[IN-BOX]Sd.Kfz. 173 Jagdpanther

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

[IN-BOX]Sd.Kfz. 173 Jagdpanther

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Witam
Zaprezentuję i opiszę ten model.
Producent: Italeri
Skala: 1:35
Cena: U mnie w Turku 55 złotych nie wiem jak w większych miastach
Model nie jest nowy ,ale nikt go na tym forum jeszcze nie prezentował.
W pudełku 2 wypraski siwego koloru podobnego do Panzergrau,gąsiennice(2 wypraski) z elastycznego plastiku(czy to guma nie wiem wygląda jak plastik)są w paskach a nie pojędynczych ogniwkach,mały arkusik kalkomanii oraz instrukcję składania.Jakość plastiku jest średnia choć są fajnie odwzorowane np. slady spawania w miejscu złączenia 2 części na pancerzu.Ładny,byczy(28,8 cm po sklejeniu)model.Bardzo mnie zadowala jakość gąsiennic,wyglądają bardzo ładnie.Kalki to czerwone numery 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0 x2 z białymi tak jakby obróbkami.Instrukcja bardzo przejżysta zresztą jak wszystkie w Italeri.Ciekawe jest to ,że można zrobić otwartą klapę od silnika ,który jest w zestawie.No więc czas na foty:
Pudełko
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/k04 ... 4x7xe.html
Obrazek
Wypraska 1
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/o3y ... 5azn6.html
Obrazek
Wypraska 2
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/tg8 ... npt80.html
Obrazek
Gąsiennica z bliska
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c8a ... zpxsr.html
Obrazek
Gąsiennice
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/h6s ... p5eaq.html
Obrazek
Instrukcja
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dkx ... lh9d9.html
Obrazek
No i to wszystko ogółem model ładny i przedewszystkim wielki lecz nie jest królem dokładności.Wydaje mi się ,że jest wart swojej ceny ,która i tak nie jest wysoka.
Pozdrawiam
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

...myslę, że to fajny model dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu (jak ja) ! Mało części, roboty nie za wiele... :)
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Części nie za wiele,szybko się skleja ,ale dobrze wykonany powinien robić wrażenie bardzo jestem zadowolony z zakupu.I jeszcze ta wielkość :shock:
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Robilem ten model kilka lat temu,byl to jeden z pierwszych moich modeli malowany aerografem,na pewno pierwszy do ktorego użyłem elementów fototrawionych.Gąsienice z pasków kupił ktoś ze znajomych,a ja przetestowałem metalowe friule.Ponieważ 1-35 jest moją uboczną dzialalnością nigdzie moich totek nie pokazywałem.Jeśli byłby ktoś zainteresowany to wstawię.Reasumując ,fajny model z makietą silnika za niewielką cenę,choć przez specjalistów oceniany jako najslabsza z plastikowych jagdpanther.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Możesz wstawić te fotki Jagdpanthera,może i najsłabiej oceniana ,ale da sie z niego zrobić bardzo ciekawy model,dodając elementy fototrawione można uzyskać praktycznie to samo co np. podstawowy zestaw Tamiya czy jakiejś innej lepszej firmy.Ogółem jak by sie Italeri postarała to by mogła wydać ciekawe i bardzo dobrze wykonane modele równające się np. z Tamiyą.Może zrobię relacje z jego budowy lecz nie mam aerografu i muszę czekać bo prędzej go nie zaczne niż będę miał aerograf.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Po raz pierwszy wstawiam fotki moich 35-tek.Nazywam je plastikową zdradą,mimo,że w 25 również robię plastiki,które mozolnie zbieram po świecie.Zawsze jednak mam poczucie kartonowych korzeni od których zaczynałem, i których porzucić nie zamierzam.
Oto fotki
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Niestety na chwilę obecną nie posiadam fotek przedziału silnikowego i samego silnika.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Eeeeh...Żeby tak moj wyglądał jak ten...Tylko ,że ja go będę robił w innym malowaniu,moim ulubionym czyli Panzergrau(siwe).Narazie się za niego nie wezmę bo aerografu nie mam i pędzelkiem bym ten model popsuł.Dopatrzyłem się jeszcze fajnych rzeczy np. można chyba zrobić ruchomą klapę od silnika, od takiego jakby wejścia co to zaraz nad silnikiem czy lufe ruchomą jeszcze nie doszłem ,ale jak by pokombinować można zrobićruchome wejścia górne.Ciekawie by to wyglądało ,a i może gąsiennice jakoś ruchome zrobić.Tak ogółem fajny ten twój Jagd :D .

EDIT:
Co jest w tym zestawie blaszek jakie części trzeba jakoś wycinać te w zestawie i dopiero blaszki wstawiać?Jest do niego w ogóle metalowa lufa jakiejś firmy?
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

jeśli chodzi o Italerowskie Panthery (wszystkie cztery chyba) - to merytorycznie są rzeczywiście bardziej jak "wyrób Pantheropodobny" - ale sklejają się fajnie :)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:( ... wybaczcie ale dziwny to rodzaj prezentacji .

Dowiedziałem się z niej że :
- model posiada opakowanie w trudno rozpoznawalnej kolorystyce ,
- niewątpliwie posiada dwie ramki z elementami ( zdjęcia nieczytelne )
- nie wiadomo z czego są gąsienice ( guma ? plastik ) ale są fajne ,
- posiada kalkomanie i instrukcję .

Następnie uzyskujemy kolejne informacje : mało części i szybko się skleja ... czy aby na pewno mała ilość części oznacza łatwe i szybkie sklejanie ?
Model porównywalny jakościowo z TAMIYA ?
Są także dwie opinie na temat słabości opracowania i "wyrobu Panteropodobnego" które są merytorycznie bezwartościowe , nie podają bowiem ani jednego konkretu .
Gdybym się nosił z zamiarem zakupu na podstawie tak skonstruowanej prezentacji , niczego by mi nie podpowiedziała ...

Ej chłopaki , chłopaki ... :glaszcze:

Wujek . Rozbawiony nieprzeciętnie ... :haha:

P.s. Jagdpanther panzergrau ? No nie wiem .
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

No więc tak starałem się zrobić najlepsze zdjęcia ,ale robię je kamerą i odpowiednio ostre wychodzą tylko w dużym przybliżeniu w dzień.
Co do gąsiennic nie mogę rozpoznać czy to plastik czy guma(chyba raczej elastyczny plastik)
Kolorystyka jest taka sama jak na zdjęciu można jakoś chyba jeszcze te kolory rozpoznać.
Napisałem na początku ,że model jest z średniej jakości plastiku ,a nie równa się z produktem Tamiya.Napisałem tylko ,że jak by się Italeri postarała to mogła by wydać kilka lub więcej modeli równających się z ową firmą.
Posiada dwie ramki ,ale mniej więcej widać nie które elementy przecież nie zrobiłbym każdego elementu oddzielnie bo to caly dzień roboty chociaż foty byłyby niezłe.
Jest mało części i szybko się skleja jeśli się go od razu maluje pędzelkiem ,a aerografem wyszłoby dłużej zanim by się przygotowało itp.
Opinie są ,ale może co do detali na Jagdzie lecz sama bryła jest raczej taka jak powinna.

P.S.
Pewnie ,że Panzergrau ;-) A czemu by nie?Nawet jest malowanie takie w instrukcji nzaznaczone :D
ODPOWIEDZ