Forum nasze widzę......

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

Forum nasze widzę......

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

No właśnie, jakim chcielibyście widzieć to forum?

Chciałbym aby jak najwięcej osób wypowiedziało się jak widzi i odbiera nasze forum i co należałoby w nim zmienić by było lepsze. Nie chodzi mi tu, broń Boże, o wystawianie jakichkolwiek laurek ale o rzeczową dyskusję co zrobić by było lepiej, by osoby dochodzące czuły się od razu jak domownicy oraz by stale podnosić poziom samego forum tak by jeszcze mocniej przyciągało wszystkich od których moglibyśmy się czegoś nauczyć. Opinie na temat naszego forum są bowiem bardzo rozbieżne. Jednym się ono podoba i chętnie tu zaglądają ale inni, na których udziale zależałoby nam bardzo, twierdzą że forum przypomina raczej czat, towarzyskie pogaduszki i trudno doszukać się w nim modelarstwa. Piszę to w pełni świadomie chcąc sprowokować rzeczową wymianę poglądów. Mam nadzieję, a raczej pewność że każdy z nas chciałby coś zmienić, zrobić inaczej i ma po temu jakieś argumenty. Nie trzymajmy więc tych przemyśleń tylko dla siebie.....
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Ale żeś tera pojechał..... :shock:
mHmmm to co my tu uprawiamy....?
Wydaje mi się, że trudno wszystkim dogodzić. Na początku mojej przygody z kartonwork...usłyszałem, że te forum to modelarstwo, świetna zabawa, dyskusja o tym co się robi i wogóle. Miałem tysiące pomysłów jak dzielić, łączyć nazywać i wogóle. Teraz gdy patrze na ogólny obraz widze doskonałośc tego forum.
Działy dobrane odpowiednio. Jest i warsztat, i rozmowy kontrolowane i doodatki...dokładnie tak jak powinno być. Prosto i przejrzyście, nic dodać.
Dziwi mnie fakt, że niektóre osoby mówią iż trudno się tu doszukać modelarstwa. Zależy o jakim modelarstwie mówimy przez małe m czy przez te duże M. Jak dobrze poszukać można znaleźć relacj wielu wspaniałych modeli podczas których prezentowany jest bardzo wysoki poziom.
Myślę że nie da się żyć samymi technicznymi postami. Od czasu do czasu trzeba coś zagadać.... choć trudno się nie zgodzić że dopiski zdawkowe nie wnoszą nic do prowadzonych relacji.


No to moja opinia ....
Podsumowanie :
Jak dla mnie jest wszystko OK choć pewno zmiany są konieczne.....?

Pobożne życzenia !!
Rangę naszego forum mogło by podnieść dodawanie tłumaczenia na język angielski. Choć zdaję sobie sprawę, że wykracza to poza możliwości większości odób.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
messer
Posty: 719
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Temat dał troche do myślenia... :)
Tak więc moje zdanie jest takie: Nie ma możliwości dogodzenia wszystkim, to znaczy tak poprowadzić forum, żeby się każdemu podobało. Ale widocznie większości forum sie podoba, skoro ciągle się na nim udzielają :)

Sama forma tego forum bardzo mi odpowiada, jest tu w sumie wszystko co lubie :)
W tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy co można zmienić...dla mnie może byc tak jak jest:)

A pogaduszki towarzyskie są jak najbardziej na miejscu, dzieki temu sporo z nas miało okazje poznać się osobiście i na żywo wymienić poglądy.
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Hmmm... jestem tu juz troszke ale musze powiedziec ze odrazu poczułem sie jak w domu!! Chociaz na początku z lekka obawa wypowiadałem sie na rózne tematy w obawie na reakcje starych wyjadaczy :D Ale później juz było super!! Atmosfera jest super nic dodac nic ując!! Jedyne co ja bym dodał do forum to mozliwosc zamieszczania na nim filmików (np instruktarzowych) dla poczatkujacych!! To tyle!! Pozdrawiam wszystkich :D
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

A Wujek jako że od dwu dni zrzędzi to sobie pozrzędzi jeszcze tu i będzie szczery . Wujki przeglądaja kilka podobnych Forów Modelarskich . Wszystkie one problemy maja zbliżone .

