[Galeria/relacja/projekt własny] IILO w Rzeszowie, 1:100

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

[Galeria/relacja/projekt własny] IILO w Rzeszowie, 1:100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Po długiej nieobecności na forum powracam z nowym modelem. Chociaż przez ten czas rozdłubałem kilka różnych modeli (np. fiata"Łazika", messerka bf-109 t-1 i figurkę "Ojca chrzestnego") ale na razie czekają w kolejce na wykończenie.
Wracając do tematu modelu liceum to na początku zamierzałem zrobić model w sketch up'ie, przerzucić do pepakury i rozłożyć na części i skleić ale za długo mi z tym schodziło więc mając kopię w miare dokładnych planów obiektu postanowiłem skleić model innym sposobem, głównie wykorzystując fakt iż jest to prosta budowla. Skserowałem wiec plany w skali 1:100 kilka razy, części "bazowe" czyli te do których będę doklejał gzymsy, okna itp. podkleiłem kartonem 1 mm i powycinałem w nich otwory na okna. Z innej kopii powycinałem same gzymsy i okna które popodklejałem odpowiedniej grubości papierem (póki co) przykleiłem niektóre elementy do bazy. Okna będą się składały z 3 części(jak w oryginale) czyli z szyby, i 2 części ramy okna, całość wklejona w otwory części bazowych.
Model mam zamiar malować w kolejnych etapach, tak więc na etapie który jest teraz na kolor biały, potem będę doklejał kolejne elementy w kolorze podobnym do rzeczywistego, jak na zdjęciach poniżej:
Obrazek Obrazek
I postęp prac na dzień dzisiejszy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sie 22 2014, 14:53 przez Liściu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Zapowiada się ciekawie. Na razie widzę, że nie będzie w kolorze? :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Liściu pisze:Model mam zamiar malować w kolejnych etapach, tak więc na etapie który jest teraz na kolor biały
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

W takim razie, te szyby z tym kreskowaniem, nie będa wyglądały atrakcyjnie :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ivandrago
Posty: 57
Rejestracja: śr paź 29 2008, 17:58
Lokalizacja: Bristol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ivandrago »

jakie kreskowane szyby ???? przecierz robi przeszklone :/
Ukończone : Stolzeneck
Na warsztacie : HMS Victory
Strażak-3
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

ivandrago pisze:jakie kreskowane szyby ???? przecierz robi przeszklone :/
Fakt, te kreskowane elementy zostały wycięte. Wybaczcie :)
ObrazekObrazek
zenor
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 06 2012, 9:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zenor »

Witam
Znając Twoje wcześniejsze prace robione bez waloryzacji, widzę że dojrzałeś do lepszej jakości budowli.
Tak trzymać, z ciekawością będę tu też zaglądał
Pozdrawiam
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!
Trochę czasu minęło a prace powoli ruszyły do przodu, póki co nadal jestem na etapie wycinania i klejenia okien ale zostało ich już niewiele. Tak jak widać na zdjęciach poszczególne okna składają się z 2 warstw papieru, pod to pójdzie folia przezroczysta i prawdopodobnie czarny papier, aby nie było widać wnętrza a światło odbijało się od folii dając efekt szybek. Niektóre ściany były już kilkukrotnie malowane białą farbą, ale prawdopodobnie 2 z nich będą musiały być jeszcze ponownie malowane. Po zakończeniu okienek zabiorę się pewnie do sklejenia bryły w całość i zrobienie jakiegoś stabilnego szkieletu, gdyż model w zamiarze ma postać pare lat w rzeczywistym obiekcie ;) Oprócz budynku przedstawionego na ostatnich zdjęciach, będzie jeszcze dobudowana do jednego z ramion szkoły hala sportowa, którą mam w planie skleić dopiero po głównym budynku.
Pozostawione niezamalowane pola na frontalnej ścianie pozostawiłem w domyśle żeby nie mieć problemów z trudniejszymi elementami ozdobnymi, ich rozmieszczeniem itp.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Dawno już prace nie posuwały się do przodu ale od jakichś 3 tygodni nadrobiłem nieobecność na forum :) Przez ten czas zrobiłem wszystkie obramówki okien i tak jak widać na poniższych zdjęciach na początku miały mieć kolor bardziej zbliżony do pomarańczowego ale ostatecznie znalazłem kolor prawie identyczny jak ten w oryginale. Oprócz tego wczoraj skończyłem ozdobne wejście do szkoły, które narazie ma jeszcze nie taki kolor jak powinno gdyż jest po pierwszym malowaniu. Dzisiaj za to zrobiłem drzwi wejścia głównego, także na zdjęciach po pierwszym malowaniu. Kolejny etap to zropienie stelażu pod całość głównego budynku oraz sklejenie ścian w jedną bryłę.


Obramówki okien:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Wejście:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Drzwi wejściowe:

Obrazek Obrazek Obrazek


Frontowa ściana ze wszystkimi wykonanymi dotąd elementami (jeszcze niepodoklejanymi):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wspaniała papieroplastyka.

Ale pomalujesz te obramówki jakimś matem aby się nie błyszczały bo wydaje mi się że błyszczących tynków w żadnym budynku jeszcze nie widziałem ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