Humbrol, rozcieńczalnik, mycie pędzla- dyskusja*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

Humbrol, rozcieńczalnik, mycie pędzla- dyskusja*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Mam pytanie do Was wszystkich: czym rozpuszczać/rozcieńczać farby Humbrol? Nie chodzi mi tu o rozcieńczanie takie by farba była mniej gęsta, ale o zwykłe rozpuszczenie farby podczas mycia pędzelka. Bo narazie to różne partyzanckie metody robię, ale to nie to :-(

Druga sprawa do Moderatorów forum: Myślę, że dobrą rzeczą by było dodanie kolejnego pod-tematu na forum w rodzaju "Pomoc modelarska" gdzie mogły by się znaleźć takie tematy jak np. mój. Przeglądałem forum i właściwie nie wiedziałem gdzie temat z tym pytaniem umieścić. Nie odtyczy on li tylko modeli kartonowych, ni lotniczych, nie nadaje się toto do "pochwalenia modelem" (bo i nie o model tu chodzi), ani do "Hydepark-u". Wsadziłem ten temat tu, bo tu wydało mi się.... właśnie, nie wiem czy dobrze, ale.....
Co Wy na to Panowie?
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... :glaszcze: ... Alan proponuję nawet tytuł tego fascunujacego wątku : " MYCIE PĘDZLA I WSZELKIE TEGO NIUANSE " a należy go dublować we wszystkich możliwych miejscach Forum ... bo nie wiadomo kto jeszcze o to spyta ...

Na pewno dobrze się czujesz ?
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Do mycia pędzli i rozcieńczania farbek w oddzielnym, powtarzam, oddzielnym naczynku - wszystko co śmierdzi jak ozpuszczalnik lub benzyna. Do rocieńczania Humbroli w oryginalnym opakowaniu ( większe ilości, na później ) tylko oryginalne danej firmy.
gulus
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

sherman2 pisze:...dobrze się czujesz?
Dobrz, jak najbardziej. Ale znajdź mi tu na forum odpowiedź na pytanie "jak rozcieńczać", co? Bo ja nie znalazłem. A pytać chyba można, w końcu po to jest forum. Nie chcesz odpowiadać, nie pisz. Ech....
I nie chodzi mi o temat "PĘDZLA" tylko ogólny temat pomocy przy robieniu modeli.
Gulus pisze:...wszystko co śmierdzi jak ozpuszczalnik lub benzyna...
I o taką odpowiedź mi chodziło - dziękuję.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... pytanie skierowałeś do wszystkich ... więc odpowiedziałem ... naprawdę nigdy wcześniej nie myłeś pędzla ? :?:
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

sherman2 pisze:... pytanie skierowałeś do wszystkich ... więc odpowiedziałem ... naprawdę nigdy wcześniej nie myłeś pędzla ? :?:
Fakt... do wszystkich :) Myć myłem, ale NIGDY wcześniej nie miałem doczynienia z Humbrolem - stąd pytanie. Dwadzieścia lat temu nikt nie myślał nawet o takich farbach. Gdzieś tam było o nich słychać, ale dostępu do nich żadnego.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... jeśli tak to wybacz mnie niedouczonemu bo 5 lat temu to ja dopiero o modelarstwie zaczynałem myśleć ...

Myję pędzle po Humbrolu i Revell -u w benzynie ekstrakcyjnej , po umyciu są czyściutkie i suchutkie ... i nie łamią się po takiej kąpieli ... o to Ci chodziło prawdopodobnie .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... bo Sicore malujesz akrylami / wodne / ... ale ta woda i mydło od czasu do czasu ażeby włosia nie przesuszyć ... masz całkowita rację . O.
Snail

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Snail »

no sicore zna sie na rzeczy tak pod kranem jest najlatwiej i wiadomo kiedy pedzel czysty a jak sie przejedzie palcami aby odplynela woda to wilgoc skleja wlosie i utrzymuje sie w idealnym dla nowego pedzla ksztalcie (niewierze ze ktos niemyl tak pedzla! )
Awatar użytkownika
tompac [TK]
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 27 2003, 15:16
Lokalizacja: [TK] Kielce

no to popatrzcie na prawdziwą herezję .........

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tompac [TK] »

a ja Humbrole zarówno rozcieńczam jak i myje w NITRO :diabel:
w prawdzie skraca to żywot pędzlom ale kosztują one tyle aby ich nie zmienic raz na 3-4 lata :twisted:
a na samą farbę wplywa to wzmacniająco, nie boi się ona wówczas nieodtłuszczonych miejs oraz wykazuje dłuższą przydatnośc do spożycia - farba poprostu sie nie waży :diabel:
klejący niepraktykujący (z braku czasu) :evil:
zaczynam praktykować :twisted: to już znowu historia :evil:
jaki na warsztacie :twisted::twisted::twisted: już dawno w odstawce :evil:
ODPOWIEDZ