Monitor II wojny światowej w budowie

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

Monitor II wojny światowej w budowie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Od pewnego czasu chodzi za mną zrobienie od podstaw HMS Roberts albo HMS Ambercrombie. Podkręcił mnie teraz numer 1/2005 MSiO. Wiem, że Profile morskie wydały monografie obu okrętów ( nr 57 i nr 36 ) jednak nie miałem ich jeszcze w ręku. Jeżeli ktoś miał tę przyjemność to proszę o opinię, czy jest to dostatecznie przejrzyste i szczegółowe opracowanie. Tak, aby początkujący projektant dał sobie radę. :cool:
Ostatnio zmieniony pn kwie 04 2005, 12:54 przez kadlubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
muzzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: muzzy »

Musialbys zapytac MacGregora na Konradusie
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Ruszyła budowa HMS Abercrombie. :D :D :D
Jestem na etapie rozrysowywania i wycinania szkieletu. Opieram się na Profilach Morskich nr. 36.
Na początek dwie prośby:
Po pierwsze, gdyby ktoś trafił na jakąś stroną z planami to byłbym wdzięczny za adres. Przeglądałem już wiele, ale były tylko zdięcia. A jak wiadomo rysunków nigdy za dużo.
Po drugie ,czy ktoś wie jak w gimp-ie rozrysować pokład. Chciałbym odwzorować deskowanie i rozmieścić największe elementy. Jeżeli byłoby łatwiej w innym programie ( nie ruinującym kieszeni )to czekam na sugestie. :cool:
Ostatnio zmieniony sob kwie 23 2005, 21:14 przez kadlubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Świetny pomysł. Oglądałem jak wygląda Twój okręt na stronie Profili Morskich i przyznam, że wyglada bardzo fajnie. Życzę wytrwałości i jeszcze raz wytrwałości.

Co do programu, to ja rozrysowuję wszystko w Illustratorze ale niestety nie jest to najtańsza opcja, poza tym wersja CS nie budzi mojego zaufania a starszych już nie dostaniesz.
Rozsądnym kompromisem cena-jakość wydaje się Corel (około 200 złotych jeśli się nie mylę).
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Pora ruszyć trochę temat. Po wielu trudach wykonałem wszystkie elementy szkieletu. Postanowiłem, że konstrukcja kadłuba będzie "pancerna", ponieważ poszycie będę wykonywał metodą prób i błędów. Obawiam się, że słabsza konstrukcja mogłaby tego nie przetrzymać.
Oto parę fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Czy okręcik w skali 1:200? Obiecuje często zaglądać do relacji, bo przyznam się, że miałem podobny zamiar (też po przeczytaniu tego artykułu), ale na razie zszedł na plan dalszy.
Mam gdzieś kilka zdjęć tych monitorów, jak chcesz to ci podeślę, podaj mejla na priv.
Pozdrawiam i kibicuję
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
syjek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 22 2004, 10:26
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syjek »

Świetnie kadłubek. Kibicuje Ci z całej siły bo tego typu okrętu nie ma jeszcze na rynku.
Brawo za odwage i czekam na fotki.
Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Kadłub faktycznie szykuje się pancerny. Jaką zakładasz grubość tektury, 1 czy 2 mm?
O kadłub przy próbowaniu poszycia martwić się nie musisz. Ze swojego doświadczenia wiem, że nie jest przesadnie czuły na ewentualne poprawki - a mam go na tekturze 1 mm.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Następna ciekawa relacja z projektu własnego. Bardzo chętnie się czegoś nauczę zanim zabiorę się za Patiomkina który również wymaga częściowego zaprojektowania od nowa.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Elementy szkieletu wycięte i dopasowane, więc pora go złożyć w całość. Przyznam się, że robiłem to tyle razy, że chwilowo mam dosyć. Poza tym teraz walczą z fartuchami do armat 380 mm w Richlieu. Ale szkielet mam już gotowy i karton na poszycie dna kupiony. Wykorzystam barwiony karton ze sklepu dla artystów. Do szkieletu użyłem tektury 2 mm, chyba z przyzwyczajenia, ponieważ używam go nawet do okrętów podwodnych.
Oto parę zdięć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak byście chcieli to mam więcej zdięć :cool:
Obrazek
ODPOWIEDZ