Młotek.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

TomekPk
Posty: 62
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 15:17

Re: Młotek.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomekPk »

PiiotreekGDA pisze:Witajcie :D I jednocześnie proszę o szybką odpowiedź :D
Jako iż jestem w szkole średniej w samochodówce ,to przyszedł czas na robienie młotka.Jak widać na obrazku poniżej mam taki materiał :D
Obrazek
I chodzi o to że mam zamiar go szybko zrobić.Macie jakieś sposoby albo coś co pomoże mi szybko zjeżdżać ten materiał pilnikiem ?

Proszę o szybką odpowiedź :D
Weź się chłopie ściśnij za jaja i zabieraj się do piłowania, a nie szukasz rozwiązania w internecie. Opierdzielałeś się pewnie cały czas a jak przyszedł termin oddawania prac to płacz i wołanie o pomoc we wszystkie strony. Przecież to jest podstawa - co powiesz jak pojawią się poważniejsze zadania - też że nauczyciel winny bo nie wytłumaczył. Na pewno oprócz zajęć praktycznych, w szkole było materiałoznawstwo, technologia obróbki itp gdzie to wszystko było omawiane teoretycznie - trzeba było jedynie połączyć teorię z praktyką - ale jak widać w dzisiejszych czasach dla większości młodych ludzi myślenie boli.

Jeszcze za moich szkolnych czasów (20 lat wstecz) uczniowie na praktykach składali różnego rodzaju maszyny i przyrządy techniczne na równi z pracownikami fabryk, wykonywali nieskomplikowane prace ślusarskie i mechaniczne w zakładach i to było normalne.
Normą jest teraz marudzenie i twierdzenie, że mi się to do niczego nie przyda, ja nie chciałem do tej szkoły, po szkole będę u tatusia w firmie prezesem, itp.

Na zaliczenie praktyk w pierwszej klasie kiedyś trzeba było zrobić własnoręcznie młotek o określonych wymiarach i wadze, nie wystarczyło tylko bezmyślnie piłować ale trzeba było znać również matematykę i jakoś większości to się udawało.

Życzę powodzenia bo przy odrobinie chęci nie jest to długotrwała praca. Popieram również w 100% słowa Laszlik-a
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

TomekPk pisze:Opierdzielałeś się pewnie cały czas a jak przyszedł termin oddawania prac to płacz
Dopiero zaczynam ten dział.Więc tutaj akurat nie masz racji.
TomekPk pisze:Na pewno oprócz zajęć praktycznych, w szkole było materiałoznawstwo, technologia obróbki itp
Nie stety tutaj tez nie masz racji.System szkolnictwa się zmienił diametralnie z względu na to iż nie mają funduszy na szkoły.Pierwszy raz słyszę o takich przedmiotach.
TomekPk pisze:ale jak widać w dzisiejszych czasach dla większości młodych ludzi myślenie boli.
To już obraza.Nie którzy starsi myślą że wiedzą wszystko najlepiej,a prawda nie stety jest inna.Po za tym do cholery jasnej czemu oceniacie dzisiejsza młodzież z góry? Nie żyliśmy za komuny ,to się zgadza i nie będziemy żyć w tamtych czasach.Ale po jaką cholerę oceniacie młodzież z góry ?Nie każdy jest taki sam ,a wy już wrzucacie co najgorsze.
TomekPk pisze:Jeszcze za moich szkolnych czasów (20 lat wstecz)
No właśnie 20 lat temu Człowieku wiesz ile przez ten czas się zmieniło ? Bo chyba nie...Naprawdę jak nie wiesz jak jest teraz to nie wypowiadaj się.Ja się nie wypowiadam jak wy się uczyliście za czasów komuny ,bo mnie tam nie było i nie wiem.

I tak coś od siebie.Jedna osoba mi powiedziała żeby z starszyzną się nie kłócić.Ale jak już zaczynacie wjeżdżać na młodych i narzekać to czemu my na starych nie możemy ? Kurwa mać chcecie być szanowani to też szanujcie innych użytkowników.
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

20 lat temu to nie komuna :) (historii tez nie macie??)
Awatar użytkownika
Andreas
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 03 2009, 14:01
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andreas »

I tak sobie czytam i czytam . Ja tu widzę dwie strony . Młody ma rację i nie ma ;). dlaczego ma ? bo uczymy młodzieży rzeczy które i tak się im nie przydadzą .Po co są maszyny , cnc, itp niech uczą sie tego obsługiwać, bo na tym będą pracować . A jeśli będzie potrzeba popracować pilnikiem to tez sie nauczy .To ze my tak robiliśmy to nie znaczy że teraz tez tak inni mają robić . Idąc tym tropem to w powinniśmy sie jeszcze uczyć rozpalać ognisko za pomocą kamienia, strugać dzidy , a pola uprawiać za pomocą konika bo tak mój dziadek robił . Dzieci do szkoły powinny chodzić 10km na bosaka- bo mój ojciec tak chodził .Uczymy sie po to by ułatwiać sobie życie .A czy stosowanie elementów wycinanych laserowo to tez nie pójście na łatwiznę ? dlaczego tego nie dziergacie na dzięcioła?- bo macie gotowca .W przyszłośći jak będzie miał do zrobienia młotek, to da klocek na maszynę, a nie będzie piłował pilnikiem. Ja w szkole przez pierwsze dwa msc produkowałem wióry z deski aby nauczyć sie strugać .I po co ? po to aby teraz pracować na strugarce ?
A teraz weź sie za szlifowanie tego klocka , bo nauczysz sie cierpliwości przy pracy , i szacunku do niej . Jak poświcięsz temu troszkę czasu, to docenisz pracę innych ,którzy musieli więcej wysiłku włożyć w to abyś teraz miał dobrze .
krzy65siek
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 26 2009, 22:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzy65siek »

Ludzie, jacy Wy jesteście starzy i zawistni.

