F14 TOMCAT MM moja pierwsza relacja z budowy

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Witam wszystkich po długiej przerwie w relacji.
No cóż błędy w wycinance na dłuższy czas skasowały moją wenę.
Planowałem już nawet rozpoczęcie klejenia czegoś "wypoczynkowego" ale przełamałem się. Nie rozpoczynam klejenia niczego nowego, będę kontynuował F14. Obiecuję fotki w ten weekend.
F14?
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Witam
Prace przy modelu trwają. Wystąpił kolejny problem - poszycie silnika 16P i 16L nie pasują krzywizną i długością do reszty modelu. Jest to konsekwencją źle opracowanej wręgi K. Postawowiłem wykonać dysze silników i zacząć oklejać model od strony dysz. W ten sposób dojdę do poszycia nr 16 i będę wiedział jak je skorygować.
Dysze mają źle zaprojektowany podział płyt, zostaje mały fragment który go uzupełnia. Ponadto składając go na pół widać że druga połowa jest za mała. Należy ją odciąć i zastąpić właściwie wykonaną. Wręgę nr 26 musiałem owijać 6 krotnie paskiem papieru - miała zdecydowanie za małą średnicę. Wręgi modelu wydrukowane są na osobnym arkuszu, sądzę, że do błędów projektu (wręga K) drukarnia dołożyła swoje, dlatego wszystkie są za małe.
Obrazek Obrazek Obrazek
F14?
Asaroth007
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 18 2005, 13:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asaroth007 »

Witam jestem tu nowy, kupiłem tego Tomcata i zamierzam go zrobić :idea: dotychczas uważnie śledziłem Twoją relacje, model super ci wychodzi pomimo błędów w mm ale teraz patrzę przestój w relacji, kontynuuj prace bo ta relacja jest wzorcowa dla mnie i z pewnością dla innych. Pozdrawiam i życzę ukończenia tego jakże pięknego modelu.

__________________
Żołnierze nie umierają idą do piekieł by się przegrupować
under construction: Tomcat z mm- 0%:)
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

mam ten model niedlugo go pewnie też skleję i nie będę robił ruchomych skrzydeł.
Obrazek
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Pracuję w dalszym ciągu przy dyszach. To bardzo złożone elementy samolotu. Dysza ma 32 płyty, które trzeba identycznie uformować i przykleić . Do klejenia płyt zastosowałem Pattex, który zmiękczył karton i pozwolił na uformowanie płytek w łuk. Pomocniczo wykorzystałem krążek kartonu o średnicy 32,5mm, który wstawiłem w część 28. Uformowałem dyszę w okrąg i połapałem delikatnie od środka klejem Super Glue sąsiednie elementy. Przykleiłem zewnętrzne płyty. Wstawiam w nie teraz krążek tektury o średnicy 26,5mm połapię płytki Super Glue i zacznę w końcu wklejać wewnętrzne płyty.
Dysza wygląda dość ciekawie, przyznam się że nie widziałem na żadnym zdjęciu tak mocno wysuniętych płyt. Co wy na to?
Obrazek Obrazek
F14?
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Nie czuje się kompetentny w celu porad co do kształtu samej dyszy, ale wykonanie jest prima sort :)
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

ciekaw jestem jak ja sobie poradzę z takim czymś...
Obrazek
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

Moim zdaniem powinieneś odrobinę skrócić tą dyszę. Na żadnym zdjęciu ani na planach jakie posiadam nie wystaje ona aż tak bardzo. Poza tym wykonanie modelu pierwsza klasa.
Poadrawiam!
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
Asaroth007
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 18 2005, 13:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asaroth007 »

jak wspomniałem zacząłem budowę tego tomcata błąd ze skrzydłami wchodzącymi w wręge k ..nie jest błędem gdyż skrzydła w nią nie wchodzą wynika to ze specyfiki części poszycia nr.11 jeśli dobrze zrozumiałem instrukcje skrzydła mają nachodzić na to poszycie. Rzeczywiście rysunki i instrukcja są za ubogie w tej wycinance. Pozdrawiam i zyczę wam i sobie szybkiego i poprawnego ukończenia tego modelu
Asaroth007
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 18 2005, 13:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asaroth007 »

Asaroth007 pisze:jak wspomniałem zacząłem budowę tego tomcata błąd ze skrzydłami wchodzącymi w wręge k ..nie jest błędem gdyż skrzydła w nią nie wchodzą wynika to ze specyfiki części poszycia nr.11 jeśli dobrze zrozumiałem instrukcje skrzydła mają nachodzić na to poszycie. Rzeczywiście rysunki i instrukcja są za ubogie w tej wycinance. Pozdrawiam i zyczę wam i sobie szybkiego i poprawnego ukończenia tego modelu
sorry mój błąd źle odczytałem instrukcje poszycie 10 należy złączyć z 11a skrzydła wchodzą w te poszycie, ja poradziłem sobie w taki sposób ze usunąłem te podłużne elementy wręgi k i teraz spokojnie skrzydła ładnie wchodzą w kadłub
ODPOWIEDZ