Conte di Cavour z GPM

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Maniur

Conte di Cavour z GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maniur »

Dzisiaj wchodzę na stronę GPMu, a tam pojawił się model okrętu Conte di Cavour :D Podana skala 1:33 jest chyba błędem serwera :lol: Jeśli to nowe pływadło GPM, to Suuupeeerrrr!!! :cool: Znakomity wybór tematu. Idealnie będzie pasował do Romki. Jeśli ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tego modelu to proszę się wpisać do tego wątku. :cool:

PS. Wreszcie się coś ruszyło w temacie dużych pływadeł. :shock:
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

GPM wprowadza innowacje!! Wszystkie okrety w skali 1:33 :haha:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
Fokstrot
Posty: 76
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:05
Lokalizacja: Zagłębie cebulowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fokstrot »

I coś jest nie tak ze skalą trudności modeli...
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Awatar użytkownika
sprinter
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 23:41
Lokalizacja: Świętochłowice Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sprinter »

A może to nie jest mało szczegółów tylko włoski projekt smukla linia i porządek na pokladzie :) ciekawe czy koncern fiata miał coś wspólnego z okrętami bo jak tak to pewnie sypały sie jak diabli i rdzewiały juz w fazie projektowania:))
kubelwagen :)
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Oto oryginalne fotki okrętu. Konstrukcja rzeczywiście sprawia wrażenie bardzo ascetycznej i poukładanej. W porównaniu z innymi pancernikami odnosi się wrażenie zupełnego braku drobnych detali.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sprinter
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 23:41
Lokalizacja: Świętochłowice Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sprinter »

Zna może ktoś jakąś stronke po polsku z historią tego okrętu bo ja osobiście mało wiem na temat floty włoskiej no i w sumie francuskiej z okresu IIww a oni przeciez tez mieli ciekawe konstrukcje
kubelwagen :)
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Noooo oglądnąłem to to sobie i muszę powiedzieć, że rzadko zgadzam się z Szyderczą Gałą ale tu mam podobne odczucia. Okręt wygląda jak dla mnie nieciekawie. Nie mówię tu o modelu czy jego wykonaniu ale konkretnie o jednostce. Jakoś łyso na pokładzie w porównaniu do innych okrętów.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Koledzy, a może faktycznie CdC nie miał tylu detali na pokładzie?
Obrazek
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

CdC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

A teraz Wujek .

Właśnie skoooooończyłem przeglądać wszystkie / nieomal / dooooooostępne w internecie pod "Goooooooglami" zdjęcia i inne materiały o pancerniku .

Przeczytałem też ze zdziwieniem wcześniejsze "recenzje" w temacie i widzę że jest ... tak jak zawsze .
Jak model jest zbyt szczegółowy to lamenty że zbyt trudny .
Jak model o mniejszej ilości detali to lamenty że zbyt prosty .

Oj Panowie ... poprawcie się .
Analiza archiwów tyczących " Conte di Cavour " , już nawet tylko wstępna , wskazuje na to że ten okręt tak właśnie został skonstruowany . To piękna włoska stylistyka .
Większość pancerników budowanych w początkach XX wieku tak właśnie wyglądała . Na ich pokładach znajdowało się tylko to co niezbędne i użyteczne .
W konstrukcji nie ma "przeładowania" w detale . To właśnie stanowi o tym że jest ŁADNY .
Z całą pewnością jest to doskonała oferta dla tych z modelarzy którzy potrafią wykonywać modele czysto , ładnie i estetycznie .
Pozwala na takiej precyzji się skoncentrować , nie pakując się w pracochłonne klejenie tysięcy detali .
Jako " detalista " raczej wiem co piszę .

Navarin jako projektant , co widać na zdjęciach z poprzedniej strony , zagwarantował jak zwykle dobrą jakość opracowania .
Na wspomnianych zdjęciach "prototypu" widać że model po sklejeniu prezentuje się wspaniale .

W sklejonym " Conte di Cavour " przy braku tysięcy , odwracających uwagę detali , będzie widoczna każda nawet prosta " niedoróbka " elementów które ... są .

Propozycja Navarina w ofercie GPM zasługuje na poparcie . Co też Wujek niniejszym czyni . I model poleca . Wszystkim .

Gale Szyderczy schowaj ten kibel ... ta pozycja w GPM jest potrzebna .
" Nie lubię " Grzegorza Pomorskiego bo na mój widok dziwnie macha rękami , lecz za "Conte di Cavour" to go pochwalę .

Z wyrazami szacunku Wujek Andrzej .
ODPOWIEDZ