowanie zostało wykonane(w uproszczeniu) według rysunków zamieszczonym w wycinance Garlanda z wydawnictwa Quest.
Teraz garść fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to :
Obrazek

Jak widać maszt przechyla się w lewo (patrząc od dziobu) …. Chciałem to naprawić ,ale kilka linek urwało się więc zaniechałem prób.

plusy
+ dobre spasowanie
+ duża szczegółowość wycinanki

minusy
- "pancerny" karton
- brak schematu olinowania
- niektóre części są niepokolorowane ( zależy na jaki egzemplarz trafimy)


Na Koniec chciałbym podziękować wszystkim tym którzy odwiedzali tą relację, pomagali mi i dopingowali m.in. Korsarzowi i JacKylowi. I wielu innym ;-)

Ps. Przepraszam za jakość niektórych fotek, ale warunki oświtleniowe były dziś "słabe".
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Gratuluje ukończenia modelu.
Moim skromnym zdaniem czas już na coś z nowszych opracowań. Szkoda byś się męczył z tak starymi modelami.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Dzięki Piterski ;-) Hehe chyba masz rację.
ODPOWIEDZ