[R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,

dziś troszkę się jeszcze powtórzę, ale chciałem jeszcze pokazać ukończony fotel. Siedzisko jest przyklejone na stałe, ale na szczęście jak się zerknie od spodu, widać choć trochę sprężyny :) Na modelu będzie to mniej widoczne, ale zawsze to coś :)

Obrazek
Obrazek

W tle początki powstawania "plandeki" na dach Ursusa.

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Doody
Posty: 88
Rejestracja: czw lip 23 2015, 14:08
Lokalizacja: Kępno

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Doody »

Zamówię u Ciebie taki do telewizyjnego :D
Super!
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Działa, jak się naciśnie palcem? Ugina się, sprężynuje, skrzypi? Bo wygląda jak żywy.

Tylko wydaje mi się, że otarcia powinny być w kolorze rdzy, nie w kolorze świeżej stali. Chyba że to nierdzewka, ale to raczej nie te czasy.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,

uginać się nie ugina (może troszkę) :) Wszystko jest przyklejone na stałe - choć serio mówiąc wcale skomplikowane do zrobienia by to nie było :)
Co do otarć, masz chyba rację - szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym... Na szczęście bardzo łatwo można to zmieniać i na próbę fotel troszkę przyrdzewiał :)

Obrazek

Do telewizyjnego już się chyba nie za bardzo nadaje :)

_____________________

Budowa modelu C-451 powoli dobiega końca. Przykleiłem już stelaż dachu, a zostało do wykonania tylko: plandeka, oświetlenie i parę drucików... no i przyczepa :)

Obrazek

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

... i jeszcze "pod przykrywką" :)

Obrazek

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,
w sumie prosty a taki wdzięczny temat na model.
pozdrawiam
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Osobiście bardzo lubię małe, łatwe i przyjemne modele, gdyż można się przy nich zatrzymać na dłużej przy różnych detalach, a właściwie na tym, żeby te detale doprowadzić do stanu jak najbardziej zbliżonego do oryginału wykluczając tak częste uproszczenia w opracowaniach.

Udało mi się jakoś przebrnąć przez oba URSUSy i wszem i wobec mogę ogłosić, że model C-451 został ukończony. Galeria końcowa będzie przy świetle dziennym, a teraz, chyba już tradycyjnie, jedno zdjęcie w ramach jej zapowiedzi :)

Obrazek

Zapraszam wkrótce do galerii końcowej.

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Gratuluję, zajefajna robota.
Rada na brezent dachowy:
bierzesz serwetkę ze stołu (taka kładziona pod sztućce), usuwasz z niej warstwę lub dwie. Wycinasz ze zwykłego papieru szablon plandeki (z niewielkimi naddatkami), na jego podstawie wycinasz siatkę plandeki z serwetki. Wąskimi paseczkami papieru podklejasz np. te części boczne, czy krawędzie przednią i tylną. Teraz oklejasz tym pałąki - mieszasz trochę wikolu z wodą by był rzadszy i delikatnie, pędzlem malujesz tym plandekę. Rozwodniony wikol sprawia, że pomiędzy pałakami stelaża plandeka sie ugnie, na stelażu się pięknie wygładzi. Kiedy to wyschnie - plandeka będzie dość sztywna, by ja spokojnie malować pędzlem na wybrany kolorek.
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,

Po raz wtóry napiszę:
ależ to jest urokliwy model.
Świetny!

Szkoda, że to już koniec...

:pice: :pice: :pice:

pozdrawiam
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [R] URSUS C45 i C451 - 1:25 na bazie MODELIKa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Dziękuję Panowie :)
kierownik pisze: Rada na brezent dachowy...
Dzięki kierowniku za radę. Jakoś rzadko się wykonuje tego typu elementy, poprzednim razem przy przyczepie zrobiłem plandekę z serwetki takiej jak piszesz, ale to był pierwszy model po dłuższej przerwie i o wielu technikach jeszcze nie wiedziałem, teraz postanowiłem spróbować innego materiału - cieniutki papier jaki można znaleźć w pudełku z butami - technika wykonania podobna jak opisałeś, niestety papier zbyt sztywny i nie układa się tak jak to pewnie można osiągnąć w przypadku serwetki. Ale mam jeszcze jeden pomysł przy tych modelach i postaram się wykorzystać Twoją radę w praktyce :)

______________

A dzisiaj jest mi niezmiernie miło zaprosić Was do obejrzenie galerii końcowej modelu URSUSa C-451, czyli nieco unowocześnionej wersji C45. Tak jak pisałem wcześniej, trudno jest w pełni rozgraniczyć różnice między tymi modelami. Starałem się to wykonać w sposób maksymalny, choć mam i tak jeszcze trochę wątpliwości, jak np. komin, wyposażenie kabiny, czy też nawet samo oświetlenie. Jeśli coś przegapiłem będzie już tak musiało zostać, tym bardziej, że modele C45 i C-451 tak się przenikają w historii ich użytkowania, że z pewnością jakieś odstępstwa od różnic nie będą bardzo przeszkadzać :)
Zapraszam do galerii modelu C-451:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_______________

A w tym miejscu troszkę poświętuję :) W tym roku minęło 10 lat od momentu mojej rejestracji na tym Forum, więc oba modele URSUSa niech będą takimi modelami rocznicowymi :) Przez ten czas pokazałem Wam skończone 11 modeli, a URSUSy to nr 12 i 13 :) Czyli ponad jeden na rok - nie jest źle ;) Chciałem przy okazji podziękować Twórcom Forum i Wszystkim sprawującym nad nim pieczę i życzyć wielu lat istnienia i jak największego grona Użytkowników.
Teraz parę zdjęć URSUSowego świętowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

______________
A na zakończenie porównanie obu modeli URSUSa C45 i C-451 na normalnych gumowych kołach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oczywiście to nie wszystko, ponieważ w opracowaniu Modelika jest jeszcze przewidziany dodatek do modelu jakim jest PRZYCZEPA.

Pozdrawiam Serdecznie

c.d.n. ;)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