Chłopak postępuje racjonalnie - ma problem i szuka rozwiązania. Ja też tak robię - zanim zacznę bić głową w mur, sprawdzam czy nie ma gdzieś drzwi. Widzę, że forum jest pełne specjalistów od wypukiwania drzwi głową.

Skąd się to bierze? Masz problem, zapytaj, wiesz odpowiedz.

Niby proste zasady, a tak trudno zastosować.

Chłopak nie zapytał, kto mu zrobi młotek, nie prosił gdzie może go kupić, ale zapytał jak ma to zrobić. To jest obejście problemu? To jest właśnie szukanie rozwiązania. Produkcja młotków to jakaś wiedza tajemna?

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Brawo Piotrek , brawo Krzysiek !

Starość jako zarzut i niewybaczalna wada modelarzy :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Staro%C5%9B%C4%87

W Starożytności za starców uważano 35-40 latków ... obecnie każdego kto ma więcej niż 17 lat ?

Zawiść :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawi%C5%9B%C4%87_(emocja)

Czegóż to powinniśmy zawiścić autorowi tego zaiste rewelacyjnego tematu ?

Pomyśleć że cała sprawa dotyczy tego iż jej autor otrzymawszy klocek żelastwa nie miał odwagi , tam w "samochodówce" , spytać jak młota zrobić ? Najlepszym rozwiązaniem problemu okazuje się Forum modelarskie . Kartonowe w większości .

Ludzie jacy wy dziwni jesteście . Może jakiś tutorial o młotkach przygotujesz krzy65siek .

Przypomina mi sie dowcip o młocie :

Stadion lekkoatletyczny w Wólce Górnej . Przeprowadzana konkurencja rzutu młotem właśnie . Nadzieja polskiego młociarstwa młody zawodnik Waluś rzucaaaaaaaaaaaa ......
Młot znika za koroną stadionu . Rekord świata ! Tylko zmierzyć . Biegną sędziowie i kibice . Młot leży , obok leży jakiś , trzymający się za głowę z wielkim guzem na niej , osobnik . Rekordu nie da się zmierzyć .

Pointa ?

Góra z górą się nie zejdzie a młot zawsze na swego trafi ...

Pozdrowienia Wujkowe .
Gabro
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 19 2012, 17:56
Lokalizacja: 3miasto

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gabro »

Macie jakieś sposoby albo coś co pomoże mi szybko zjeżdżać ten materiał pilnikiem ?
Szybkie piłowanie pilnikiem.

Niby głupie i prostackie, ale nauczysz się "jak pilnik trzymać i ile trzeba piłować, żeby coś upiłować".

Na studiach co chwila ktoś pyta "a po co nam to?". Na matematyce macierze i całki, a w księgowości prawie wyłącznie dodajemy, odejmujemy i mnożymy. Ale dzięki temu teraz przynajmniej rozumiem dowcipy o całkach ;)

Piotrek, lepiej daj foto z postępów z piłowania.
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

I tak cztery strony p... kotka przy pomocy młotka.

A młotek wszak zrobić łatwo.

Co będzie jak każą zrobić kryptorurki robaczne ramplowane poprzecznie :)
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

Łosiu skąd mam wiedzieć ile ten ktoś ma lat ? Napisał 20 lat temu.Więc wątpię że 20 lat temu podstawówkę dopiero zaczynał.Raczej już Szkołę średnią.Historię mamy ,ale jak oglądasz wiadomości to nie wiem czy wiesz ale mają zmniejszyć ilość godzin historii w szkole średniej.

Andreas zgodzę się z twoją wypowiedzią.

Krzysztof Tutaj masz 100% racji.Każdy z nas szukał kiedyś rozwiązania problemu i nie rozumiem czemu "Starszyźnie" to nie odpowiada.Przypomnijcie sobie wasze lata młodości (Oczywiście nie twierdze że stare dziadki z was.Każdy ma tyle lat na ile się czuję :) ) wszystkie problemy sami rozwiązywaliście ?Wątpię w to szczerze.

Wujek kto powiedział że starość to zarzut ? Ja mówię tylko że wy "Starsi" zaczynacie się rządzić tutaj ;/ Jak jest jakaś spina i patrzą że gówniarz ,to od razu wszyscy na małolata.Tak po za tym napisałem że nie mam odwagi ? Napisałem jak Szybko go spiłować.Dlatego iż mam Siostrę po ciężkim wypadku i nie dam rady jej pomagać jak będę miał całe ręce obolałe z odciskami.Dlatego między innymi odpisuję dopiero pod wieczór ponieważ od razu po szkole do szpitala jeżdże.

Z postępów piłowania to tak trochę kicha ,bo go zostawiłem na ławce na 3 minuty i potem go nie było.Więc muszę teraz zasuwać po szrotach w poszukiwaniu nowego kawałka stali.Oczywiście jak zdobędę kawał stali i podpiłuję to pokażę ; )
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Garniec13
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 06 2011, 9:35
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Garniec13 »

Cześć. Przegladając ten temat to stwierdzam że otrzymałeś już wystarczająco odpowodzi jak zrobić młotek. Więc bierz się do pracy.
Nigdy nie jest za późno aby wszystko zacząć od początku.
ODPOWIEDZ