MM - F-14 Tomcat [nowość]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

barman44
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 19:53

MM - F-14 Tomcat [nowość]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barman44 »

Witam.

Mam przyjemność obwieścić na tym forum, iż ukazał się nowy numer Małego modelarza z samolotem myśliwskim F-14 Tomcat.
Podobny temat jest na forum Konradusa jednak piszę ten post, gdyż przypuszczam że nie wszyscy zaglądają na tamtejsze forum (ja np. nie mogę się zalogować :( ).

Numer jest potrójny (7-8-9/2004), cena 18 zł. Model został opracowany przez p. Zbigniewa Sałapę. W następnym numerze, również potrójnym (10-11-12/2004), zapowiadany jest lotniskowiec Essex w skali 1:300.

Model jest opracowany na 16 arkuszach "grubych" i dwóch "cienkich" w malowaniu amerykańskim, "udającym" Su-27 Flankery. Uzbrojenie do wykonania to cztery rakiety typu AIM-54 Phoenix, dwie rakiety typu AIM-7 Sparrow i dwie typu AIM-9 Sidewinder.

W swoim egzemplarzu nie natrafiłem na żadne braki. Kolory nie są mocno nasycone, lecz model w 2D prezentuje się ślicznie. Model jest opracowany w miarę szczegółowo.

Wyliczając z danych samolotu, model po wykonaniu powinien mieć wymiary: długość - 57,9 cm, wysokość - 14,8 cm i rozpiętość - 59,2 cm;
więc zapowiada się ładny kolos.

Foto okładki zamieszczam ze strony Małego modelarza, natomiast fotki paru części zrobione kamerką. Sorki za słabą jakość. Mam nadzieję, że da się coś na nich dojrzeć.

Liczę na to, iż niebawem ktoś zdecyduje się na budowę modelu i przeprowadzi relację z budowy na forum.

Pozdrawiam


Obrazek



Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

uuuuuuulala...... ładne bydlątko :) wygląda i zapowiada sie ciekawie :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

do sklejania zachęcają rozmiary modelu, ale ja się za niego niestety nie wezmę [a) mam już plany na 2-3 modele do przodu b) dla mnie samolot bez śmigieł to żadna frajda - to tylko moje odczucie c) i tak bardziej ciągnie mnie do pływadeł]; barman44 możemy oczekiwać relacji na naszym Forum? pozdrawiam :D
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
barman44
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 19:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barman44 »

Hej.

Kusi mnie bardzo ten Tomcat żeby go popełnić za każdym razem jak go przeglądam (od wczoraj było już tych razów troszki). Jedyne co mnie przed tym powstrzymuje to fakt, iż mam już parę rozgrzebanych modeli i rozpoczynanie budowy kolejnego przyczyniłoby się do jeszcze większego bałaganu na warsztacie.

Mam jednak nadzieję, że wsród grona forumowiczów znajdzie się ktoś, kto zaprezentuje relację z budowy tego pięknego myśliwca.

Ja natomiast zmierzam ku końcowi budowy AH-64A Apache (obiecałem skleić go dla narzeczonej), a następnie powracam do budowy Conte i relacji która już gdzieś utonęła w czeluściach forum.

Z taką obietnicą w sercu powracam do własnego (modelarskiego) świata.
Pozdr.
Pizmak83
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 12 2013, 22:02
Lokalizacja: Legnica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pizmak83 »

Ja sie chyba skusze. Ale w planach mam zamiar powiekszyć go dwukrotnie. Mam juz go zeskanowanego i wydrukowanego na A3
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Pasjonujące. Już nie mogę się odczekać galerii końcowej. Nie myśalełś żeby go powiększyć 11-krotnie? To by było dopiero coś.
Ja j... Eeech...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Pizmak83
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 12 2013, 22:02
Lokalizacja: Legnica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pizmak83 »

Może w przyszłości tylko najpierw muszę skleić wielkie papierowe lotnisko:)
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Wystarczy lotniskowiec.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Pizmak83
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 12 2013, 22:02
Lokalizacja: Legnica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pizmak83 »

Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Mam jedną propozycję ...

Przestań robić "Pizmak show" i opowiadać co zamierzsz kleić , dlaczego nie możesz kleić . Zapełniłeś już nieomal całą stronę główna byle jakimi wpisami .

Jeśli masz zamiar handlować i jesteś kolejnym który musi uzbierać 10 wpisów aby uaktywnić pw to nieomal z góry domyślam się jaki będzie Pizmakowy wkład w klejenie na Forum ...

Te występy zaczynają być irytujące .
ODPOWIEDZ