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników sprawy się troszkę komplikują .
Wujaszek chcąc uatrakcyjnić nieco Forum zaprosił kilku swoich znajomych modelarzy / reprezentujacych różny poziom umiejetności zreszta / do udziału w nim a wcześniej do przegladnięcia dorobku i zapoznania się z zasadami funkcjonowania .
Wujek chyba bardzo sie w działalność "forumową" zaangażował wiec mu na tym zależało .
Opinie zebrał mniej więcej podobne :
Relacje za długie , oglądalność zależy od ilości rozpętanych awantur lub zaciętych dyskusji . Nowi obserwatorzy nie mogac sie doszukać odpowiedzi na dręczące ich pytania w ulubionych relacjach zadają powtarzajace sie pytania .
Dublowanie relacji tzn. jeden chce pokazać jak robi model - zaczyna , nastepny stwierdza że już go zrobił i pokazuje serię zdjęć ładnego swojego modelu ... odbierajac ochotę temu pierwszemu do kontynuacji .
Jakąś tam w relacji nie wiem której " mysz w pi....e " / cytat / mi pokazywali . Jednym słowem nie będzie tych modelarzy na Forum tym ani innym .
Przeglądnąłem to wszystko dokładnie i doszedłem do wniosku że :
- Forum jest zorganizowane dobrze , no może osobnego działu kartonowego PYTANIA brakuje .
Wszelkie ewentualne mankamenty wynikają z kultury osobistej uczestników i użytkowników Forum .

Dlatego zwracam sie , JA WUJEK ANDRZEJ , z apelem o wyraźne formuowanie opinii i pogladów aby intencje piszącego były wyraźne i zrozumiałe , powstrzymywanie się od wszelakich złośliwości i ostrych negatywnych opinii ... bo emotikony czasami nie wystarczają .

Zrzędzących Wujków monologu koniec .
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

W sumie jestem od niedawna, żadnego swojego dzieła nie pokazywałem (brak cyfraka) więc nie wiem czy mogę się wypowiadać :oops: ;-)

Ponieważ będę chwalił to jednak zaryzykuje ;-)

Ogólnie jest bardzo OK, czytelne, wysoki poziom itp. Jedyne uwagi w żaden sposób nie mają na celu wytknięcia wad (bo nie ma :aniol: ) ale zawsze coś można ulepszyć :)
- można by połączyć jakoś dział ABC z forum, tzn brakuje działu technicznego.
Chodzi mi bardziej o dział z linkami do tematów technicznych normalnego forum. W ABC są artykuly i dobrze, ale sporo fajnych technicznych rozmów ginie w czeluściach forum i stąd wiele powtarzających się pytań.
- druga sprawa to raczej kwestia podejścia/wychowania - czy jak tam zwał - forumowiczów. Wspomniał o tym Wujek Andrzej. Osobiście nigdy bym nie wpadł na umieszczanie swoich fotek do relacji innej osoby. Nawet jak ta osoba o to prosi (czy po prostu się godzi), to bym założył nowy temat i juz. Wprowadza to sporo chaosu do relacji.

Ale ogólnie jest super, wygląd idealny (tzn nie ma zbędnych bajerów technicznych, przyjemnie się ogląda, oczy nie bolą ;-) no i jedno z niewielu forów gdzie naprawde można się czegoś nauczyć, nie ma pyskówek (no w każdym razie nie za moich czasów :) ) i aż chce się częściej wpadać :pisze: .
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Tia wiedziałem że to wróci.....kiedyś chyba nawet o tym pisałem ...ale prawie mnie skarcono i do tematu nie wracałem....

Faktycznie relacje są za długie z wiadmoych względów....ot pewno większość z was pamięta zadyme w wątku Yamato na 3 strony...niczemu ona nie służyła..

