[R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Jeszcze raz gratulacje.
Podstawka genialna. Wraz z modelem wspaniale się prezentuje. Przedmówcy napisali już chyba wszystko co można na ten temat powiedzieć. Ja od siebie napisze tylko że zazdroszczę.
Wspaniała robota. :spoko: :spoko: :spoko:
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Raz jeszcze pięknie dziękuję za opinie. Bardzo się cieszę, że tak dobrze odbieracie całość. To moja pierwsza tak rozbudowana podstawka pod względem ilości elementów, gamy stosowanych papradeł modelarskich i zgromadzonych "przydasiów. O ile dobrze przy tym się bawiłem, to jednak nie opuszczało mnie przeświadczenie - że za chwilkę przegnę z czymś nieodwracalnie... Widać, udało się tego w jakimś stopniu uniknąć :D. W przypadku tej budowy nie planuję w każdym razie już sesji plenerowej, którą zazwyczaj z uporem maniaka popełniałem - raz, że aura nie pasuje, dwa - model przyklejony do bazy - co w tych okolicznościach znacznie utrudniałoby mi zabawy z wymuszoną perspektywą. Dzięki Koledzy :papa:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Już raz się zachwyciłem więc teraz zapytam tylko jakim klejem przyklejałeś "śnieg", który zapewne wykonany jest z sody choć pewności nie mam.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Tempest pisze: czw wrz 21 2023, 11:32 "śnieg", który zapewne wykonany jest z sody choć pewności nie mam
Tutaj nie ma sody, zastosowałem gotowca w postaci wyrobu od AK. Nazywa to się "Snow sprinkles" (AK8009), słoiczek ma 100ml (nie mylić z innym wyrobem AK "Snow" - AK8011 250ml). Według mnie to chyba najlepszy na rynku gotowy wyrób do imitacji śniegu. Nakładasz pędzelkiem lub szpatułką, zasycha w twardą, mikro-porowatą strukturę, którą można delikatnie zabarwiać - chłonie wash'e jak gąbka. W cienkiej warstwie jest przyjemnie transparentny. Natomiast ten zwykły "Snow" jest jednolicie biały, chyba lepiej nadaje się na imitację bardzo grubej pokrywy śniegu. Nie ma też struktury gąbki po wyschnięciu. Ja go zastosowałem w kilku miejscach jako materiał do zbudowania "grubości", a potem na wierzch kładłem "Snow Sprinkles, bo tego ostatniego jest mało w słoiczku niestety. I jeszcze jedna ważna cecha "Snow Sprinkles" - bardzo delikatnie się mieni, są odbłyski na powierzchni - jak przy dobrze zmrożonym śniegu.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Tradycyjnie miód dla oczu... :shock:
Zacna scenka rodzajowa, podkreśla wybornie wykonany model... :D ( taki Jacobowy standard :lol: ) ;-)
Podziwiam i oczywiście gratuluję w pełni zasłużonych wyróżnień :D
Czym więc będziesz nas raczył teraz... :)
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć Maciej
Dziękuję bardzo. Byłeś w Dęblinie? Następny model... no nie wiem, nie zacząłem jeszcze ale jakieś pomysły są... tylko nie mogę się zdecydować. No i obym tylko dał radę jacobowemu standardowi :D
ODPOWIEDZ