Dlatego wnoszę postulat do rozpatrzenia przez radę moderatorów i administratora.

Dotyczy prowadzonych relacji.

Wydaje mi się że wątki typu relacja z budowy powinny być zamknięte dla wpisów innych osób niż autor relacji. Nie oznacza to że w ten sposób zamykamy usta ogółowi. Na forum można uruchomić wątek o takiej samej nazwie tylko z dopiskiem opinie....np:

Gość chce robic relacje z budowy modelu XX. Więc otwiera wątek pod nazwą

XX - [relacja z budowy] .... wątek zamknięty tylko do jego wpisów.
i teraz są dwie możliwości
albo drugi wątek tworzy się automatycznie np :
XX - [opinie i rozmowy]
lub zostaje utwórzony przez prowadzącego.....wszystko zależy od możliwości technicznych forum....
takie rozwiązanie pozwoli utrzymać relacje bez zbędnych wpisów...a komentarze i wszystko wokół modelu XX toczyło by się w sobnym wątku...

pytanie tylko czy takie skakanie po wątkach nie będzie uciążliwe...?
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Vivit to jest dobry pomysł!! A co do uciazliwosc w skakaniu to nie widze problemu!! W trakcie rozmowy mozna dac sznureczek (otwierany w nowym oknie) do poruszanego tematu i juz!! Wierze ze ułatwiło by to zycie twórcy tematu i oglądaczom!! Wprawdzie trudno mi mówic na ten temat jako twórca bo nie prowadziłęm jeszcze relacji!! Ale czasami zdarza sie ze ktos kto ja prowadzi po nastym poscie odpowiada na pytanie z któtegoś z pierwszych i robi sie młyn. A to tylko za sprawa zamieszania!!
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
pifko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pifko »

No cóż osobiście podzielam opinie Wójka, wszelkie mankamenty wynikają raczej z kultury osobistej osób piszących posty niż samej organizacji tego forum. Działy są rzeczowe, wszystko na miejscu i właściwie każde pytanie można zadać w miejscu do tego przeznaczonym.

Troche bałaganu robią nowi użytkownicy, którym jednak trzeba wybaczyć - jestem tu od roku i wiem co i gdzie, początkujący potrzebują troche czasu aby nabrać ogłady gdzie jakie posty zamieszczać.

Natomiast istotnie odrobinke męczą mnie przydługawe relacje z budów, gdzie w skrajnych przypadkach 80% to posty nie związane z tematem relacji. Jeżeli chce obejrzeć nowe fotki z jakiejś relacji musze sie przedzierać przez stosy postów nie zupełnie związanych z tematem.
Jest też jednak druga strona medalu - dla autora relacji posty te są ważne, no i nie samą techniką człowiek żyje. Sztuka polega na umiejętnym zbudowaniu granicy pomiędzy postami technicznymi a towarzyskimi w relacjach z budów.

Nie sądze jednak aby były możliwe zmiany które wszystkich nagle uszczęśliwią - także Jeta, jest dobrze i gdybym to odemnie zależało - pozostawił bym forum bez zmian.

Szczytem szczęścia był by dla mnie "kącik podwodniaka", ale biorąc pod uwage, że jestem bardzo bardzo nielicznym podwodniakiem, nie mam prawa takiego kącika wymagać. Zaraz pojawiły by sie kąciki fiata 126p, kąciki miłośników armat 37 mm itp. :lol:
może w przyszłości kiedy urodzi sie więcej podwodniaków, takiego kącika sie doczekamy :D :D :D
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Vivit taki drugi wątek z rozmowami o relacji byłby tylko śmietnikiem.
Ale pomysł jest niezły, idąc tym tropem, może relację zostawić tak jak jest, ale równolegle tworzyć drugą, bez możliwości wpisów osób trzecich.
Lub bardziej drastycznie, poprostu off topiki powinny być usuwane, albo przez moderatorów, albo dać takie prawa "właścicielowi" danego wątku.
Si vis pacem, para bellum.
ODPOWIEDZ